Mladší dorost porazil Hvězdu díky povedené třetí třetině a veze tři body

Napsal 26.01.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v - Mladší dorost Pirátů zajížděl v rámci 27. kola na led Hvězdy Praha. V první třetině se prosadil Toman, o chvíli po něm i Rindoš a Piráti vedli 2:0. Ve druhé třetině se dvakrát prosadili i domácí, trefil se Šťastný, a to hned dvakrát a do třetí třetiny se tak šlo s vyrovnaným stavem. V poslední části znovu úřadovali hosté a po trefách Rindoše a Poláka si z Prahy odvážejí tři body.
27.kolo so 26.1.2013
HVP
2:4(0:2, 2:0, 0:2)
Hvězda Praha
Mann - Čadek, Chvála, David, Eliáš, Klička, Pokorný - Diviš, Eremiáš, Horák, Hošták, Kolowrat, Šťastný, Sůva, Tomek, Veverka.
Strejc - Gröger, Hreben, Knobloch, Lidák, Novák A., Novák D., Petržílka - Adámek, Dejmek, Jindra, Kulich, Lyszczarczyk, Polák, Rindoš, Rohla, Stuchlík, Toman.

40

Domácí Hvězda Praha, jenž byla před zápasem na posledním místě západní skupiny, přivítala v rámci 27. kola chomutovské Piráty. Mezi těmito celky je rozdíl 44 bodů. Oba týmy se spolu střetly v letošní sezóně už potřetí. První zápas vyhráli Piráti, na ledě Hvězdy, vysoko – 9:4. Utkání hrané na chomutovském kluzišti, vyhráli opět Piráti – 3:1.

Skóre zápasu otevřeli hosté, v osmé minutě se po skvělé přihrávce Alana Laszczarczyka prosadil JOSEF TOMAN – 0:1.

Ve 12. minutě Piráti udeřili podruhé. Patrik Lidák našel volného Kryštofa Stuchlíka, jenž předal puk JOSEFU RINDOŠOVI a hosté vedli rozdílem dvou branek – 0:2.

Ve druhé třetině hosté trochu polevili a domácí trestali. Ve 23. minutě našel Tomek volného DOMINIKA ŠŤASTNÉHO, jenž překonal Strejce v tomto utkání poprvé – 1:2.

Druhá část už pomalu končila, avšak domácí se dočkali vyrovnání. Po individuální akci se podruhé v utkání prosadil patnáctiletý DOMINIK ŠŤASTNÝ, jenž je zároveň nejproduktivnějším forvardem Hvězdy – 2:2.

Do poslední třetiny šli Chomutovští s tím, že se pokusí vstřelit rychlou branku, což se jim povedlo. Ve 42. minutě se podruhé prosadil JOSEF RINDOŠ, který tak vrátil Chomutovským vedení – 2:3.

Deset minut před koncem zápasu dostali Piráti poprvé možnost přesilové hry, kterou však rychle využili. Po ose Daniel Novák – Alan Lyszczarczyk – TOMÁŠ POLÁK – se prosadil poslední jmenovaný, jenž prostřelil Manna počtvrté a pečetil vítězství Pirátů na 4:2.