Mladší dorost prohrál na svém ledě se Slávií Praha 2:4

Napsal 07.10.2012 Daniel Pavlík
C h o m u t o v - Mladší dorostenci Pirátů Chomutov nezačali špatně. Stav 1:0 však ještě nic neznamenal, čehož si byli dobře vědomi hráči Slávie. Hosté nastříleli chomutovskému brankáři čtyři branky, čímž si zajistili dostatečný náskok, na který nestačilo ani snížení Dejmka.
8.kolo ne 7.10.2012
2:4(1:0, 0:2, 1:2)
SLA
Štefka (Strejc) - Šilar, Toman, Stuchlík, Petržílka, Daniel Novák, Lyszczarczyk, A. Novák, Knobloch, Svoboda, Lidák, Grögr, Rindoš, Dejmek, Adámek, Hřebíček, Jindra, Rohla, Toraška, Berky, Hlaváček.
Slavia
Stašek (Šorf) - Šmerha, Weinhold, Hradil, Maršoun, David Novák, Šteiner, Netolický, Příkop, Zderadička, Hejda, Mušo, Kolář, Mareček, Jaroš, Sturch, Krásný, Fiala, Kohút.

7. Lyszczarczyk (Stuchlík, Rohla), 59. Dejmek
Slavia
26. Šmerha (Sturch, Zderadička), 39. Mušo (Šteiner), 44. Furch (Šmerha, Kolář), 47. Zderadička (Šmerha, Kolář)

4:3
1:1
0:0
32:27
80

Krušnohorci byli od úvodu aktivnější a slávistický gólman Stašek odolával až do sedmé minuty. ALAN LYSZCZARCZYK se prostřelil hostujícího brankáře dorážkou po střele Stuchlíka. Slávisté měli také šance, ale gól z nich nevytěžili. Vyrovnanou první třetinu domácí zvládli.

Do druhé třetiny se Piráti snažili vstoupit aktivně a vedení si ještě pojistit. Na branku sešívaných byl vyvíjen soustavný tlak, ale Jakub Stašek kotouč za sebe nepustil. Naopak do protiútoku ujel TOMÁŠ ŠMERHA, který v šanci jeden na jednoho nezaváhal a Štefku překonal chytrou střelou mezi betony. Vyrovnávajícií branka hosty nakopla a hra se znovu vyrovnala. Z toho však těžili pouze hosté. Průběh zápasu otočil IVAN MUŠO, který zakončil přesně pod ruku chomutovského brankáře. Druhou třetinu tedy vyhrál Pražský sok, který svých šancí dokázal využít.

Piráti měli celou třetinu na srovnání, úřadovali však slávisté. Už tři minuty po začátku poslední třetiny pojistil vedení hostů ALEŠ FURCH, který po přečíslení využil tutovku, kterou mu připravil Tomáš Šmerha. Pak přišel naprostý kolabs Pirátů a ve 47. minutě prohrávali už o tři branky. FILIP ZDERADIČKA vsítil vítězný gól Slavie. Následovala velmi otevřená hra, ve které na obou stranách museli zasahovat brankáři. Roman Štefka nejdřív zlikvidoval nájezd hostujícího Koláře, potom se neprosadil ani domácí Dejmek. V posledních minutách základní části se domácí ještě snažili utkání vyrovnat, ale zmohli se jen na jeden gól. Ten vstřelil v 58. minutě již zmiňovaný LADISLAV DEJMEK, který předvedl opravdu přesnou práci bekhendovým blafákem. Na vyrovnání však už nebyl čas. Domácí po slibném začátku nakonec propadli a 3 body půjdou do Prahy.