Ml. Dorost - reportáž

Neporazitelnost trvá! Mladší dorost si poradil i s Kladnem

Napsal 28.09.2017 Ondřej Bartůněk
C h o m u t o v - Mladší dorostenci Pirátů se v rámci pátého kola ELIOD extraligy utkali s PZ Kladno. Po jednoznačném průběhu zvítězili 5:0 a udrželi tak svou neporazitelnost. Brankově se prosadili Tobiáš Holka, Josef Koláček, Stanislav Vrhel a Filipové Birhanzl a Králíček.
5.kolo čt 28.9.2017
5:0(2:0, 3:0, 0:0)
PZK
Šatný – Němec, Petrásek, Pöschl, Vaněk, Matějka, Kovár, Birhanzl, Klika – Spudich, Králíček, Iljuk, Príhoda, Svoboda, Prokeš, Čech, Koláček, Štefančík, Holka, Gut, Vrhel.
PZ Kladno
Burda (41. Pulec) – Vyhnal, Horák, Krejžík, Vinš, Brejcha – Strnad, Rejna, Štrombach, Hurta, Vytoupal, Šťastný, Kulich, Darsa, Pulda, Vimmer, Rambousek, Karmazin.

14. Holka (Koláček), 19. Koláček (Štefančík), 29. Vrhel (Príhoda, Gut), 36. Birhanzl (Petrásek), 39. Králíček (Čech)

Glanc – Kopáč, Juránek.

Domácí hokejisté vstoupili do utkání aktivně a hned se dostávali do šancí. Stanislav Vrhel i Ondřej Čech byli v předbrankovém prostoru zastaveni pozorným brankářem, Jan Matějka pár minut na to pálil do pravé spojnice tyčky. Následně hra ustala a první branka přišla až ve čtrnácté minutě.

Tobiáš Holka se dostal k odraženému kotouči na levém kruhu, tak se nerozpakoval a poslal jej do šibenice kladenské branky - 1:0. Druhá branka přišla na konci předposlední minuty, kdy Josef Koláček přijal přihrávku od Marcela Štefančíka a střelou do protipohybu určil stav po první třetině - 2:0.

Kladenští mohli korigovat na začátku prostřední části, zakončení Filipa Štrombocha před brankou ovšem parádně zneškodnil Oliver Šatný. V přečíslení na druhé straně zakončoval zblízka do betonů brankáře. O necelé dvě minuty branka již přišla. Michal Gut najel do brankoviště, po následném závaru se prosadil Stanislav Vrhel - 3:0.

Další branky padaly až v závěru druhé třetiny. Nenápadnou střelou na branku se dokázal prosadit Filip Birhanzl, který zakončoval do bližší šibenice - 4:0. Skóre prostřední dvacetiminutovky uzavřel Filip Králíček, jenž pohotově zakončil přihrávku zpoza branky - 5:0..

Hosté do třetí třetiny poslali náhradního brankáře, který hned vytáhl několik dobrých zákroků. Povedlo se mu například zneškodnit samostatný únik Jana Spudicha, který mířil mezi betony brankáře. Adam Pulec také zneškodnil dva dobré pokusy Ondřeje Príhody. Piráti měli nějaké příležitosti, ale šestá branka již nepřišla. Utkání skončilo výhrou 5:0.

Bedřich Pastyřík (Chomutov): „Nebylo to pro nás úplně nejlepší utkání a nepovedlo se nám tak, jak bychom chtěli. Možná i z důvodu, že jsme minulý týden nehráli, Ústí nad Labem přeložilo zápas. Vyšli jsme ze zápasového tempa a báli jsme se, že kluci soupeře podcení. Za vítězství jsme rádi, důležité je, že výhra byla s nulou. Dali jsme pár pěkných branek. Hra ale mohla být lepší.“

Pavel Křepelka (Kladno): „Vítězství domácích bylo naprosto zasloužené. Náš hokej je špatný a hráči nepracují tak, jak by měli. Chomutov si víceméně zatrénoval a kdyby chtěl, byl by ten výsledek nejspíše krutější. Tohle je vůči nám celkem milosrdné.“