Mladší dorost prohrál po boji s Libercem, rozhodl jediný gól

Napsal 28.03.2013 Petr Horčička, Libor Kult
C h o m u t o v - Mladší dorost se na úvod mládežnického mistrovství České republiky střetl s Bílými Tygry z Liberce a oba týmy nabídly slušně zaplněným tribunám zajímavý duel. A to i přesto, že o vítězi rozhodla jediná trefa, když Liberečtí využili patnáct vteřin před koncem první třetiny přesilovou hru. Mladí Piráti se snažili o vyrovnání, několikrát zvonila tyč branky Bílých Tygrů. Ti však těsné vedení uhájili a připsali si první tři body do tabulky.
MMČR1 čt 28.3.2013
0:1(0:1, 0:0, 0:0)
LIB
Štefka – Lidák, A. Novák, D. Novák, Gröger, Hlaváček, Knobloch, Petržílka – Toman, Lyszczarczyk, Wágner, Rohla, Rindoš, Adámek, Polák, Kulich, Dejmek, Stuchlík, Jindra, Taraška
Liberec
Stezka – Klinger, Husa, Mečíř, Němeček, Eichler, Balabán, Bělohorský – Chlapík, Lakatoš, Zacha, Solenský, Antonín, Šír, Sviták, Chlum, Kačírek, Suchý, Nezbeda, Hrala

250

Zápas začal ve vysokém tempu, hrálo se nahoru dolů. Do první šance se dostal liberecký Bělohorský, ten ve čtvrté minutě nastřelil tyč. Rindoš o chvíli později přihrával před branku Rohlovi, ten mohl zavěsit do odkryté klece. Trestuhodně však minul.

Největší šanci si v první třetině, alespoň z chomutovské strany, vytvořil Lyszczarczyk. Toho před brankou hledal Toman, polský útočník tečoval těsně vedle hostující branky.

Dvě minuty před koncem úvodní části byl vyloučen Adam Novák a Liberec s touto přesilovou hrou naložil výborně. Do konce třetiny zbývalo patnáct sekund a Liberečtí otevřeli skóre. Štefka si nejprve s pokusem Svitáka poradil, následně mu ale puk propadl a RADEK ŠÍR už neměl těžkou úlohu dostat puk do odkryté klece – 0:1.

Ve druhé části mohli Tygři ještě navýšit své vedení, Kačírek minul domácí branku jen o pár milimetrů. Domácím hodně zatrnulo, neboť puk poskakoval po brankové čáře. Pak ale přišla obrovská šance domácích, kdy Rindoš trefil spojnici liberecké svatyně. Prakticky hned z protiútoku znovu zahrozili hosté, před Štefkou se ocitl osamocený Sviták. Ten však jeho branku trestuhodně přestřelil. Do konce druhé třetiny si vypracovávali šance především hosté, ti hráli dvojnásobnou přesilovou hru pět na tři. Domácí ji ovšem s přehledem ubránili.

Třetí třetinu začali znovu lépe Liberečtí. Šír nastřelil tyč, Bělohorský postupoval tváří v tvář domácímu brankáři, branku ale minul. Vše se zopakovalo o pár minut později. Bělohorský znovu prchnul domácí obraně, branku Pirátů ale znovu minul. A tyč chomutovské branky nastřelil pro změnu Lakatoš.

Vyrovnání měl na hokejce Lyszczarczyk. Ten minutu a půl před koncem nastřelil znovu tyč! Víc už se však nestalo a tak Liberečtí zvítězili nejtěsnějším možným rozdílem – 1:0.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Zápas to byl vyrovnaný, i když šancí tam moc nebylo. Trefili jsme dvě tyčky, soupeř také dvě. Myslím si, že se to štěstíčko letos přiklonilo na stranu Liberce, loni to zase bylo obráceně. Takový je ale hokej. Je to o momentálním štěstí, o té momentální formě. Neodehráli jsme špatný zápas, i když tam samozřejmě nějaké mezery byly. Je to ovšem o něčem jiném, než klasická soutěž. Znovu říkám, štěstí se přiklonilo na stranu Liberce.“

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec): „Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, což se i potvrdilo. Byl to vyrovnaný zápas, na konci jsme měli i trochu štěstí. Myslím si, že gólových šancí jsme měli my. Naštěstí jsme to uplácali, a to i díky dobrému výkonu gólmana, kluci to odmakali. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli.“