Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorostenci neudrželi na ledě Plzně jednobrankové vedení

Napsal 31.10.2016 Marcel Holl
P l z e ň / C h o m u t o v - Ve čtrnáctém kole ELIOD extraligy cestovali Piráti na led Plzně. Během osmé minuty otevřel skóre duelu chomutovský Michal Gut. Indiáni srovnali v průběhu druhé části a ve třetí třetině třemi góly otočili vývoj střetnutí na svou stranu.
14.kolo po 31.10.2016
PLZ
4:1(0:1, 1:0, 3:0)
Plzeň
Maličkay – Novák, Hamšík, Pánek, Váchal, Šiller, Rybáček, Staněk, Kovářík – Slanina, Přikryl, Balín, Princl, De Sousa, Kolář, Rohla, Malát, Lang, Kuchárik, Mužík.
Svoboda (Kufa) – Petrásek, Vaněk, Ferbas, Matějka, Herles, Kastner, Psar – Králíček, Zahrádka, Šafránek, Mežnar, Hofrichter, Prokop, Benda, Koláček, Gut, Vrhel.

Plzeň
37. Kolář (Novák), 46. Přikryl (Mužík, Novák), 50. Lang (Přikryl, Šiller), 60. Kuchárik

Bouzek – Rubáš, Tvrdík

První vážnější šanci duelu si připravili hosté. Mežnar se protáhl od pravého mantinelu až k bližší tyči Plzně, Maličkay si místo dobře utěsnil. Indiáni odpověděli dvěma ranami od modré v podání Kováříka a Rybáčka, Svoboda si oběma pokusy poradil. Stejně tak na druhé straně jeho kolega proti Hofrichterovi z pravého kruhu přes obránce. Následně putovali Plzeňáci do čtyř, s čímž si ještě poradili, ale v pěti se ještě nestačil řádně srovnat, na levém křídle se protáhl do palebné pozice Michal Gut a krásně vymetl vzdálenější šibenici - 0:1! Vedení mohli navýšit Severočeši zanedlouho poté, když v situaci dva na jednoho dostal nabito Vrhel mezi kruhy, z první však zamířil nad. Zařízení netrefili ani Mežnar s Prokopem střelami přes obránce na středu. Naopak srovnání měl na holi v samostatném úniku Lang, svižná střela zápěstím ale skončila pouze v lapačce Svobody. O první přestávce tak odcházeli do kabin veselejší Piráti.

Domácí do prostřední části doslova vlétli a Svoboda po pár vteřinách hry musel čelit ráně Nováka od modré i následné dorážce. Vzápětí se mezi kruhy zjevil dvakrát Lang a dále i Rohla s Kuchárikem, všichni však našli pouze náruč připraveného gólmana Pirátů. V polovině utkání ovšem museli domácí na sedmnáct vteřin do tří, ale situaci zvládli. V největší šanci Severočechů je totiž podržel Maličkay, který zneškodnil dělovku Psara od modré i následnou dorážku Vrhela. Pak se do toho znovu opřeli indiáni, konkrétně Mužík. Ten to nejprve zkusil přes obránce z levého kruhu, po té neuspěl ani po sólu z vlastní obranné třetiny. Západočeši se však nakonec přeci jenom dočkali, když pobídku Nováka uklidil zblízka do sítě Filip Kolář – 1:1! Poslední minutu druhé třetiny strávili modrobílí v početní výhodě, skóre se ale již neměnilo.

Indiáni si do poslední dvacetiminutovky přenesli část přesilové hry, ale podobně jako hosté později, vedení na svou stranu nestrhli. Při následné hře v pěti na obou stranách ovšem Západočeši předvedli parádní ťukes, který do prázdné zakončil Filip Přikryl – 2:1! Další trefu mohl zaznamenat dorážkou z mezikruží Balín, Svoboda se stihl přemístit. Po chvilce však Přikryl ze středu přistrčil do levé strany Martin Langovi, který uspěl ranou na vzdálenější tyč - 3:1! Indiáni po zbytek utkání dbali na defenzivu a soustavně tlačili svého soupeře daleko od své branky. V největší šanci hostí pak selhal Šafránek, který dostal krásnou přihrávku před bránu, ale nepochopitelně ještě hledal přihrávkou obsazeného spoluhráče. V poslední minutě utkání zkusili Severočeši hru bez brankáře, jenže domácí vyhráli buly a poslali touš ven ze svého pásma. Chomutov poté zazmatkoval v rozehrávce, černého nesmyslu se zmocni napadající Daniel Kuchárik, který definitivně rozhodl - 4:1!

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): “Zápas se pro nás od začátku zase nevyvíjel dobře, opět jsme nenastoupili zcela připravení do zápasu. Nevím proč, když jsme se na soupeře připravovali. Chomutov byl houževnatý, hrál výborně do defenzivy a věděl, co chtěl hrát. Nám trvalo půlku zápasu, než jsme se dostali do nějakého tempa. Pak si již myslím, že to mělo nějaké parametry. Obránci nám dnes odehráli docela slušný zápas a díky tomu jsme měli šanci s výsledkem něco udělat, protože v útoku jsme byli půlku utkání jaloví.”

Radek Šíp (Piráti Chomutov): “První třetina byla z naší strany jakž takž vyrovnaná. Měl jsme šance, vyhráli jsme 1:0. Mohli jsme i zvýšit náskok, bohužel, to se nám nepovedlo. Postupem času Plzeň získávala více ze hry, začala nás přehrávat a donutila nás k chybám, které potrestali. Nezvýraznění našeho vedení nás stálo celý zápas.”