Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorost si poradil s PZ Kladnem, Michael Prokeš se blýskl hattrickem

Napsal 04.11.2017 Martin Penker
K l a d n o / C h o m u t o v - Mladší dorost zajížděl v rámci 14. kola ELIOD extraligy na led Kladna, kde místní PZ deklasoval vysoko, 6:2. Hattrickem se blýskl Michael Prokeš a Michal Gut přidal jednu branku a tři asistence. Po jedné brance také přidali Stanislav Vrhel a Tadeáš Svoboda. Mladí Piráti jsou tak po dnešní výhře v tabulce stále na třetí příčce s devětadvaceti body.
14.kolo so 4.11.2017
PZK
2:6(0:1, 1:2, 1:3)
PZ Kladno
Pulec – Hříbal, Krejžík, Vinš, Deniger, Brejcha – Strnad, Rejna, Štrombach, Hanousek, Karmazin, Votoupal, Šťastný, Šugár, Darsa, Pulda, Vimmer, Kulich, Adam
Šatný (Šilhan) – Petrásek, Holec, Vaněk, Matějka, Kovár, Martínek, Klika, – Spudich, Príhoda, Svoboda, Prokeš, Čech, Koláček, Štefančík, Holka, Gut, Vrhel

PZ Kladno
23. Strnad (Darsa), 48. Šťastný (Štrombach)
11. Prokeš (Vrhel), 34. Vrhel (Gut, Petrásek), 39. Prokeš (Príhoda, Čech), 42. Svoboda (Gut, Martínek), 49. Prokeš (Svoboda, Gut), 54. Gut

7:4
0:0
0:0
14:44
70
Kraval – Kučera, Nekvapil

Oba týmy vstoupily do utkání velice opatrně. První vážnější šance utkání přišla až v polovině první třetiny, kdy z toho byla také první branka utkání. Michael Prokeš se dostal ke kotouči těsně po přesilové hře svého týmu a Pulcovi nedal žádnou šanci zasáhnout -0:1. O dvě a půl minuty později měli Piráti možnost skórovat z trestného střílení. Ondřej Čech však nevyzrál na Pulce a oba týmy tak šli do kabin za stavu 0:1.

Ihned na začátku druhé třetiny šli oba týmy do čtyřech, když se nejdříve nechal vyloučit za podražení Deniger a následně také Michael Prokeš. Při této hře byly šťastnější domácí, kteří dokázali vyrovnat díky šťastné brance Jana Strnada, který vystřelil ihned po buly a kotouč tak tak doklouzal za brankovou čáru - 1:1. Zhruba v polovině druhé třetiny se ale Piráti dostali opět do vedení. Petráskovo nahození od modré se odrazilo od zadního mantinelu přímo ke Gutovi, který následně nespanikařil a našel ještě lépe postaveného Stanislava Vrhela, který následně kotouč uklidil do branky - 1:2. V samotném závěru druhé třetiny přidal třetí gól Pirátů Michael Prokeš, když se dostal do samostatného úniku ze kterého vstřelil třetí branku svého týmu - 1:3.

Začátek třetí třetiny vyšel lépe Pirátům, kteří v čase 41:59 vstřelili svou čtvrtou branku. Pulce v brance domácích prostřelil Tadeáš Svoboda - 1:4. Zhruba o pět minut později domácí snížili. Štrombach se dostal do samostatného úniku, ale díky jednomu z obránců se do zakončení nedostal a byl naražen na Šatného. Rozhodčí však nechal hru plynout dále a Adam Šťastný tak následně neměl problém kotouč uklidit do odkryté klece - 2:4. Přesně o minutu později hosté odpověděli na tuto spornou branku nejlépe jak mohli, když se střelecky prosadil již potřetí v tomto utkání Michael Prokeš a završil tak hattrick - 2:5. V polovině závěrečné části se ještě trefil Michal Gut, který si sám vybojoval kotouč v útočném pásmu a následně prostřelil bezmocného Pulce - 2:6.