Mladší dorostenci na závěr turnaje prohráli s brněnskou Kometou

Napsal 31.03.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v – Na mladé Piráty čekal jejich poslední zápas, ve kterém se střetli s brněnskou Kometou. Piráti po první třetině vedli jednogólovým náskokem, ovšem Kometa stav ještě do konce druhé části otočila a do poslední třetiny si vypracovali dvoubrankový náskok. Třetí třetina skončila bez branek a Kometa poráží Piráty 4:2.
MMČR5 ne 31.3.2013
KOM
4:2(0:1, 4:1, 0:0)
Kometa
Slavíček (Krček) – Hájek, Zbořil, Jirůšek, Kališ, Zukal, Šnajnar, Sedláček – Dvořák, Havlát, Heinrich, Šmída, Čejka, Dymáček, Koblížek, Dufek, Hroudný, Kratochvíl.
Štefka (Strejc) – Lidák, A. Novák, D. Novák, Gröger, Hlaváček, Knobloch, Petržílka – Toman, Lyszczarczyk, Wágner, Rohla, Rindoš, Adámek, Polák, Kulich, Dejmek, Stuchlík, Jindra, Taraška.

Kometa
Dufek (Dymáček), 31. Koblížek (Dvořák), 33. Dufek (Dymáček), 38. Havlát (Koblížek)
14. Wágner, 31. Lyszczarczyk (Gröger, Wágner)

4:3
0:0
0:0
40:27
200

Skóre otevřel Wágner, větší šance si vytvářeli Piráti

První třetina moc hokejové krásy nenabídla, větší šance si vytvářeli Piráti. V první vyložené šanci se ocitl Kulich, jemuž zpoza branky přihrával Petržílka. První jmenovaný dokázal zakončit, Slavíček jeho pokus s velkým štěstím vyrazil.

Diváci se branky dočkali až ve 14. minutě. Wágnerův pokus nejprve Slavíček vyrazil, ale k dorážce se znovu dostal FRANTIŠEK WÁGNER, jenž prostřelil brněnského brankáře střelou do protipohybu – 0:1.

Závěr první části znovu patřil Pirátům. Polákův pokus Slavíček zneškodnil, o minutu později se mu podařilo vychytat i unikajícího Rohlu. Devět sekund před koncem první části měl brněnský gólman velké štěstí, Kulich trestuhodně minul odkrytou klec.

Kometa ve druhé třetině vstřelila čtyři branky

Do druhé třetiny vstoupili lépe Brněnští, vyrovnávací branku vstřelil JAN DUFEK, jenž využil důraz před brankou – 1:1. Piráti na tuto branku dokázali zareagovat, Piráty znovu poslal do vedení ALAN LYSZCZARCZYK. Pouhých 25 vteřin dělilo tuto branku znovu od vyrovnání. Druhou branku Komety vstřelil RADEK KOBLÍŽEK – 2:2.

A protože se ještě do konce druhé třetiny dokázal prosadit JAN DUFEK a ROBERT HAVLÁT, do poslední třetiny vstoupili Brněnští s dvoubrankovým vedením.

Brno si už náskok pohlídalo

V poslední části hry se do velké příležitosti dostal Dvořák, ale minul odkrytou klec. Následně skvěle vypálil Havlát, ale domácí gólman Štefka předvedl krásný zákrok lapačkou. Zbytek třetiny si již Kometa pohlídala a oslavy vítězství mohli začít.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Věděli jsme, že když se nám proti Brnu, které už mělo jistotu prvního místa, podaří vyhrát, tak že máme jistou medaili. Podle toho jsme i do zápasu vstoupili. První třetinu jsme vyhráli a byli jsme lepším týmem. Měli jsme ještě další tři šance a Kometu jsme k ničemu nepustili. Do poloviny zápasu jsme ještě hráli dobře. Měli jsme tam i jeden únik, který jsme ale bohužel neproměnili. Kometě se následně podařilo jejich šance proměnit a od stavu 2:4 měli Brněnští stav jasně pod kontrolou a k ničemu nás nepustili. Nám postupem času ubývaly síly a k ničemu jsme se už nedostali.“