DOROST - reportáž

Oslabený dorost zaváhal, na půdě posledního Kladna získal jediný bod

Napsal 17.01.2019 David Panuška
K l a d n o / C h o m u t o v - Pirátský dorost v rámci osmého kola nadstavby ELIOD extraligy dorostu zajížděl na půdu PZ Kladno velice oslaben. Pouze dvanáct hráčů do pole a z toho čtyři obránci, to byla hrozba už před utkáním, která se nakonec potvrdila. Poslední tým dorostenecké extraligy těsně vyhrál v normální hrací době, Piráti urvali alespoň bod v nadstavbovém prodloužení, v němž si druhou asistenci v utkání připsal brankář Malant.
N8 čt 17.1.2019
PZK
3:2(2:1, 1:0, 0:1 - N 0:1)
PZ Kladno
Gabriška – Melichna, Burger, Sýkora, Hříbal, Deniger, Horn, Hvězda – Bareš, Rejna, Hurta, Hanousek, Šugár, Kulich, Vimmer, Redlich, Mikeska
Ciple (11. Malant) – Němec, Frollo, Perný, M. Pöschl, – L. Koblížek, Iljuk, T. Svoboda, Čech, Štefančík, Vostiňák, F. Döring, Ekrt

PZ Kladno
10. Rejna (Hanousek, Šugár), 11. Kulich (Bareš, Vimmer), 28. Šugár (Rejna, Hvězda)
17. L. Koblížek (Vostiňák), 57. Ekrt (Štefančík, Malant), 63. F. Döring (Štefančík, Malant)

M. Pöschl a T. Svoboda (Chomutov) 10 minut

Piráti odjeli k utkání se zálohou Kladna pouze se čtyřmi obránci a osm útočníky, od toho se odvíjel další průběh. Na přelomu úvodní třetiny se během sedmnácti vteřin prosadili Mark Rejna a Lukáš Kulich, kteří zajistili domácím dvougólové vedení a rychlé střídání v brance Chomutova – 2:0.

Brankoviště opustil po deseti minutách Daniel Ciple a přenechal místo Lukáši Malantovi. Ještě do konce dvacetiminutovky snížil na rozdíl jediného zásahu Lukáš Koblížek – 2:1.

Ve prostřední části Piráti nevyužili nabídnutou početní výhodu, takže mohli udeřit Kladenští. Nakonec vítěznou branku zaznamenal Pavel Šugár – 3:1.

V průběhu třetího dějství byli Chomutovští Martin Pöschl a Tadeáš Svoboda vyloučeni na dvě plus deset minut, což jejich tým ještě více oslabilo. Přesto došlo na závěrečné drama, když v 57. minutě skóroval Jan Ekrt – 3:2. Nikdo ze spoluhráčů na něj však nenavázal, a PZ tak vyhráli potřetí v sezóně.

V nadstavbě rozhodl po dvou minutách chomutovský univerzál Filip Döring, jenž urval pro oslabené mužstvo marodkou alespoň bod – N 0:1.