Mladší dorost pokračuje ve skvělých výkonech. Doma porazil i hokejisty Karlových Varů

Napsal 10.10.2013 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Další úspěšně zvládnutý zápas, mají za sebou mladší dorostenci Chomutova. V zápase se ujali vedení Piráti, a to již nepustili. Rozhodujícím momentem zápasu byla úspěšná koncovka domácích a výborný výkon brankáře Daniela Vecka. Branky Chomutova vstřelili Alan Lyszczarczyk, Jan Svoboda a dvakrát se trefil Filip Palička. Piráti Chomutov, porazili Energii Karlovy Vary 4:2.
4.kolo čt 10.10.2013
4:2(2:0, 2:0, 0:2)
KVA
Vecka – Buchtela, Jirovec, Petržilka, Seemann, Novák, Šilar, Lyszczarczyk, J. Svoboda, Lauko, Kulich, M. Svoboda, Kharboutli, Palička, Dejmek, Hřebíček, Jindra, Chlán, Hnídek.
Karlovy Vary
Grančarov, (od 15. Fuksa) – Bernáth, Přibyl, Pátek, Kunc, Nídl, Šála, Chodounský, Vildumetz, Kurfürst, Prošek, Habr, Bečka, Halberštát, Hrůša, Slabý, Pastyřík.

6. Palička (Buchtela), 15. Lyszczarczyk (J. Svoboda), 33. J. Svoboda (M. Svoboda, Lyszczarczyk.), 39. Palička (J. Svoboda, Lauko)
46. Pátek (Pastyřík), 56. Kurfürst (Šála)

2:5
0:0
0:0
24:22

Domácí vlétli do zápasu bez respektu a během několika málo minut rozehřáli hostující gólmana Filipa Grančarova dostatečně. Asi nejpilnějším střelcem od začátku byl Alan Lyszczarczyk, který se pokoušel prosadit několikrát. V šesté minutě se poprvé měnil stav zápasu na světelné tabuli. Pálil Ondřej Buchtela, který ještě neuspěl. K odraženému puku se dostal Filip Palička a skrze betony z pravé strany zakončil. Piráti mohli přidat branku mezi devátou, až čtrnáctou minutou, kdy byli krátce po sobě vyloučeni dva hráči Karových Varů. Nezadařilo se, ale zoufat nemuseli. Druhý gól přišel po skončení přesilovky. Jan Svoboda nahrával a Alan Lyszczarczyk se nemýlil. To byl konec zápasu pro hostujícího brankáře Grančarova, který následně vystřídal. Po úvodní části vedl Chomutov 2:0.

Druhá třetina, začala lehčím tlakem Pirátů, ale nic z toho nebylo. Hosty mohla nakopnout přesilovka ve čtyřiadvacáté minutě, ale asi zapomněli, jak se taková situace zahrává. Nakonec nejnebezpečnější střelou, byla střela tečovaná, která nešla ani na bránu. V polovině utkání se Piráti radovali potřetí. Po zablokované střele obráncem Energie, se puk dostal k Janu Svobodovy, který neměl problém zakončit bekhendem do brány. Aby toho nebylo pro Západočechy málo, následně šli do oslabení tří proti pěti. Chomutov tentokrát netrestal. Čtvrtý gól Pirátů přidal v devětatřicáté minutě Filip Palička, pro kterého to byl zároveň i druhý gól v zápase. Po dvou třetinách vedl Chomutov o čtyři branky.

Do třetí třetiny, jako by vstoupil jiný tým Energie. Tlak, střely a dorážky před bránou. Jev z hostující strany v úvodních dvou třetinách nevídaný. A výsledek to přineslo. Karlovy Vary se v šestačtyřicáté minutě prosadili brankou Olivera Pátka, který zužitkoval parádní přihrávku od mantinelu. Ještě více zápas zamotala branka na 4:2. Psala se šestapadesátá minuta a Matěj Kurfürst snížil za asistence Dominika Šály, na rozdíl dvou branek. Po oddychovém čase hrály Karlovy Vary, už tři a půl minuty před koncem bez brankáře. O zápase nakonec rozhodla sama Energie, když si nepohlídala rozehrávku. Následně fauloval Tomáš Vildumetz a bylo po šancích na úspěch. Chomutov vedení udržel a vyhrál 4:2.

Jaroslav Hejcman, trenér Chomutova:„Byl to dohrávaný zápas, ze třetího kola. Soupeře jsme znali z turnajů, takže víme, že je to dobrý soupeř. Připravili jsme se na ně. Myslím si, že dvě třetiny jsme předváděli slušný hokej. Bohužel třetí třetina se nám už nevydařila. Přestali jsme bruslit a ke konci zápasu jsme se dostali pod tlak. I tak si myslím, že tři body jsme získali zaslouženě.“

Radek Škárka, trenér Karlových Varů: „Nevíme, proč jsme nezvládli první třetinu, kde jsme hráli katastrofálně. Po výměně brankářů se naše hra zlepšila, přesto si myslím, že jsme nebyli dostatečně důrazní v útočném pásmu, čehož samozřejmě soupeř dokázal využít a přehrát. Má na to individuality, jako je Lyszczarczyk atd. Ve třetí třetině a přeskupení útoků a útočných pětek se naše hra trošku zlepšila. Náš problém v posledních zápasech je, že dotahujeme náskok soupeře. Dnes to bohužel nestačilo.“