Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorost porazil v důležitém zápase kladenské Rytíře až po samostatných nájezdech

Napsal 28.02.2017 Martin Penker
C h o m u t o v - V rámci dohrávky druhého kola nadstavbové části ELIOD extraligy mladšího dorostu přivítali Piráti na svém ledě kladenské Rytíře, které nakonec porazili 4:3 po samostatných nájezdech. Rozhodující nájezd provedl Michal Gut, který se také trefil v normální hrací době.
N2 út 28.2.2017
4:3sn(1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
KLA
Dobeš – Petrásek, Vaněk, Ferbas, Matějka, Machyňa, Kastner, Klika, Psar – Králíček, Zahrádka, Harkabus, Šafránek, Mežnar, Hofrichter, Prokop, Prokeš, Holka, Benda, Koláček, Gut
Kladno
Pěkný – Robovský, Staněk, Alscher, Flachs, Zíka, Funk, Ticháček, Janeček – Mrkvička, Karásek, Šimek, Kulma, Karmazín, Hasil, Bernat, Srbek, Urban, Vrkoč, Sojka, Klíma

4. Gut (Vaněk, Mežnar), 27. Prokop (Psar, Koláček), 53. Šafránek (Mežnar, Koláček), rozh. náj. Gut
Kladno
33. Srbek (Karásek), 53. Hasil (Karásek, Zíka), 60. Karásek (Bernat)

2:3
0:0
0:0
14:47
120
Knapík – Kopáč, Košťálová

Hosté vstoupili do utkání aktivněji, když už ve třetí minutě mohli jít do vedení. Hasil ale střelou z mezikruží neprostřelil Dobeše. Zhruba o minutu později se dočkali branky naopak domácí, a to když Michal Gut převzal kotouč na útočné modré a následnou střelou z levého kruhu vsítit úvodní branku zápasu – 1:0.

V šesté minutě ujel obráncům Hasil, ale svou razantní střelou k pravé tyči branku vůbec netrefil. Zhruba o pět minut později mohl přidat druhou branku v utkání Michal Gut. Ten ale tváří tvář Pěknému neuspěl. Pět minut před koncem úvodní třetiny Zíka v přečíslení dva na jednoho nevyzrál na Dobeše, který předvedl proti jeho střele skvělý zákrok. V samotném závěru první třetiny ještě mohl vyrovnat Srbek, ale ani on nenašel recept na skvělého Dobeše.

Do druhé třetiny vstoupily oba týmy velice opatrně. V sedmadvacáté minutě ale domácí vstřelili branku, když Jan Prokop ujel obráncům a střelou nad lapačku rozvlnil síť za Pěkným – 2:0. Ve třicáté minutě poté mohl zvýšit už na 3:0 opět Prokop, ale tentokrát Pěkného nepřekonal.

Ve třiatřicáté minutě se dočkali branky také Rytíři. Karásek našel přihrávkou od zadního mantinelu Jaroslava Srbka, který se následnou střelou mezi Dobešovy betony nemýlil – 2:1. V samotném závěru druhé třetiny mohl vyrovnat opět Srbek, ale tentokrát střelou z před brankového prostoru na Dobeše nevyzrál.

Hosté vstoupili do třetí třetiny velice aktivně a už ve druhé minutě mohl vyrovnat Bernat. Ten ale chomutovského brankáře ani nadvakrát nepřekonal. V osmačtyřicáté minutě měli hosté na hokejce vyrovnání hned třikrát po sobě, ale Dobeše nedokázali překonat. Zhruba v polovině třetí třetiny tak udeřili domácí. Jan Šafránek se dostal s kotoučem podél pravého mantinelu až ke střele z pravého kruhu, kterou vymetl pravý horní růžek Pěkného branky – 3:1.

Ale hosté vzápětí opět snížili na rozdíl jediné branky. Matěj Hasil totiž dostal skvělou přihrávku zpoza branky a následnou povedenou střelou rozvlnil síť za bezmocným Dobešem – 3:2. Hosté to zkusili v samotném závěru bez brankáře a vyplatilo se. Pavel Karásek našel kotouč ve skrumáži hráčů v mezikruží a následnou střelou k pravé tyči vyrovnal na 3:3.

V prodloužení i přes velký tlak domácích branka nepadla a na řadu tak přišli samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí, a to když se jediným střelcem stal Michal Gut4:3.