Mladší dorostenci vyhráli v derby s Ústeckými Lvy 5:3

Napsal 30.01.2011 Jan Řápek, Kryštof Kousal
C h o m u t o v - V sedmadvacátém kole ELIOD SERVIS Extraligy mladšího dorostu přijel na Chomutovský led tým Ústeckých Lvů. Ačkoliv Lvi vedli už 2:0, chomutovským mladším dorostencům se podařilo nejen zápas zdramatizovat, ale i otočit ve svůj prospěch. Slaví tedy domácí výhru 5:3. Dvěma góly se blýskli Martin Strunz a Odřej Kaše.
27.kolo ne 30.1.2011
5:3(0:0, 2:2, 3:1)
UNL
Taraška - Cestr, Černý, Mojžíš, Procházka, Vogl, Dimitrov, Frajt, Kampf, Kaše O., Klepl, Macháček, Pitra, Strunz, Vlastník, Groger, Kaše D., Rindoš, Páleník.
Ústí n.L.
Burkovec - Šimanovský, Vaněk, Baránek, Málek, Trončinský, Hucek, Straka, Patzelt, Sýkora, Kopta, Andres, Janák, Chovanec, Ordoš, Procházka

Utkání začalo zvolna. V první třetině neměl převahu ani jeden tým. Hra se přelévala ze strany na stranu a diváci byli svědky mnoha nepřesností. Zapás nabral spád až ve druhé třetině, kdy se nejprve prosadil Radomír Vaněk a poté i jeho spoluhráč z HC Slovan Ústečtí Lvi Jan Chovanec. Ten se blýskl pěkným sólovým únikem. Za stavu 2:0 pro Lvy se vzchopili i chomutovští dorostenci. Na 2:1 snižoval Ondřej Kaše a vyrovnával Josef Mojžíš. Výsledný stav utkání byl určen až ve třetí třetině. V sedmačtyřicáté minutě šli do vedení znovu Ústečtí Lvi zásluhou branky Miroslava Straky . To ale bylo od Ústeckých vše. Chomutovští odpověděli třikrát. Nejprve svou druhou brankou v utkání vyrovnal Ondřej Kaše a poté o výsledném skóre rozhodl dvěma brankami Martin Strunz.