8. Třída - reportáž

Osmákům se nepodařilo zvítězit ani napočtvrté, tentokrát prohráli s hradeckým Mountfieldem po prodloužení

Napsal 25.03.2017 Martin Voltr, Martin Penker
C h o m u t o v - Osmá třída Pirátů nezvládla ani třetí utkání na MMČR, ale po bojovném výkonu nakonec prohrála s Hradcem 3:2 po prodloužení. Piráti sice prohráli úvodní třetinu 1:0, ale ve druhé třetině skóre otočili zásluhou Němce a Svobody. Hradec ve třetí třetině nic nevzdával a nakonec dokázal vyrovnat zhruba v polovině třetí třetiny. Utkání tak dospělo do prodloužení, kde v čase 60:44 rozhodl Pajer.
MMČR4 so 25.3.2017
MHK
3:2p(1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Hradec Králové
Tichý – P. Němec, Králík, Táborský, Sodomka, Boukal, Pelda (C), Hočevar – Michal Beneš, Budina, Jirků, Pajer, Matěj Beneš, Souček, Kleštinec, Hrčka, Křeček.
Šatný – Š. Němec, J. Strážovský, Žďárský, Jenček, Petretič, Pöschl, Kovár – Šilar, Čech, Spudich, Príhoda (C), Kulich, Svoboda, Iljuk, Kosnar, Jakab, Koblížek, Döring.

17. Budina (Pajer, Pelda), 54. Sodomka (Pelda), 61. Pajer (Pelda, Budina)
24. Š. Němec (Príhoda), 31. Svoboda (Kulich, Döring)

9:7
1:1
0:0
27:30
122
Šindel – Marek, Ovsík.

Oba dva soupeři šli do utkání bez jediného vítězství, alespoň bod na kontě měli hradečtí mladíci. Od úvodu bylo znát, že hokejisté na obou stranách potřebují získat sebevědomí a že žádné gólové hody k vidění nebudou. Po pěti minutách a solidním startu domácích přišla jedna šance na každé straně, když nejdřív střílel z mezikruží chomutovský Ondřej Čech a potom naopak ujel do sóla Marek Pelda.

Ani jeden z týmů následně nevyužil svou první přesilovku, nicméně tři minuty před první sirénou přece jenom přišla změna skóre. Domácí hokejisté se o ni zasloužili parádní kombinací. Marek Pelda našel od hrazení Lukáše Pajera, jehož střelu ještě zastavila tyč, ale Matyáš Budina ji dorazil do sítě – 1:0.

26 sekund před koncem třetiny ale Lvi ve vlastní přesilovce faulovali Ondřeje Príhodu, který si zopakoval nájezd z trestného střílení. Jakub Tichý však jeho kličkovanou s klidem vybruslil.

Nejtěsnější náskok bohužel Mountfieldu nevydržel příliš dlouho. Dvě minuty po návratu na led šel do čtyř a Chomutov dokázal přesilovku využít. Štěpán Němec udělal od modré pár temp dopředu, obkroužil svého strážce a ze střední vzdálenosti zamířil přesně do růžku – 1:1.

Další problémy hradecké sestavy přišly vzápětí, Piráti před sebou měli dokonce 58 sekund přesilovky pět na tři. O tu však rychle dalším faulem přišli a naopak museli být rádi, že v další ponechané výhodě zblokovali Budinovu střelu těsně nad břevno. Bohužel ani Lvům se pak z přesilovek nezadařilo a v čase 30:07 už prohrávali. Tadeáš Svoboda gólovou akci zahájil i zakončil do stejného místa jako předtím Němec – 1:2.

Domácím se ve druhé části nedařilo podle představ, hodně je zbrzdila vyloučení – těch měli dokonce pět. Štěstí při nich stálo, když Filip Döring nejprve před brankou promáchl a pár sekund nato trefil z úniku tyč. Hradec se zvedl až v závěru třetiny a Martin Hrčka mohl srovnat, jenže ránu z první spíš jen poslal do výstroje brankáře Šatného.

Po domluvě v kabině si ale svěřenci Jiřího Janouška přenesli chuť i do třetí třetiny. Hned po dvou minutách se pěkným průnikem blýskl Adam Jirků, ale i jemu chyběla trochu přesnější tečka. Hradečtí dali do hry větší snahu, bohužel k žádným dalším gólovým možnostem nevedla.

O to radostnější pak ale bylo vyrovnání. Matyáš Sodomka nahodil puk na chomutovskou klec snad ještě ze středního pásma a Šatný ho k překvapení všech propustil za záda – 2:2! Pirátům pak mohl vrátit náskok Čech, ale jeho slalom zastavil Tichý, čímž zatroubil spoluhráčům do útoku.

Tři minuty před koncem šel Hradec na přesilovku, která byla v dosavadním průběhu utkání jeho nejlepší. Z úhlu ale přestřelil Budina, v témže střídání neuspěl z dorážky Kleštinec a pak ještě bušil na chomutovská vrata Lukáš Pajer. Jenže domácí nebyli za svůj tlak odměněni. V čase 59:58 ovšem dostali další početní výhodu a před prodloužením měli dost času, aby si řekli, co a jak.

I proto sehráli výhodnou přesilovku čtyři na tři skvěle. Hočevarova dorážka ještě mířila vedle, ale v čase 60:44 natáhl na levém kruhu Lukáš Pajer a po ledě mířil přesně – 3:2! Přestože tak měli Piráti blízko k vítězství, nakonec se musí spokojit s jediným bodem. Šampionát zakončí v neděli od 12:30 proti Přerovu.

Jiří Janoušek (Mountfield HK):
„Od začátku to bylo trochu zvláštní utkání, ale postupem času gradovalo. Po první třetině jsme vedli 1:0, ve druhé to Chomutov otočil, tam jsme trochu spali. O druhé přestávce jsme si k tomu ale něco řekli a ve třetí třetině jsme začali bojovat. Tam se k nám snad poprvé na turnaji otočilo štěstí a dali jsme trochu náhodný gól. V prodloužení jsme dobře sehráli přesilovou hru a bereme dva body, za což jsme opravdu rádi. Z boje o medaile jsme vypadli, ale hrajeme doma a nemůžeme si dovolit něco tady vypustit. Zvlášť po té suprové sezoně, kterou kluci předvedli, co všechno dokázali vyhrát a jak se posunuli. Byla by škoda, kdyby se se svojí žákovskou kariérou rozloučili nějakým špatným výkonem. Proto jsem rád, že makali, a i když se nám hokejově tolik nedaří, bojovnost nám to vrátila. Zápas jsme hrozně moc chtěli vyhrát, což se nakonec povedlo, a klukům děkujeme.“

Petr Jíra (Piráti Chomutov):
„Jsem rád, že kluci ukázali, že hokej hrát umí a setřepali ze sebe nervozitu, která nás tady první zápasy provázela. Začali jsme hrát trochu víc kombinačně. Kluci odehráli parádní zápas. Myslím, že byl vyrovnaný nebo jsme byli i o kousek lepší. Bohužel ten nešťastný gól na 2:2 nás stál výhru a potom škoda vyloučení na konci zápasu.“