Omlazení Piráti inkasovali jedinkrát a v Klášterci prodloužili neporazitelnost

Napsal 22.01.2022 Kateřina Kundertová, Eliška Ratiborská
K l á š t e r e c / C h o m u t o v - Piráti po osmnácti dnech bez ostrého zápasu vyrazili k osmnáctému kolu krajské ligy mužů do Klášterce nad Ohří, kde prodloužili svou neporazitelnost. Utkaní protkané vyloučeními definitivně rozhodli Chomutovští až v závěru, kdy druhé trefy zapsali František Mála a Daniel Šilar. Debut si odškrtli Martin Pöschl a Dominik Mišovic, jenž přihrál na dva góly.
18.kolo so 22.1.2022
TYG
1:7(0:3, 1:0, 0:4)
Klášterec n. O.
Tichý – Váňa, Blažek, Barantál, J. Hartman, Boháč, Kosina – M. Videv, Prokeš, Vlastník, Procházka, Hanka, T. Videv, Ševčík, Tenkač, Danyo, Dejmek
Hanuljak – Kuncl, M. Hartman, Klapka, Novák, Pöschl, Ferbas, Dominik Badinka, Bártek – Mála, Šarlinger, T. Svoboda, Kůs, Mišovic, Josef Rindoš, D. Šilar, Mežnar, Daniel Badinka, Jaroš

38. Váňa (Blažek, Tenkač)
11. Mála (Kůs), 13. Hartman (Mála, Svoboda), 16. Šilar (Jaroš, Klapka), 45. Dominik Badinka (Rindoš, Daniel Badinka), 48. Daniel Badinka (Mišovic), 52. Šilar (Dominik Badinka, Mišovic), 59. Mála (M. Hartman, Mežnar)

Kůs (Chomutov) 5 minut a do konce utkání

Klášterečtí Tygři slavili už pár okamžiků po úvodním vhazování, nicméně gól nakonec nebyl uznán kvůli brzkému hvizdu rozhodčího. Domácí poté útokům Pirátů čelili prvních deset minut zápasu, ale v té jedenácté už jim Chomutovští vzali vítr z plachet. Jaroslav Kůs od pravého mantinelu přihrál na hranici pravého kruhu Františku Málovi, který mířil přesně. Hosté po první trefě nenechali domácí dlouho oddechnout, když se o dvě minuty později prosadil ve vlastním oslabení Martin Hartman – 0:2.

Šedesátivteřinový rozestup mezi góly se Pirátům zalíbil, a tak ho zopakovali. Daniel Šilar poslal kotouč do branky za pravým betonem gólmana Tichého z ostrého úhlu a nenápadná akce tak dopadla napotřetí v prospěch hostů – 0:3.

Ve druhém dějství byli oba maskovaní muži ve svých brankách stoprocentní téměř do konce. Klášterečtí měli k dispozici i přesilovou hru pěti proti třem, avšak ani tu nevyužili k trefě do sítě. Velkou šanci promarnil už jednou přesný Daniel Šilar, kterému nevyšla klička do bekhendu, ani následné píchnutí do puku. Na druhé straně kluziště zase zazvonil na tyčku Prokeš.

Poštěstilo se až Marku Váňovi ránou pod horní tyčku v osmatřicáté minutě, kdy využil pětiminutovou přesilovou hru, která vznikla trestem Jaroslava Kůse – 1:3. Zbytek druhé třetiny a zároveň i pokračování dlouhého oslabení dohráli Piráti s opatrností. Skóre tak prozatím nepovyrostlo ani na jedné straně.

Pokračování početní výhody v poslední části hry domácí již nevyužili, ale naopak hostům se zadařilo. Nejprve hráli přesilovou hru pět na tři pro změnu Piráti a po návratu jednoho kláštereckého hráče do hry se napřáhl ke gólové střele Dominik Badinka. Toho o tři minuty později napodobilo i jeho dvojče Daniel Badinka – 1:5.

V polovině třetí třetiny se podruhé trefil i Daniel Šilar, jenž mířil mezi betony brankáře a posunul tak pirátské vedení. Už se zdálo, že pětibrankový náskok bude Pirátům stačit, ale v tom se v předposlední minutě ozval ještě podruhé s ledovým klidem František Mála v přesilové hře a bekhendem přidal třešničku na konec utkání – 1:7.

David Suk (HC Tygři Klášterec nad Ohří): „Myslím si, že dvě třetiny to byl výborný hokej z naší strany. Na to, v jakém složení kluci hráli, tak určitě makali a nemám tomu co vytknout. Zase rozhodla třetí třetina... zkušenost a asi únava.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Z naší strany byla špatná druhá třetina. Přestali jsme tam hrát, začali si všímat nějakých zbytečných soubojů a bylo hodně vyloučení. Takže druhá třetina z naší strany opravdu nebyla moc dobrá. Na třetí třetinu jsme trochu přeházeli sestavu a začali hrát ten náš hokej. Potom to bylo vidět, jelikož kvalita tam je.“