Mladší dorost si pojistil druhé místo, zdolal třetí Kladno a má náskok osmi bodů

Napsal 03.03.2013 Libor Kult
C h o m u t o v - Skupina Západ ELIOD extraligy mladšího dorostu pokračovala první březnovou neděli 32. kolem, v jehož rámci přijelo na chomutovský led Kladno. Piráti figurovali před zápasem na druhém místě tabulky s pětibodovým náskokem právě na Středočechy, které v důležitém souboji porazili. Brankář Štefka pochytal všechny pokusy Rytířů, čímž položil základ úspěchu, k němuž přispěl dvěma góly Josef Toman. Mladí Piráti tak mají zase o něco blíže na závěrečný turnaj o mistra republiky, který bude hostiti Chomutov.
32.kolo ne 3.3.2013
4:0(1:0, 1:0, 2:0)
KLA
Štefka - Petržílka,D. Novák, A. Novák, Knobloch, Lidák, Gröger - Toman, Lyszczarczyk, Kulich, M. Svoboda, Wágner, Rindoš, Dejmek, Adámek, Jindra, D. Kaše, Polák
Kladno
Vladař - Smrž, Libecajt, Klas, Doudera, Kiml, Zajíc, Malý - Molčík, Kubík, Kudr, Sagan, Nekvinda, Janele, Vyšín, Borkovec, Janeček, Čermák, Bláha, Keszi

18. Rindoš (Adámek, M. Svoboda), 39. Wágner (Toman), 49. Toman (Wágner, Lidák), 51. Toman (Wágner, D. Novák)
Kladno

6:8
3:0
0:0
41:28
90

První ránu směrem k brance sice vyslal domácí Wágner, více ze hry však mělo v úvodu Kladno, k čemuž přispěla i přesilová hra. V jejím průběhu na začátku páté minuty mohl skóre otevřít Bláha, který střílel po závaru před Štefkou. Ten nebyl v ideálním postavení, ale puk se nakonec odrazil mimo. Domácí gólman si o dvě minuty poradil i s dorážkou Janeleho.

Piráti následně přidali na aktivitě a zkoušeli střílet ze všech pozic. Jenže Daniel Novák, Wágner ani Kulich si na Vladaře nepřišli. Krátce před polovinou třetiny se po volném puku u tyče natahoval agilní Wágner, ale nedosáhl na něj.

Když už to vypadalo, že do kabin se poprvé půjde bez vstřeleného gólu, udeřili domácí. Před polovinou 18. minuty se Adámek probíjel středem kladenské obrany, která jeho postup dokázala zastavit, ale kotouč se dostal k Josefu Rindošovi, jenž otevřel skóre - 1:0. Vyrovnat mohl ještě před pauzou Janele, ovšem na sklonku 19. minuty těsně minul.

První nebezpečnou situaci druhého dějství si vytvořili Piráti. Vladařovi zkomplikoval život neposedný puk, který cinkl o tyčku a vrátil se mezi betony kladenského brankáře, který se ještě ohlížel, jestli kousek černé pryže nezapadl do sítě. O poznání jistěji si hostující mladík s maskou počínal ve 24. minutě, kdy betonem chytil Lyszczarczykův bekhendový blafák. Hned z protiútoku obešel Janele obránce a ocitl se sám před Štefkou, jehož ale nepřekonal.

Stejně dopadl na začátku 26. minuty také Bláha, po jehož akci poletoval puk ve vzduchu kolem branky Chomutova, ale Štefka se rychle zorientoval a chytil jej. V následné početní výhodě Pirátů mohl po kombinaci spoluhráčů dorážet Dejmek, avšak vůbec netrefil puk. Poté se Kladno ve třech ubránilo přesile pěti domácích hráčů, kteří za minutu a třináct vteřin nerozvlnili síť.

Tento moment hosty nabudil a ve 33. minutě musel Knobloch zastoupit Štefku poté, co kotouč pomalu mířil do prázdné chomutovské branky. Chvíli nato spálil tisíciprocentní šanci Keszi. Úplně sám před brankou Pirátů ji netrefil. Na začátku 38. minuty pálil z pravého kruhu Adámek, ale Vladař zvýšení náskoku domácích nepřipustil. Svěřenci Roberta Kašeho však nakonec odcházeli do kabin s dvougólovým vedením. V čase 38:49 využil početní výhodu František Wágner poté, co Tomana odstavila od puku kladenská obrana - 2:0. Situace před druhým gólem Pirátů se nelíbila hostujícímu kapitánovi Douderovi, který protestoval u rozhodčího tak vehementně, až dostal osobní trest na deset minut a do konce utkání.

Rytíři začínali třetí část hry v početní výhodě, ale neprosadili se. O něco víc ze hry pak měli Piráti, vážněji však Vladaře ohrozil až v úvodu 47. minuty Lyszczarczyk, který se probil před branku, ale zakončil jen do betonu hostujícího gólmana. Ve 49. minutě měli domácí k dispozici další přesilovku pět na tři a stačilo jim jen deset vteřin, aby s ní naložili gólově. Josef Toman dostal po kombinaci spoluhráčů puk na levé straně a pohotovou ranou zvýšil - 3:0.

Následovaly další dva fauly Kladna, které poslaly hosty znovu do tří. Středočeši se tentokrát ubránili, ale ve čtyřech přece jen inkasovali. Přesně v čase 51:00 se podruhé v utkání prosadil Josef Toman, jenž číhal u pravé tyče Vladařovy branky a bekhedem zvedl puk od protějšího horního rohu - 4:0. Do konce utkání ještě dvakrát zvonila branková konstrukce. Nejprve se tak stalo v 53. minutě po ráně domácího Lyszczarczyka, o čtyři minuty později trefil tyč také hostující obránce Kiml, který pálil od modré. Poslední velkou šanci střetnutí překazil na sklonku 58. minuty Rindošovi kladenský zadák Malý, jenž zastoupil kolegu, jehož chomutovský kapitán obešel a chystal se zakončit sám před Vladařem.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Věděli jsme, že se jedná o důležitý zápas, proto jsme se na něj velmi dobře připravovali. Kluci zvládli utkání dobře takticky. Začátek byl opatrný, což nám moc nevyhovuje. Umíme spíš nátlakový hokej. Po prvním gólu jsme se uklidnili a začali jsme hrát, co bychom měli. Ve druhé třetině nás bohužel potkal asi sedmiminutový výpadek, kdy jsme pouštěli soupeře do přečíslení. Naštěstí jsme přidali druhý gól. Ve třetí třetině si myslím, že soupeř nezvládl výsledek a začal faulovat, což byla voda na náš mlýn.“

David Čermák (Rytíři Kladno): „Myslím, že diváci viděli hezký zápas. Do stavu 1:0 se hrál oboustranně kvalitní hokej, do kterého pak bohužel vstoupili rozhodčí.“