Mladší dorostenci porazili Plzeň, i když v utkání dvakrát přišli o vedení

Napsal 01.02.2015 Marcel Holl
C h o m u t o v - Chomutovští hostili v rámci třináctého kola nadstavby ELIOD extraligy mladšího dorostu Plzeň. Vstup do zápasu měli domácí skvělý, už po necelých sedmnácti minutách vedli 3:0. Do konce třetiny hosté snížili na rozdíl dvou gólů. Ve druhém dějství se Plzni podařilo vyrovnat. Minutu před koncem ale vrátil Pirátům vedení Jan Svoboda. V poslední části skórovali Indiáni i počtvrté a šlo se do prodloužení. V tom rozhodl po osmnácti sekundách hry Jakub Lauko.
N13 ne 1.2.2015
5:4p(3:1, 1:2, 0:1 - 1:0)
PLZ
Pavlát – Buchtela, Jírovec, Bukač, Seemann, Studený, Jarý, Záruba – M. Svoboda, Baier, J. Svoboda, Lauko, Chlán, Jaroš, Hnídek, Breczko, Koblížek.
Plzeň
R. Červenka – Houdek, Kaňák, Staněk, Kvasnička, Lokajíček, Čada, Beneš, Šilhán – Krysl, Hajžman, Benetka, Šiška, M. Červenka, Krýner, Eret, Straka, Kovařík, Erhart, Roubal, Váňa.

8. Chlán (Bukač), 15. Lauko (J. Svoboda, Koblížek), 17. Studený, 39. J. Svoboda (Jírovec), 61. Lauko (Seemann)
Plzeň
8. Roubal (Váňa), 34. Kvasnička (Benetka), 37. Váňa, 48. M.Červenka (Roubal, Kvasnička)

6:7
1:3
0:0
45:30
90
Buchtela (CHM) 10 minut + do konce utkání za nesportovní chování

Do zápasu vstoupili lépe Piráti. Již po sedmi minutách hry otevřel skóre Petr Chlán. I v dalším průběhu třetiny byli lepší hráči Chomutova, kteří se v patnácté minutě dočkali druhé trefy. Jakub Lauko uklidil kotouč pod rukou brankáře Červenky do sítě.

V sedmnácté minutě převzal Adam Studený kotouč ve středu hřiště, najel si do mezikruží a tvrdou ranou zvýšil vedení domácích již na 3:0. Necelé dvě minuty před koncem první třetiny dokázali skórovat i Plzeňští. Na Váňovu střelu ještě Pavlát zareagoval, ale na pokus Josefa Roubala již byl krátký. Do šaten se tedy šlo za stavu 3:1.

Ve druhé třetině přidali hosté na aktivitě, což mělo za důsledek, že se ve 33. minutě dočkali kontaktní trefy z hole Davida Kvasničky. O tři minuty později se skóre v SD Aréně měnilo znovu. Ondřej Váňa totiž dostal černou gumu za Pavlátova záda a vyrovnal stav střetnutí.

Minutu před koncem druhého dějství se Pirátům podařilo opět dostat do vedení, neboť se prosadil Jan Svoboda. Stav po dvou odehraných periodách byl 4:3.

Ve 46. minutě špatně domácí hráči střídali, tudíž následovalo dvouminutové vyloučení. Pouhou minutu z něho ukrojil Martin Červenka, který dokončil práci svých spoluhráčů a srovnal na 4:4.

Do konce třetí části už branka nepadla, i když šance měli obě mužstva. Šlo se tedy do prodloužení. Chomutovští měli v začátku nastavení možnost početní výhody, čehož využili. Z hrací doby uběhlo pouze osmnáct sekund. Po nahrávce Víta Seemanna se dostal ke střele Jakub Lauko a svou druhou trefou v zápase rozhodl o plusovém bodu pro Piráty.

Karel Soudek (Chomutov): „Je to takové rozporuplné hodnocení, protože jsme první třetinu sehráli výborně. Jasně jsme byli vepředu, tři nula jsme vedli. Poté tedy 3:1, ale druhá třetina byl z naší strany hodně špatná. Takže, když to budu hodnotit z tohoto pohledu, tak jsme ten bod ztratili. Ve třetí části to bylo, dá se říct vyrovnané. Následně jsme měli trošku štěstí, že jsme hráli přesilovku 4 na 3 a dali jsme ten rozhodující gól.“

Radek Kampf (Plzeň): „My jsme měli špatný vstup do zápasu. Něco jsme si před zápasem řekli a v té první třetině jsme to vůbec neplnili. Nechali jsme soupeře hrát, nebyli jsme důrazní ve hře do těla, takže jsme tam chvilkami byli jak kužely. Od druhé třetiny jsme toto zlepšili a začali jsme soupeře přehrávat. Taky ta třetina takhle dopadla, i když jsme jí srovnali, tak jsme v závěru dostali gól. To byla škoda. Znovu jsme srovnali a měli jsme tam tři tyčky, které jsme nedali. Škoda, mohli jsme tam odskočit nějakým rozdílovým gólem a ten závěr už byl takový, na posouzení rozhodčího. Jsme spokojení s těma dvěma třetinami, ale s tou první nemůžeme být.“