Osmá třída vstoupila do turnaje o mistra republiky porážkou, nestačila na Kometu

Napsal 27.03.2013 Libor Kult
C h o m u t o v - Osmáci Pirátů odstartovali celý program mládežnického mistrovství Česká republiky, které se koná v Chomutově. Tým Martina Ťupy se postavil Kometě Brno. Vítěz skupiny D ligy starších žáků se ujal brzy vedení, které postupně navyšoval. Piráti se prosadili až v závěrečném dějství, kdy zkorigovali na konečných 2:7 ze svého pohledu.
MMČR1 st 27.3.2013
KOM
7:2(2:0, 4:0, 1:2)
Kometa
Dostál (40. Borský) – Buffi, Jeřábek, Zábranský, Kučera, Aulehla, Mikyska – Pípa, Král, Matěj Svoboda, Gajarský, Krejčí, Matula, Süss, Blaško, Michal Kunc, Macháň
Khůn – Adam Strejc, Jírovec, Seemann, Bukač. Studený, Fraško, Starý – J. Svoboda, Lauko, Chlán, Matyáš Svoboda, Kharboutli, Hnídek, Stínil, Hejduk, Koblížek, Matěj Kunc, Löffelman

Kometa
4. Král (Gajarský), 17. Mikyska, 21. Král (Zábranský, Mikyska), 25. Král (Krejčí), 34. Süss (Mikyska), 40. Mikyska, 43. Gajarský (Zábranský, Král)
51. Chlán (Seemann), 59. Matyáš Svoboda

2:6

Piráti vstoupili do utkání velmi nešťastně, už na začátku čtvrté minuty poprvé inkasovali. Kometu poslal do vedení Filip Král - 1:0. Na rozmezí poloviny zahajovacího dějství zvládli chomutovští hráči půlminutové oslabení tří proti pěti a neinkasovali ani ve čtyřech.

V sedmnácté minutě bylo na ledě pořádně živo, nejprve neuspěl s dorážkou brněnský Gajarský, následovala šance Stínila, jehož vychytal Dostál. Stále ještě v téže minutě měl dobrou příležitost Krejčí, ale ujala se až rána Dalimila Mikysky, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:0.

V osmnácté minutě mohl postupovat do útoku Kharboutli, ovšem kotouč mu při kličce utekl. Minutu před sirénou zabránila Khůnova vyrážečka gólu z hole Krále, na konci třetiny se hráči Komety radovali předčasně. Puk skončil v síti až po čase.

Prostřední část hry přinesla čtyřgólovou kanonádu Komety, již odstartoval už po necelé minutě Filip Král, který doklepl za Khůnova záda střelu Zábranského - 3:0. Chvíli poté se těžce sbíral z ledu chomutovský Studený, ale naštěstí odjel na střídačku po svých. Čtvrtý úder Jihomoravanů zařídil znovu Filip Král, který v početní výhodě tečoval střelu Krejčího a zkompletoval hattrick - 4:0.

Piráti se snažili překonat pečlivou a pozornou defenzivu Brna, ale Jan Svoboda mířil před polovinou normální hrací doby jen do betonů Dostála. O tři minuty později neuspěl ani jeho jmenovec Matyáš, stejně jako v několika dobrých pozicích brněnský Gajarský. Na sklonku 34. minuty přidala Kometa pátý gól. Mikyska trefil Khůna do masky, od níž se puk odrazil do brankoviště a nejpohotověji zareagoval Jan Süss, který zvýšil, neboť rozhodčí hru nepřerušil - 5:0.

V následné přesilové hře mohli Piráti inkasovat pošesté. Mikyska však mířil jen do betonů Khůna, Zábranský trefil boční konstrukci. Chlánův pokus o chvíli později zastavila hruď Dostála. Co se Kometě nepovedlo v závěru první třetiny, stihla v prostředním dějství. V čase 39:59 přešel puk brankovou čáru po ráně Dalimila Mikysky, jenž se podruhé v utkání prosadil od modré čáry - 6:0.

Kometa se v úvodu třetiny prosadila jako první i na třetí pokus. Pět vteřin po návratu Süsse z trestné lavice se dočkal Adam Gajarský, který dorazil puk do prázdné branky poté, co se rána Zábranského odrazila od tyče - 7:0. Za necelou minutu se poprvé mohli radovat domácí, ale Stínil tváří v tvář Borskému, který po druhé třetině nahradil v brance Komety Dostála, neskóroval.

Tato situace však Piráty probudila, postupně se v zajímavých pozicích objevili Chlán, Matyáš Svoboda, Jan Svoboda či Stínil. Skóre se však měnilo až v 51. minutě, kdy Petr Chlán po přejetí útočném modré nachytal Borského - 6:1. Za čtyři minuty mohl završit hattrick také Dalimil Mikyska, avšak po krásném sólu přes celé kluziště nezakončil přesně.

Krátce poté byl vyloučen Matyáš Svoboda, ale Kometa přesilovou hru nevyužila, naopak byl to právě Matyáš Svoboda, kdo v polovině 59. minuty uzavřel střelecký účet zápasu, když u pravého mantinelu sebral puk špatně vyhozený brněnskou obranou, popojel mezi kruhy a pod břevno zavěsil - 7:2.

Martin Ťupa (Piráti Chomutov): „Kometa hrála výborně, skoro k ničemu nás nepustila. Až ve třetí třetině jsme se trochu zlepšili, vytvořili si šance a dali i oba naše góly. Narazili jsme na soupeře, který předváděl de facto dospělý hokej. Hráli na jistotu, nedělali chyby. Na takový styl nebyli kluci z dlouhodobé soutěže zvyklí, protože na podobného soupeře jsme nenarazili. Kluci získali zkušenost, že nejlepší hokej v jejich kategorii se hraje trochu jinak. Že je o zodpovědnosti. Kometa v pěti útočila i bránila, což kluci ze soutěže moc neznají, i proto se hůř prosazovali.“