Ml. Dorost - reportáž

Mladšímu dorostu vstup do soutěže nevyšel, od Letňan schytal debakl

Napsal 01.09.2015 Marcel Holl
C h o m u t o v - Nejmladší z výběrů pirátské akademie, tedy mladší dorost, vstoupil do nového ročníku ELIOD extraligy nepravou nohou. V domácím prostředí nestačili svěřenci trenérského triumvirátu Šíp, Hejcman, Jaroslav Buchal na nováčka západní skupiny z Letňan, se kterým nakonec prohráli vysoko 0:7.
1.kolo út 1.9.2015
0:7(0:3, 0:2, 0:2)
LET
R. Běhula (24. Skokan) – Záruba, Jungvirt, Jarý, Seemann, Psár, Herles, Ferbas, D. Zeman – T. Koblížek, Lauko, Jaroš – Mežnar, J. Veselý, Breczko – Prokop, Krchňák, L. Benda – D. Černý, Brandner, Ouřada.
Letňany
Pařík – Kukorka, Schönbauer, Riley, Hlinka, Fleischman, Lytvynov – Sklenář, Navrátil, Němec, Šíba, Kalina, Štěbeták, Mařík, Homola, Vlček, Jelínek, Pinkas.

Letňany
4. Sklenář (Pinkas), 11. Klikorka (Pinkas, Sklenář), 15. Lytvynov, 24. Sklenář (Navrátil), 37. Jelínek (Šíba), 48. Sklenář (Pinkas), 53. Jelínek

6:3
0:3
0:1
29:39
100
Hlinka - Fiala, Schopf

Mladší dorost Pirátů hostil první zářijový den vrstevníky z Letňan. V úvodu prvního extraligového kola byli aktivnějším celkem právě hostující Letci, kteří svou aktivitu přetavili na počátku čtvrté minuty v branku. Pinkas projel jako nůž máslem domácí obranou a v úniku dvou na jediného obránce nahrál lépe postavenému Dominiku Sklenářovi, který již neměl problém otevřít skóre.

I po vstřelené brance byli hokejisté z Letňan aktivnějším družstvem. Brankář Běhula musel v několika případech hasit problémy svých spoluhráčů. V desáté minutě byl vyloučen Tomáš Koblížek a Letci toho do minuty využíli. Pinkasovu střelu brankář Běhula vyrazil přímo na hůl dojíždějícího Karla Klikorky, jenž poslal Letňany do dvoubrankového vedení.

Po druhé inkasované brance svěřenci trenéra Šípa zvýšili aktivitu a svého soupeře přehrávali, ale brankáře Paříka překonat nedokázali, tudíž kontrovali hosté. Po vyloučení Jakuba Lauka napřáhl ke střele Ivan Lytvynov, jehož pokus zápěstím od modré čáry lízl tyčku Běhulovy branky a skončil za zády domácího brankáře.

Do konce úvodního dějství mohl své vyloučení napravit právě Jakub Lauko, který se dostal do úniku, ale tváří v tvář nedokázal přelstít brankáře Letňan Paříka, takže po první dvacetiminutovce vedli hosté 3:0.

Počátek druhé periody se opět lépe podařil hostům, kteří po si po špatném střídání pirátské střídačky zahráli početní výhodu, kterou tentokráte nevyužili. To je ale nemuselo dlouho mrzet, neboť v polovině čtyřiadvacáté minuty dostal Dominik Sklenář nahrávku zpoza branky od Navrátila a překonal Běhulu, jenž po tomto gólu přepustil místo Skokanovi.

Právě střídání gólmanů byl pro mladé Piráty další impuls k zabojování o co možná nejlepší výsledek. Dokonce se Chomutovským podařilo dostat kotouč za letňanského brankáře, ale rozhodčí gól neuznal, kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

Po několika zajímavých pokusech na obou stranách přišel další gól v pirátské síti. Stalo se tak v 37. minutě, kdy Šíba nabil na levém kruhu volnému Matěji Jelínkovi, který dobře mířenou střelou zápěstím překonal Skokana.

O minutu později se dostali Veselý s Breczkem do úniku dvou na jediného obránce, avšak po výměně přihrávek prvně jmenovaný nepříliš razantně zakončil, takže brankář Pařík neměl s puku větší problémy. Po čtyřiceti minutách vedl soubor Letců již 5:0.

Úvod třetího dějství byl vyrovnaný se šancemi a vyloučeními na obou stranách, jenže na začátku osmačtyřicáté minuty si Pinkas vybruslil od mantinelu a přihrávkou na bližší kruh našel osamoceného Dominika Sklenáře, jenž neměl problém překonat brankáře Skokana v pirátské brance a zkompletovat hattrick.

Další průběh hry ve třetí periodě byl stále vyrovnaný. Piráti sice hrozili, ale většina pokusů skončila mimo nebo je zastavil brankář Pařík. Poslední trefu úterního večera zaznamenal v polovině 53. minuty Matěj Jelínek, který ujel pirátským zadákům a střelou nad rameno překonal domácího muže s maskou.

Letňany tak slavily v SD ARÉNĚ překvapivé vítězství a mladí Piráti mají šanci na nápravu hned v neděli, kdy hrají na ledě Plzně.

Jaroslav Hejcman (Piráti Chomutov): „Utkání se mi nehodnotí dobře, protože jsme prohráli velkým rozdílem. Byl to první zápas, ale i tak ten podaný výkon byl bohužel špatný. Musíme se teď soustředit na další zápasy, abychom udělali lepší výsledky.“

Tomáš Blažek (HC Letci Letňany): „Vstoupili jsme do utkání tak, jak jsme chtěli. Hráli jsme aktivně. Trošku jsme nabádali kluky, aby se v této velké, krásné hale nelekli. Myslím si, že to zvládli dobře. Dokázali jsme dobře bruslit všechny tři třetiny, i když jsme tam měli občas hluchá místa. Výsledek je pro domácí asi až moc krutý. Zase takový rozdíl, aby to bylo 7:0, tam nebyl. Možná jsme byli mírně lepší, ale jak říkám, výsledek je pro Chomutov hodně krutý.“