Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorostenci se vracejí z Kladna s vysokou výhrou, Dobeš udržel nulu

Napsal 04.09.2016 Marcel Holl
K l a d n o / C h o m u t o v - Ve druhém kole ELIOD extraligy zajížděli Piráti na led kladenského PZ. Už po dvou třetinách byl zápas rozhodnut, neboť Chomutovští vedli o pět branek. Nakonec si z ledu Středočechů odvezli výhru 8:0. Třemi góly a jednou asistencí se na výhře podílel Erik Mežnar. Čisté konto udržel brankář Jakub Dobeš.
2.kolo ne 4.9.2016
PZK
0:8(0:2, 0:3, 0:3)
PZ Kladno
Novotný – Ja. Vokurka, Teinitzer, Brejcha, Volráb, Erben, Dobrovolný – Hrubý, Hašek, Kraus, Šťastný, Darsa, Routa, Brabec, Ploch, Pejchal, Ji. Vokurka, Čermák
Dobeš – Vaněk, Ferbas, Matějka, Birhanzl, Petrásek, Herles, Krchňák, Kastner, Psar – Králíček, Zahrádka, Harkabus, Šafránek, Mežnar, Prokop, Prokeš, Benda, Koláček, Gut, Vrhel

PZ Kladno
5. Gut (Psar), 7. Mežnar (Harkabus, Krchňák), 32. Vrhel (Benda), 35. Mežnar (Prokop), 40. Gut (Vrhel, Harkabus), 45. Mežnar (Gut, Prokop), 50. Vrhel (Koláček, Benda), 57. Prokop (Mežnar, Gut).

8:7
0:3
0:0
30:31
100
Jechoutek – Svoboda, Svobodová

Začátek zápasu poznamenalo vyloučení domácího hráče. Nabídnutou početní výhodu dokázali Chomutovští, již v páté minutě, potrestat. Brankáře Novotného překonal Michal Gut. O dvě minuty již Krušnohorci vedli o dva góly. Po nahrávce Harkabuse mířil do černého Erik Mežnar. Ve zbytku úvodní periody již branka nepadla, a tak svěřenci trenérů Šípa a Koláčka vedli po první části 0:2.

V polovině zápasu se dostal k jedovaté střele Benda. Na jeho projektil brankář Novotný ještě stačil zareagovat, ale na následnou dorážku od Stanislava Vrhela již byl krátký. O pár minut později využil další početní výhodu Erik Mežnar a chomutovská družina již vedla o čtyři branky. Pověstného „bůra“ dovršil v poslední minutě druhé třetiny Michal Gut.

Šestý hřebíček do kladenské rakve přidal v pětačtyřicáté minutě Erik Mežnar, jenž tak oslavil hattrick. O pět minut později přidal svůj druhý gólový úspěch také Stanislav Vrhel. Brankový součet druhého kola ELIOD Extraligy uzavřel v sedmapadesáté minutě Jan Prokop.