Mladší dorostenci nezvládli zvítězit nad Plzní. Ta o výhře rozhodla ve třetí třetině

Napsal 24.11.2013 Antonín Domanický
C h o m u t o v - Piráti odehráli duel se západočeskou Plzní. Ta se nachází v tabulce o jednu pozici za Chomutovem a vše nasvědčovalo, že budeme svědky zajímavé podívané. Piráti vyhráli první třetinu s jednogólovým náskokem. Plzeň se ale nenechala zastrašit a srovanala tempo hry. Do rozhodující třetí třetiny se šlo za stavu 4:4 a Plzeň dokázala během dvou minut vsítit dvě branky. Piráti náskok i přes tlak v závěru nedohnali a vyšli z utkání na prázdno.
16.kolo ne 24.11.2013
4:6(2:1, 2:3, 0:2)
PLZ
Polášek – Pavlát, Buchtela, Jírovec, Dvořák, Hajič, Studený, Novák – Šilar, Lyzczarczyk, Svoboda J., Kulich, Svoboda M, Bukač, Palička, Dejmek, Hřebíček, Hejduk, Koblížek, Jindra, Chlán, Stínil.
Plzeň
Krasanovský – Bednář, Staněk, Kvasnička, Váchal, Kaňák – Erhart, Krystl, Hanzlík, Krásný, Rubner, Kantner, Kodýtek, Eret, Straka, Roubal D., Kovařík, Roubal J., Pour.

1. Svoboda Jan (Bukač), 12. Kulich (Jindra, Dejmek), 30. Lyzczarczyk, 38. Lyzczarczyk
Plzeň
11. Eret (Erhart), 27. Eret (Kantner), 30. Rubner (Kantner), 39. Kantner (Roubal J., Kodýtek), 46. Roubal J. (Krásný), 47. Pour (Kvasnička)

6:5
1:2
0:0
39:43

Úvod utkání vypadal pro Piráty nadějně. V celku rychle se dostali zásluhou JANA SVOBODY do vedení a to drželi, až do poloviny třetiny kdy se střelecky prosadil PETR ERET. Odpověď Pirátů byla téměř okamžitá. V nastalé přesilové hře trefil bránu JAROSLAV KULICH a vrátil svému týmu vedení. Domácí se snažili vedení navýšit. Palička trefil z otočky vyrážečku plzeňského brankáře. Ale navýšení nepřišlo a do šaten se mířilo za stavu 2:1.

Druhou třetinu zahájili domácí taktéž aktivně. Jen málo chybělo, aby pokusy Matyáše Svobody a Bukače neskončili v síti. Na druhé straně se vytáhl brankář Poláček, který s přehledem vychytal Rubnera. V oslabení byl ale krátký proti střele PETRA ERETA a vyrovnání Plzně bylo na světě. Krátce poté mohl hosty do vedení poslat Krystl. Jeho střela byla betonem gólmana zastavena. Plzeň se ale nevzdávala a gól, který poslal Západočechy do vedení obstaral MAREK RUBNER. Nastalá situace zapůsobila jako živá voda na ALANA LYZCZARCZYKA, jenž se hned po buly proháčkoval před bránu a přesně zakončil. Hosté ale po vedení toužili a nerozhodný stav přetavil ve vedení přesilovkovým gólem MATYÁŠ KANTNER. Ale ani tentokrát vedení nedokázali udržet, protože se ke slovu opět dostal ALAN LYZCZARCZYK, který využil přesilovku parádním gólem.

Poslední třetina přinesla úvod plný šancí Chomutova, ale byli to plzeňští dorostenci, kdo se radoval z gólů. Nejprve během poskytnuté výhody nasměroval puk do brány JOSEF ROUBAL a půl minuty hrací doby později se v samostatném úniku prosadil JAKUB POUR. Pro Piráty to byli těžké chvíle. Dostali se i do dvojnásobného oslabení. V něm se hrdinsky prezentoval brankář Polášek, když vzdoroval střelám a dorážkám protivníka bez hokejky. V závěru třetiny se Chomutov rozhodl pro hru v šesti ale ani v ní nedokázali hráči výsledek změnit a plný počet bodů byl tudíž připsán vítězům z Plzně.

Radek Šíp (Piráti Chomutov): Hrál se vyrovnaný zápas s týmem, který je těsně za námi. Rozhodla nejspíše druhá třetina, kterou jsme začali lehkovážně. Nejspíše jsme si mysleli, že to půjde samo. Rozhodla i vyloučení. Během signalizovaného vyloučení jsme obdrželi pátý gól, který nejspíše rozhodnul. Následně jsme se začali snažit, ale Plzeň si výsledek pohlídala a zaslouženě vyhrála. Nejspíše to zapříčinil ten katastrofální vstup do druhé třetiny, kde nám trvalo deset minut, něž jsme zareagovali.