Piráti Chomutov se vrací z Berouna s nepořízenou, prohráli 2:5

Napsal 08.02.2012 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Sedmačtyřicáté kolo bylo na programu v první hokejové lize. Chomutov zajížděl na led středočeského Berouna, a byl to nepovedený zápas. Od začátku utkání museli Piráti dotahovat, když inkasovali první branku ve vlastní přesilové hře. Beroun si své vedení hlídal celý zápas a bez problémů utkání dovedl do vítězného konce. Pro Piráty Chomutov je to již třetí zápas v řadě venku, který nedokázali vyhrát. Beroun - Chomutov 5:2.
47.kolo st 8.2.2012
BER
5:2(3:1, 1:0, 1:1)
Beroun
Slipčenko - Špleda, Jebavý, Husák, Hertl, Veselý, Malý, Soldán, Hošťálek, Palaščák, Pavel, Švagrovský, Kupec, Stromko, Rubeš, Vlček, Přibyl, Doležal, Poletín, Říha, Žalčík
Duba - Mrázek, Pavlas, Macháček, Palin, Jillson, Pulpán, Grof, Rutta, Endál, Hromas, Jíra, Kraft, Sikora, Diviš, Hřebejk, Procházka, Hruška, Fiala, Hafenrichter, Heřman

Beroun
8. Žalčík (Poletín, Soldán), 15. Přibyl (Malý), 16. Poletín (Žalčík), 33. Vlček (Husák), 59. Švagrovský (Kupec)
9. Sikora (Rutta, Jíra), 42. Endál (Diviš, Procházka)

5:2
0:1
1:0
19:62
250
Svoboda - Brejcha, Suchánek

První třetinu měli o trochu více ze hry hostující Piráti, ale i přesto Medvědi svého soupeře přestříleli. Na střely vedli hosté, na přesné trefy domácí. Úvodní nástup Chomutova Beroun přežil. První gól dal Beroun dokonce v oslabení, krásnou ranou propálil Tomáše Dubu Lukáš Žalčík – 1:0. Chomutov v téže přesilovce vyrovnal. Střela Jana Rutty od modré byla tečována Markem Sikorou – 1:1. Dvě branky Medvědi vtěsnali do jedné minuty. V čase 14:57 se zpoza branky protáhl jako štírek Daniel Přibyl a klečícího Dubu překonal bekhendem po ledě mezi betony 2:1. V patnácté minutě to již bylo 3:1. Michal Poletín dorážkou se štěstím dostal puk za hostujícího brankáře. Hosté si po inkasovaném gólu vybrali ihned oddechový čas. Na skoré to už nic nezměnilo. Do šaten se tedy šlo za překvapivého vedení Berouna.

Do druhé dvacetiminutovky opět vstoupili hosté s vervou a vytvářeli si nadějné šance. Nejvíce zaměstnávali Slipčenka Palin, který zkoušel z každé pozice ihned pálit. Pozadu nebyl ani Hruška s Endálem, berounský brankář se nad nimi vytáhl pěknými zákroky. Zvláště Palinovy střely musel častokrát řešit vytěsněním puku ramenem či betonem. Dorážky si berounští obránci následně pokrývali. Ve 33. minutě se trefili opět domácí. Ladislav Vlček nenápadnou střelou přes obránce poslal kotouč mezi Dubovy betony -4:1.

Do třetice se již Chomutovu vstup do třetiny povedl gólově. Závar před berounskou brankou, ve kterém se nejlépe orientoval Lukáš Endál a volný kotouč napálil nad ležícím Slipčenkem – 4:2. Šanci ke zkorigování měl David Hruška, jeho tečovaný kotouč si našel pouze místo do náruče Slipčenka. Endál měl prostor pro zakončení, když se protáhl přes dva berounské hráče, puk z jeho hole letěl těsně mimo. Důležité pro domácí bylo přežití oslabení po vyloučení Kupce. V 59. minutě ve hře bez brankáře napálil Procházka tyčku a následně kapitán Berounských Medvědů David Švagrovský do prázdné branky zpečetil výhru Medvědů – 5:2.