Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorost v derby nestačil na Litvínov, inkasoval šest branek

Napsal 12.10.2017 Michal Luxa
L i t v í n o v / C h o m u t o v - V rámci osmého kola ELIOD extraligy mladšího dorostu zajížděli Piráti na led Litvínova, kde prohráli 1:6. Žlutočerní se v polovině první třetiny ujali vedení, ale o jediný a vyrovnávací zásah se postaral Stanislav Vrhel. Jenže poté se probudila dvojice Jan Myšák a Lukáš Stehlík, kteří měli prsty hned v pěti gólech domácího mužstva.
8.kolo čt 12.10.2017
LIM
6:1(1:1, 3:0, 2:0)
Litvínov
Klika – Hocelík, Háva, Kroupa, Baláž, Jonák, Gebhard, Miškovič, Kadár – Pešta, Dej, Limanovský, Adámek, Stehlík, Vopat, Slavík, Kudrhal, Fišer, Nikl, Myšák, Skruhrovec
Šilhan – Petrásek, Holec, Vaněk, Matějka, Kovár, Birhanzl, Martínek, Klika – Spudich, Králíček, Príhoda, Kulich, Svoboda, Prokeš, Čech, Koláček, Štefančík, Holka, Gut, Vrhel

Litvínov
11. Stehlík (Myšák), 24. Slavík (Miškovič, Limanovský), 37. Myšák (Stehlík), 40. Baláž (Stehlík, Myšák), 50. Myšák (Stehlík), 52. Myšák (Stehlík)

Vojtěchovský – Kučera, Sýkora

Do první šance utkání se dostal Jan Myšák už po 54 sekundách. Ve středním pásmu nabral rychlost a s kotoučem se prodral až před gólmana, ale zakončení mu nevyšlo. Až maskou zasáhl Šilhan o dvě minuty později proti ráně Radovana Miškoviče. Piráti se ve větší příležitosti ocitli v páté minutě, když puk do útoku zavezl Michael Prokeš, jenž však v rozhodující chvíli ztratil černou gumu. Proti ráně Michala Guta se v sedmé minutě blýskl zákrokem lapačkou Lukáš Klika. Skóre tak udržel bezbrankové.

Litvínov se ujal vedení v čase 10:33, když se po dlouhé nahrávce od Jana Myšáka dostal do úniku Lukáš Stehlík, který našel mezírku mezi betony chomutovského strážce branky – 0:1. Již po necelých dvou minutách už však bylo srovnáno. Po dlouhém tlaku Chomutovských se k bombě z mezikruží probojoval Stanislav Vrhel, který trefil přesně pravou šibenici litvínovské klece - 1:1. Probíhala sedmnáctá minuta, když mohli jít hosté do vedení. Skvělý zákrok betonem proti teči Michala Guta však předvedl domácí brankář.

Domácí jdou do vedení čtyři minuty po začátku druhé části, když při hře 4 proti 4 využil Marek Slavík přihrávku od Miškoviče a pokusem do levého horního rohu rozvlnil síť – 1:2. Ve 27. minutě se mezi kruhy zjevil David Skuhrovec, který jen o centimetry minul klec Pirátů. Domácí se už ve 35. minutě radovali, když procedili kotouč do branky, ale rozhodčí jednoznačně rozhodl. Branka neplatí pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

O necelé dvě minuty už však gól platil. Přesilové hry využil po nahrávce Lukáše Stehlíka Jan Myšák, který se z voleje trefil po zemi k levé tyči – 1:3. Další velká chvíle Davida Skuhrovce přišla v 39. minutě, když z mezikruží prozkoušel vystřídavšího Olivera Šatného. Ten však byl připraven a puk vyrazil betonem. Povedenou spolupráci Litvínovských ze závěrečné minuty druhé části zakončil po nahrávkách Stehlíka a Myšáka Ondřej Baláž, který střelou do protipohybu gólmana změnil stav zápasu na 1:4.

Probíhala 45. minuta, kdy se ve slibné palebné pozici ocitl Stanislav Vrhel. Jeho zakončení ale obětavě zachytil obránce Jakub Kadár. Šatný si připsal v 46. minutě pěkný zákrok betonem proti střele Radovana Miškoviče. V polovině poslední části o sobě opět dalo vědět duo Stehlík-Myšák. První jmenovaný nahrával a Jan Myšák už jen zakončoval do odkryté klece - 1:5.

Po 113 vteřinách přišla další rána pro Piráty. V oslabení po přihrávce od Lukáše Stehlíka trefil šibenici přesně Jan Myšák a zkompletoval tak hattrick – 1:6. Tři minuty před koncem zasáhl Oliver Šatný betonem proti dělovce Lukáše Stehlíka od modré čáry. Piráti si tak z Litvínova vezou porážku 1:6.

Bedřich Pastyřík (Chomutov): „Tak především jsme zcela nezvládli druhou třetinu, kdy jsme hráli 9 minut v oslabení. Upozorňovali jsme hráče, že mají druhou nejlepší přesilovku v lize, taky se to potvrdilo. V oslabení jsme ztratili síly a oni nám dali v přesilovce důležité góly. Soupeř víc bruslil, hrál víc do těla. Nám se tenhle zápas nepovedl.“

Martin Tvrzník (Litvínov): „Dobrý začátek do stavu 1:1, pak jsme Chomutov zbytečně pustili do hry. Druhá a třetí třetina odvedená tak, jak bychom si představovali. Odbojovaný výkon. Dneska fakt od prvního do posledního hráče co hráli odmakaný a myslím si, že zasloužená výhra.“