Mladší dorostenci si připisují další výhru v sezóně. Doma porazili IHC Písek 8:3

Napsal 18.09.2011 Václav Mohelník
C h o m u t o v - K dalšímu zápasu ELIOD extraligy mladšího dorostu přicestoval do Chomutova celek z jihu Čech - IHC Písek. Zápas se rozhodl prakticky v první třetině, kdy domácí po brankách Klepla, Zedníka, Hlaváčka a opět Zedníka vedli 4:0. Hostům se podařili snížit, ale domácí přidali i další branky. Domácí vyhráli vysoko 8:3..
3.kolo ne 18.9.2011
8:3(4:0, 1:3, 3:0)
PIS
Lukeš (Černý) - Stasinka, Dvořák, Macháček A., Klepl, Pokorný, Dimitrov, Kozák, Pitra, Wágner, Macháček P., Květ, Adámek, Pala, Kaše, Zedník, Hlaváček, Strunz.
Písek
Pechek (Brož) - Vráblík, Turek, Marcilis, koutenský, Sýbek, Šuhaj, Jiřinec, Pokorný, Křenek, Červinský, Bednařík, Vaničová, Klas, Rod, Polanský, Volf, kajman, Duchoň, Pixa.

Do utkání lépe vkročili domácí hráči, kteří již ve čtvrté minutě vedli 1:0. První branku vstřelil Daniel Klepl, který dostal ideální přihrávku, na kterou nemohl zareagovat hostující gólman. O minutu později se domácí diváci radovali podruhé. David Kaše nahrával a Kryštof Zedník zvýšil na rozdíl dvou branek. Hosté v první třetině nenašli žádný správný recept, jak překonat Lukeše v brance Chomutova. Ve třinácté minutě byl vyloučen Jakub Šuhaj a pro domácí to znamenalo možnost zvýšení náskoku. To se jim také povedlo a v čase 13:00. Bohužel pro hosty se jednalo o vlastní branku. Rozhodčí ji připsal poslednímu hráči Chomutova, který se puku dotkl a byl jim Marcel Hlaváček. Další dvě minuty uplynuly a čtvrtá branka v hostující síti byla na světě. Střelou švihem se prosadil Kryštof Zedník. Domácí měli další šance, ale do konce třetiny se stav zápasu už nezměnil.

Z kraje druhé třetiny hosté snížili a byla to branka kuriózní, ne způsobem jakým byla docílena, ale tím, že autorem byla žena. Tereza Vanišová se postarala o první úspěch hostujícího týmu. Piráti opět zareagovali v šestadvacáté minutě. Tvrdě vystřelil Martin Strunz a bekhendovou dorážkou poslal puk do sítě Aleš Macháček. Od této branky se na ledě hrál útočný hokej na obě strany. Ve dvacáté deváté minutě na rozdíl dvou branek snížil Jiří Duchoň, kterému pomohla tyč a následný odraz do brány. V čtyřiatřicáté minutě to s domácími vypadalo ještě hůř. Další úspěch hostů zaznamenal Natan Vráblík. Naštěstí pro Severočechy již k žádné brance ve druhé třetině nedošlo.

Třetí třetina byla opět v režii Chomutova. Nejprve ale museli řešit zapeklitou situaci, při kterém puk poskakoval v domácím brankovišti. To se povedlo a domácí puk odpálili do bezpečí. V pětačtyřicáté minutě se náskok domácích navýšil. Martin Strunz byl dalším úspěšným pirátem, který se nemýlil. Od té doby byli hosté neškodným týmem. Čas 47:33 a branka Lukáše Pitra. Poslední branka v zápase padla osm minut před koncem. František Wágner vzal puk, ujel obráncům a tvrdě vystřelil. Z dorážky nekompromisně zavěsil David Kaše. Domácí porazili IHC Písek 8:3.

Trenér domácích:

Za výsledek a tři body, jsme rádi, ale po odehrání první třetiny jsme byli hodně špatní. První třetinu jsme sice vyhráli 4:0, ale ve druhé jsme byli horším týmem. Po úvodní třetině jsme celkově spokojení nebyli, jelikož nás soupeř v ničem neprověřil a hráči si mysleli, že všechno půjde samo, což se mýlili. Rozhodla třetí třetina. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že chceme znova bruslit a předvádět rychlý přístup k soupeři. Nechtěli jsme soupeře dostat do žádné vyložené šance a laciného gólu. Soupeř to byl z těch lehčích. Bohužel předvedená hra byla horší, než v prvním a druhém utkání sezóny.

Trenér hostů:

"Měli jsme špatný vstup do zápasu. První třetina se nám nepovedla. Ve druhé třetině jsme hru zlepšili. Začali jsme napadat a domácím to začalo dělat problémy. Přišly i góly z naší strany. Ve třetí třetině jsme měli na začátku šanci, ve které jsme mohli dát na 5:4. Bohužel z protiútoku jsme dostali góly na 6:3 a následně i na 7:3. Nebylo co řešit. Po hrubých chybách, které jsme vyrobili, je výsledek odpovídající. Produktivita Chomutova byla opravdu perfektní".