Mladší dorostenci doma neuspěli a prohráli s Ústím nad Labem 2:5

Napsal 17.10.2010 Václav Mohelník
C h o m u t o v - již od začátku utkání měli více ze hry hráči hostujícího týmu, což vyvrcholilo ve druhé třetině, kde vedli již o tři branky. Domácí sice snížili brankou Josefa Mojžíše, ale hosté opět odskočili. Třetí třetina začala stejně jako druhá, a to gólem hostů, konkrétně Jana Chovance. Poslední slovo měli domácí, když se trefil David Kampf, ale výhra z toho nebyla. KLH Chomutov - HC Slovan Ústí nad Labem 2:5.
9.kolo ne 17.10.2010
2:5(0:0, 1:4, 1:1)
UNL
Lukeš - Cestr, Černý, Kosina, Mojžíš, Procházka, Vogl, Dimitrov, Frajt, Kampf, Klepl, Macháček, Ringler, Strunz, Václavíček, Vlastník, Fencl, Páleník.
Ústí n.L.
Chmel - Šimanovský, Baránek, Málek, Dušek, Trončínský, Babušík, Straka, Patzelt, Sýkora, Kopta, Andres, Vykouk, Polák, Chovanec, Ordoš, Procházka, Řídel.

Utkání začalo velmi svižně. Každá strana měla na začátku několik šancí, ale ani z jedné nepadl úvodní gól. Krom jednoho vyloučení hostujícího hráče ve čtvrté minutě, se v první třetině nic podstatného neudálo. Diváci tak mohli jít na párek s hořčicí a čekat, co přinese třetina druhá.

Ta opravdu, již hokej přinesla a hlavně kýžené góly. První gól vstřelili hosté, když se opakovala situace před domácí brankou, ve které si nerozuměli domácí obránci. První branku vstřelil Tomáš Andres, pro kterého to nebyl jediný gól v zápase. Druhý gól padl v devětatřicáté minutě a měli ho opět na svědomí hostující hráči. Domácí zapomněli puk za sebou a Ondřej Sýkora prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Třetí gól do domácí sítě přidal o chvíli později znova Tomáš Andres a s domácími to nevypadalo vůbec dobře. Následně se domácí odvážili k time-outu, který pomohl. V čase 33:18 se poprvé prosadili také domácí a to Josefem Mojžíšem. To bylo z domácí strany ve druhé třetině vše. Hosté ještě navýšili své skóre, když se mezi střelce zapsal Jan Ordoš. Druhá třetina skončila vítězstvím hostů v poměru 1:4.

Třetí třetina již tolik gólů nepřinesla. Určitě důležitá situace nastala v pětačtyřicáté minutě, kdy se do brány hostů trefil jeden z domácích hráčů, ale branka nemohla být uznána z důvodu předčasného přerušení hry z pohledu rozhodčích zápasu. Pátou branku hosté připravili domácím v padesáté minutě, kdy se trefil Jan Chovanec. Domácí už pouze stačili korigovat stav utkání na 2:5, když se trefil David Kampf. Ve třetí třetině převládala rivalita nad dobrým hokejem, což dokládalo několik vzájemných potyček. Ústí již do konce neinkasovalo a odváží si z Chomutova zaslouženou výhru.