Na úvod Tipsport cupu Chomutov prohrál s extraligovým Kladnem

Napsal 05.08.2008 Petr Minařík, Jakub Mezlík
C h o m u t o v - Chomutovští hokejisté se sice dostali na ledě Kladna v první třetině zásluhou Jiřího Charouska do vedení, jenže domácí zvládli lépe prostřední část hry, ve které otočili skóre. V závěrečné dvacetiminutovce si svoje vedení úspěšně drželi a v poslední minutě pak ještě přidali branku na konečných 3:1. Chomutov tak na úvod Tipsport cupu vyšel bodově na prázdno.
TsC1 út 5.8.2008
KLA
3:1(0:1, 2:0, 1:0)
Kladno
Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Pavlas, Hořava, Skrbek, Srdínko, Trončinský, Šmach - Diviš, Patera, Procházka - Tomajko, Bělohlav, Kuchler - Horna, Kalla, Tenkrát - Rudovský, Čurilla, Frolík
Cikánek - Chmelíř, Révay, Ťupa, Bombic, Pulpán, Všetečka, Trefný, Kolarz - Gombár, Skořepa, Míka - Hašek, Charousek, Jeslínek - Polanský, Mikšovic, Jíra - Malát, Giffin, Fábry.

Převzato z webu hc-kladno.cz

Kladenský trenér Zdeněk Müller nechal tentokrát odpočívat mladíky, kteří se perou o kladenský dres. Naopak využil osm obránců a čtyři útočně formace. Do branky se postavil Kopřiva.

Domácí útočník Čurilla naznačil zahozenou tutovkou vývoj první třetiny. Hráči na obou stranách předváděli, co všechno se dá neproměnit. Vyjímkou bylo jen zakončení aktivního Charouska, který v osmé minutě přetlačil domácího obránce a zblízka překonal Kopřivu - 0:1. Gólman Kladna už předtím vychytal nájezd Gombára. Domácí byli nejblíže gólu při přesilové hře pět na čtyři. Procházka ale v zakončení zlomil hokejku a Divišovu chytrou teč vystihl Cikánek. Na druhé straně se Kopřivu nepřekvapila střela Gombára, v zápětí ho nepřekonal ani Pulpán. Povedlo se to až v závěru třetiny opět Charouskovi, ale za kladenského gólmana zaskočila horní tyčka.

Další šancí Chomutova začala prostřední část utkání, Gombár ale na Kopřivu nevyzrál. To bylo od Severočechů na dlouhou dobu vše. Taktovky se ujali domácí a brzo za aktivní hru byli odměněni. Šance Patery a Kuchlera zůstaly ještě nevyužity, ale chytrá střela Frolíka po zemi si už cestu za záda gólmana Cikánka našla - 1:1. Ten opět podržel svůj tým při zakončeních Diviše a Tenkráta. Přesně v polovině zápasu zamknula třetí útočná formace Kladna svého soupeře v obranném pásmu a po Kallově tyčce se do puku opřel Tenkrát a prostřelil Cikánka - 1:2. Další dvě střely kladenských útočníků Procházky a Kuchlera směřovaly těsně vedle branky Chomutova. Ten byl blízko vyrovnání v závěru 2. třetiny, ale Míku i Mikšoviče vychytal Kopřiva.

V poslední dvacetiminutovce se museli Severočeši tlačit do útoku a podle toho také její úvod vypadal. Hosté byli aktivnější a vytvářeli si i nadějné pozice. Při tečích Polanského a Mikšoviče ještě domácí brankář zasahovat nemusel, ale tvrdou střelu Všetečky raději vyrazil do sítě za brankou. To Cikánek byl asi rád, že proti bombě Srdínka nemusel vůbec zasahovat, proletěla těsně nad jeho horní tyčkou. Poslední zákrok v utkání si tak připsal při Kuchlerově blafáku, tomu se ale spoluhráče z loňské sezóny překonat nepodařilo. A protože Kopřiva si při chomutovské hře bez brankáře pohlídal jak střelu Gombára, tak následný závar před brankou a Horna přidal do odkryté klece třetí gól, zvítězilo Kladno v prvním utkání Tipsport Cupu nad Chomutovem v poměru 3:1.