Mladší dorostenci po dobrém výkonu přehráli Oceláře z Třince

Napsal 28.03.2013 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Po těsné prohře s Libercem nastoupili Piráti k dalšímu utkání, tentokrát proti Ocelářům z Třince. Hned od úvodní minuty si vzali otěže zápasu do svých rukou a po deseti minutách byl stav 3:0 pro Piráty. Ačkoliv se Třinec dokázal přiblížit a dokonce jednou i vyrovnat, Chomutovští dovedli utkání do vítězného konce.
MMČR2 čt 28.3.2013
TRI
4:6(2:3, 1:1, 1:2)
Třinec
Hlaváč (12. Ovčaři) – Radzienciak, Imrich, Roman, Janiczek, Adámek, Krása, Bartko – Mach, Kaukič, Kofroň, Poruba, Sztwiertnia, Tůma, Zogata, Murín, Škorpík
Štefka (Strejc) – Petržílka, Novák D., Novák A., Lidák, Knobloch, Gröger, Hlaváček – Toman, Stuchlík, Lysczarczyk, Kulich, Kaše, Wágner, Rindoš, Dejmek, Adámek, Jindra, Rohla, Taraška, Polák

Třinec
12. Sztwiertnia, 14. Poruba (Kofroň), 29. Poruba (Kofroň), 48. Murín (Kofroň, Kaukič)
3. Rohla (Toman), 5. Wágner (Knobloch), 11. Wágner (Dejmek), 22. Rohla (Rindoš, Toman), 50. Toman, 60. Lyscyarczyk (Novák D., Wagner)

5:3
1:1
0:0
36:34
120
Gröger 5 minut + DKU za naražení zezadu

Piráti Chomutov v první třetině doslova vlétli na svého soupeře a zasypali ho střelami. Po pár vteřinách se neprosadil Wágner ani Adam Novák, o dvě minuty později se však Chomutovští již prosadili. Toman vyslal přesnou přihrávku před bránu, kde stál osamocený Roman Rohla, který svou střelu namířil přesně k tyči.

O pár okamžiků později vedli Piráti již o dvě branky. František Wágner se zmocnil kotouče, na modré čáře napřáhl a přes obránce vystřelil. Jeho dělovka skončila přesně v růžku.

V polovině první třetiny měli k dispozici Piráti přesilovou hru, kterou dokázali hned v úvodu využít. František Wágner si na modré čáře sebral kotouč, prokličkoval se celým pásmem až před bránu, kde překonal Hlaváče v brance domácích.

Tři branky během deseti minut byli na Hlaváče moc a nechal se vystřídat Ovčařim. Prakticky hned po výměne brankářů poprvé udeřili Třinečtí. Eryk Sztwiertnia ukrytou střelu zavěsil k tyči branky. O dvě minuty již byli Třinečtí na dostřel jedné branky. Jan Poruba se zmocnil kotouče ve středním pásmu, ostavil si oba obránce a blafákem zasunul kotouč za Štefku.

Začátek druhé třetiny se hráčům Třince také nepovedl. Po jedné odehrané minutě Chomutovští dobře zakombinovali a Roman Rohla vstřelil svou druhou branku v utkání. Následně si Piráti vybrali slabší chvilky, kdy občas zcela vyhořeli v obraně a Třinečtí si mohli dělat prakticky co chtěli.

Vyvrcholením byla branka Jana Poruby, kterého nedokázala obrana odstavit a s dorážkou neměl žádný problém. Moravané byli i po zbytek druhé třetiny aktivnějším týmem, ale branku nedokázali vstřelit.

Oba týmy měli na začátku poslední části přesilovou hru, ale využít ji dokázali jen Oceláři. Matěj Murín dostal přihrávku mezi kruhy a přesnou ranou propálil Štefku. Rázem bylo vyrovnáno.

Ovšem ne nadlouho. Josef Toman svou střelou prostřelil Ovčařiho a strhnul tak opět vedení na stranu Pirátů. Na konci třetiny se opravdu ošklivým faulem prezentoval Pirát Zdeněk Gröger, který zezadu poslal do mantinelu jednoho z Třineckých a vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání.

Oceláři zkoušeli využít získanou přesilovku i v šesti hráčích, ale to se jim nevyplatilo. Alan Lysczarczyk projel střední pásmo a zamířil přesně do prázdné brány.