Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorostenci po dvou výhrách v řadě padli s karlovarskou Energií

Napsal 31.01.2017 Martin Penker
C h o m u t o v - V rámci osmého kola ELIOD extraligy mladšího dorostu přivítali Piráti na svém ledě karlovarskou energii, se kterou nakonec padli 2:3. Piráti nebyli horším týmem, ale často ve velkých šancích selhávali, nebo nedokázali prostřelit dnes skvělého karlovarského brankáře. Piráti tak po dvou výhrách v řadě prohráli.
N8 út 31.1.2017
2:3(1:1, 1:1, 0:1)
KVA
Dobeš – Petrásek, Vaněk, Matějka, Kastner, Klika, Psar – Králíček, Harkabus, Šafránek, Mežnar, Hofrichter, Prokop (C), Holka, L. Benda, Koláček, Gut, Vrhel
Karlovy Vary
Bednář – Stejskal, Pohanka, V. Benda, Kosina, Kursa, Tureček – Matoušek, Zdeněk, Kala, Hadáček, Křemen (C), Bílek, Rozhon, Jiskra, Karbulka, Korčmaroš

20. Psar, 33. Prokop (Psar, Hofrichter)
18. Rozhon (Matoušek), 29. Křemen (Tureček, Zdeněk), 44. Rozhon (Kursa)

4:6
1:1
0:0
32:27
80
Plachý – Kopáč, Tichý

Domácí vstoupili do utkání aktivněji, ale do první vážnější šance se dostali hosté. Ve třetí minutě se ocitl těsně před Dobešem zcela osamocen u kotouče Křemen, který ale svou následnou střelou neporstřelil chomutovského brankáře. V osmé minutě opět zahrozili hosté, ale Hadáček na Dobeše taktéž nevyzrál. Zhruba o minutu později se ocitl ve stoprocentní šanci Jiskra, ale ani on skvělého Dobeše nepřekonal.

Domácí se dostali do první vážnější šance až v patnácté minutě, ale Gut tečovanou střelou minul soupeřovu branku. V samotném závěru první třetiny jsme se dočkali první branky. Petr Rozhon se dostal ke kotouči v pravém kruhu, odkud se přesnou střelou k levé tyči nemýlil – 0:1. Minutu před koncem úvodní třetiny ale Piráti vyrovnali. Hosté hrubě chybovali ve vlastní třetině a sami kotouč dopravili za vlastního brankáře. Autorem branky byl označen Roman Psar1:1.

Domácí vstoupili do druhé třetiny velice aktivně a už v pětadvacáté minutě se Gut skvěle prokličkoval až před Bednáře, kterého ale nepřekonal. Zhruba o minutu později zahrozili hosté. Křemen se dostal k odraženému kotouči těsně před Dobešem. Jeho následná zadovka ale skončil jen těsně vedle chomutovské branky.

V devětadvacáté minutě hosté využili přesilovou hru a tím pádem se dostali do jednobrankového vedení. Adam Křemen dostal geniální přihrávku před odkrytou klec od Turečka, a ten už se tak nemýlil – 1:2. Zhruba o čtyři minuty později ale využili přesilovku i domácí a opět vyrovnali. Jan Prokop dostal přihrávku do levého kruhu, odkud přesnou a tvrdou střelou k bližší tyči nedal Bednářovi šanci zasáhnout – 2:2.

Hostům se povedl úvod třetí třetiny asi nejlépe, jak mohl. Ve čtyřiačtyřicáté minutě se dostal Petr Rozhon do samostatného úniku a střelou mezi Dobešovy betony poslal svůj tým opět do vedení - 2:3. Zhruba o čtyři minuty později měl na hokejce vyrovnání Mežnar, ale skvělého Bednáře prostřelit nedokázal.

V polovině třetí třetiny se Gut proháčkoval s kotoučem až před karlovarského brankáře, kterého ale střelou k pravé tyči neprostřelil. Do další obrovské šance se dostal v třiapadesáté minutě Šafránek, ale ani on na Bednáře nevyzrál. Na konci utkání to ještě domácí zkoušeli v šesti, ale vyrovnat se jim nepodařilo.