Mladší dorostenci zvládli zápas se Spartou, lídra porazili v gólově bohatém duelu

Napsal 30.01.2014 Antonín Domanický
C h o m u t o v - 26. kolem pokračovala ELIOD extraliga mladšího dorostu a přinesla zápas mezi druhými Piráty a první Spartou. Utkání zahájili lépe domácí a postupně navyšovali svůj náskok, který se zastavil za stavu 6:0. Poté se ke slovu dostala Sparta a dvěma góly Michnáče a brankou Chlouby se začali dotahovat na svého protivníka. Chomutovští nakonec tříbrankové vedení udrželi a připsali si zasloužené tři body.
26.kolo čt 30.1.2014
6:3(2:0, 3:0, 1:3)
SPA
Pavlát – Dvořák, Hajič, Petržílka, Seemann, Novák – Šilar, Lyszczarczyk, Svoboda J., Kulich, Svoboda M., Polák, Bukač, Palička, Dejmek, Hřebíček, Hejduk, Koblížek, Jindra, Chlán.
Sparta
Hofmann – Simotics, Janda, Eliáš, Hanuš, Jeřábek, Horský, Sedliský – Zídek, Kadlec, Šrámek, Pšenička, Kropáček, Chlouba, Safin, Komárek, Hrala, Davídek, Dubský, Michnáč.

12. Jindra (Šilar, Dvořák), 18. Palička (Svoboda J.), 24. Svoboda M. (Polák, Šilar), 25. Lyszczarczyk (Hajič), 31. Lyszczarczyk (Polák, Hajič), 45. Dejmek (Polák, Lyszczarczyk)
Sparta
50. Michnáč (Komárek), 51. Chlouba (Pšenička), 52. Michnáč (Komárek)

8:5
1:0
0:0
32:34
98

Zápas přinesl ve svém úvodu šance Sparty. Safin ohrozil bránu prudkou střelou, následně poskakoval puk za Pavlátem po střele Davídka. Na bránu Sparty unikal chvíli poté Lysczarczyk, jeho počínání ovšem zastavil vracející se obránce. Ke skórování vyzval jmenovaný Lysczarczyk Bukače, který ovšem bránu přestřelil. Gól přišel až z hokejky Jana Jindry, jen obdržel precizní přihrávku od Šilara a poslal Piráty do vedení. Odpovědět mohl Michnáč, ve skórování mu zabránil skvělý zákrok Pavláta. Piráti Spartě nedovolili vyrovnat a naopak navýšili vedení. Pěknou kličkou do bekhendu vstřelil druhou branku Filip Palička. Krátce na to mohli sparťané snížit, když nebezpečnou střelu vyslal Pšenička. Bránu domácích ovšem hájil sebejistý Pavlát a ten soupeři skórovat nedovolil. Třetina tedy skončila dvoubrankovým vedením Pirátů.

Do druhé třetiny si Sparta přenesla i část přesilovky, ta ovšem zůstala nevyužita. Pavlátovu bránu ohrozil po skončení přesilovky svou střelou Janda, brankář byl ovšem pozorný. Piráti ovšem pokračovali v dobrém tempu a přidali třetí branku. Matyáš Svoboda se nejlépe zorientoval před bránou a poslal kotouč nad rameno Hoffmana. Netrvalo dlouho a zmatku před brankou nejlépe využil Alan Lyszczarczyk a jeho tým byl rázem ve výrazném vedení. Následovala série několika vyloučení na obou stranách, což vyhovovalo Chomutovu. Za něj se opět prosadil Alan Lyszczarczyk a svým druhým gólem během krátké chvíle změnil rozdíl ve skóre již o pět gólů. Do konce třetiny se již stav neměnil a Piráti si stále drželi výrazné vedení a čisté konto.

V závěrečné třetině se ze začátku snažila Sparta o snížení. Po Michnáčovo střele se puk prohnal brankovištěm. Střelu Chlouby zvládl Pavlát vyrazit, dorážející Pšenička poté poslal puk do hokejky obránce místo do odkryté klece. Sparta svůj tlak promarnila a ke slovu se opět dostali domácí. Kapitán Pirátů Ladislav Dejmek poslal po ledě puk do brány a šestou brankou tak pokračovala drtivá převaha Chomutova. Sparta si zvládla vypracovat slibné šance. Na jejich konci ale vždy zazářil skvěle chytající Pavlát nebo dobře hrající obrana. To se ovšem v případě Alberta Michnáče, který se ukázkově proháčkoval před brankáře a přesně zakončil. Pražský tým byl rázem povzbuzen. Piráti měli s výpady soupeře problémy. Z toho pramenil další gól z hokejky Jaroslava Chlouby. Sparťané začínali myslet na vyrovnání, zvláště poté, co druhým gólem v zápasu snížil Albert Michnáč. Už tak zajímavý zápas obohatila v závěru roztržka Lysczarczyka s Pšeničkou, oba za ni obdrželi čtyři minuty za hrubost. Více branek v zápase již nepadlo a tři body získali Piráti.

Radek Šíp (Piráti Chomutov): „Připravovali jsme se na to, že nás čeká těžký duel. Ze začátku utkání měli šance oba týmy. Do zápasu hráči nastoupili trošku nervózně, ale šli jsme štěstí naproti. Odskočili jsme soupeři pětigólovým rozdílem. Druhá třetina byla z naší strany parádní, ale ve třetí části nás Sparta zaskočila tím, že proměnila své šance. Tak jsme stáhli čtvrtou lajnu ze hry a dohráli jsme utkání v klidu.“