Piráti Chomutov porazili Kometu Brno ve finále 3:1 a jsou juniorskými šampióny!

Napsal 30.03.2012 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Jsme mistři! Nejdůležitější zápas junioři Pirátů Chomutov zvládli a stávají se mistrem NOEN Extraligy juniorů pro hokejový ročník 2011/2012. Domácí prohrávali, ale zápas díky trefám Danka Deveriho, Patrika Kopáče a Marka Račuka zvládli. Velkou zásluhu na vítězství měl i Jan Strmeň, brankář Pirátů Chomutov. Severočeši se tak radují z historicky prvního titulu v této kategorii.
F1 pá 30.3.2012
3:1(0:1, 1:0, 2:0)
KOM
Strmeň - Kolář, Pozděna, Kopáč, Korim, Čížek, Bartejs, Hanták, L. Novák, Chlouba, Hafenrichter, Klouček, Deveri, Ondráček, Hammerbauer, Račuk, Rutta, Lehnert, J. Novák, Opalek, Hrabák
Kometa
Zelenka - Fusek, Wasserbauer, Buhaj, Dujsík, Peslar, Koukal, Dlapa, Jurák, Mrázek, Boček, Kozák, Jankovič, Zbořil, Krejčiřík, J. Novák, Sedlák, Káňa, Dittrich, Bilčík, Kempný

Fraňo, Šindler - Charvát, Bejček

Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří mohli vést po minutě na hřišti. Před Jana Strmeně se dostal Jan Wasserbauer. Bekhendovým pokusem však branky nedosáhl. Kometa se radovala o chvíli později. V čase 03:26 rozesmutnil domácí obecenstvo Jan Káňa. V první třetině se zdálo, že domácí mají problém založit útok, jelikož pokaždé ztroskotali na výborné obraně Komety. Čím déle zápas pokračoval, tím se i přiostřovaly souboje na hřišti. Domácí měli šanci vyrovnat na začátku osmnácté minuty. Po zásahu brankáře Daniela Zelenky se ale puk odrazil od tyče ven z brány. Po první třetině byli šťastnějším týmem Brněnští.

Ve druhé části se role obrátily. Piráti Chomutov vystřelovali na Daniela Zelenku jeden puk za druhým. Branka ale byla pro domácí dlouho zakletá. Až v pětatřicáté minutě rozjásal domácí diváky Danko Deveri. V probíhající přesilové hře si najel do pravého kruhu pro vhazování a střelou mezi betony vyrovnal. Danko Deveri mohl vsítit vedoucí branku v osmatřicáté minutě, ale svůj sólový pokus přes celé hřiště brankou neukončil. Po druhé části šly týmy do šaten za nerozhodného stavu a rozhodnout se mělo v poslední části.

Na jejím začátku mohl skórovat Filip Hanták, ale svůj pokus poslal nad horní tyč výborně chytajícího Daniela Zelenky. Následovaly dva brejky Komety ve třiačtyřicáté a čtyřiatřicáté minutě, ale ani jeden nedokázali hosté proměnit. Trefil se naopak Chomutov. Na modré si s pukem pohrál Kopáč, napřáhl a jeho střela zasvištěla až pod horní tyč. Kometa se v závěrečné části snažila s výsledkem něco udělat, ale ani několikaminutový tlak na vyrovnání nestačil. Při hře bez brankáře se do prázdné brány trefil Marek Račuk a odstartoval nefalšované oslavy na domácí straně. Kometa Brno byla výborným protivníkem Pirátů Chomutov, ale z vítězství se neraduje. Chomutov vyhrál nad Kometou 3:1 a slaví premiérový titul v NOEN Extralize juniorů pro soutěžní ročník 2011/2012.