Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorostenci stejně jako před rokem proti Letcům padli

Napsala 01.09.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti neměli dobrý vstup do zápasu, již po první třetině prohrávali o tři přesné zásahy. Během druhého dějství si vypracovaly oba celky šance, ale skóre se neměnilo. Ve třetí části Pražané navýšili své vedení na rozdíl pěti branek, což v 60. minutě snížil Eric Mežnar.
1.kolo čt 1.9.2016
1:5(0:3, 0:0, 1:2)
LET
Dobeš (53. Svoboda) – Vaněk, Matějka, Birhanzl, Petrásek, Herles, Krchňák, Kastner, Klika – Psar, Holka, Králíček, Zahrádka, Harkabus, Šafránek, Mežnar, Prokop, Benda, Koláček, Gut, Vrhel.
Letňany
Zalouděv – Klikorka, Krutil, Klatt, Riley, Fleischman, Zedek, Benda – Rudolf, Adamec, Tzovairis, Hlaváč, Pětník, Bespalchenko, Vlček, Vrba, Pinkas.

60. Mežnar (Gut)
Letňany
9. Vlček, 11. Pinkac (Klikorka), 20. Riley (Klikorka), 42. Pinkas (Pětník), 53. Pinkas (Rudolf, Klikorka)

Prokop 10 minut – Fleischman 5 minut a do konce utkání

Začátek utkání byl vyrovnaný, oba celky si zahrály přesilové hry a vytvořily si několik šancí. V deváté minutě otevřel gólové skóre Daniel Vlček, který se po souboji u mantinelu natlačil až před bránu, odkud zakončil – 0:1. Dvě minuty poté ujel chomutovské obraně Tadeáš Pinkas, který se v koncovce nemýlil a zvýšil rozdíl dvou branek – 0:2.

Do konce třetiny si oba týmy vyzkoušeli přesilové hry, které však žádný úspěch nepřinesly. Do větší šance se dostal Roman Psar, jenž jen těsně minul mezírku v podpaždí. Třináct vteřin do první sirény Letňany slavily potřetí. Od modré se napřáhl John Riley, prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a otřel svou střelu o levou tyč – 0:3.

V úvodu prostředního dějství si Dominik Herles najel do dobré pozice, z které však trefil pouze spoluhráče před bránou. V polovině zápasu se Tadeáš Pinkas rozjel do útoku, projel mezi dvěma obránci a natlačil se až předbránu, odkud se snažil přihrát spoluhráči. Kotouč však zablokoval domácí obránce a málem si ho srazil do vlastní sítě.

Ve 35. minutě během přesilové hry Michal Gut našel zpoza brány Lukáše Bendu, který však z blízkosti netrefil. Krátce před poslední sirénou se do šance natlačil Jan Prokop, který Timofeye Zoluděva sice překonal, ale letňanský brankář zadní stranou betonu odrazil mimo tři tyče.

Třetí třetinu začali lépe Letci, za které se ve 42. minutě prosadil Tadeáš Pinkas – 4:0. V dalším průběhu měli Piráti k dispozici tři přesilové hry, ale žádnou nevyužili. Naopak, v polovině třetiny zvýšil z mezikruží opět Tadeáš Pinkas – 5:0.

V 57. minutě David Petrásek napálil kotouč na modré, který se doklouzal až těsně před brankovou čáru, odkud ho zachránil jeden z Pražanů. V závěru zápasu Michal Gut výborně přihrál před bránu na Erica Mežnara, který se uvolnil kličkou do forhendu a poté úspěšně zakončil – 5:1.

Radek Šíp (Piráti Chomutov): Špatný vstup do sezóny a do utkání. Hráli jsme zakřikle,bojácně, což se odrazilo na výkonu. Ve druhé třetině se nám podařilo vyrovnat hru, ale soupeř už měl náskok tří gólů. Snažili jsme se náskok, který si Letňany hlídaly, ukázat, ale dělali jsme zbytečné osobní chyby, které soupeř potrestal. Sice jsme bojovali, ale bylo to málo, Letci si dneska zasloužili vyhrát.