Mladší dorost podlehl na MČR i Kometě Brno, přesto slaví zisk bronzu!

Napsal 29.03.2015 Marcel Holl
H r a d e c K r á l o v é / C h o m u t o v - Mladší dorost se v neděli 29. března představil v posledním duelu na Mistrovství České republiky. V závěrečném střetnutí prohráli Piráti s brněnskou Kometou 2:0 a díky souhře turnajových výsledků slaví zisk bronzových medailí. Obě branky utkání padly až v poslední třetině. Skóre bylo otevřeno v 56. minutě, stříbrnou pojistku pak přidalo Brno v závěrečných vteřinách do prazdné klece.
MMČR3 ne 29.3.2015
KOM
2:0(0:0, 0:0, 2:0)
Kometa
Dostál – Jeřábek, Zábranský, Kučera, Král, Buchal, Vašíček, David, Mikyska – Novák, Klenec, Gajarský, Škvrně, Krejčí, Matula, Süss, Svoboda, Kunc, Čajkovič, Novák, Nečas.
Pavlát – Buchtela, Jírovec, Bukač, Seemann, Studený, Zeman, Jarý, Záruba – Mežnar, M. Svoboda, Baier, J. Svoboda, Lauko, Chlán, Jaroš, Veselý, Hnídek, Stínil, Breczko, Koblížek.

Kometa
56. Nečas (Novák, Zábranský), 60. Nečas (Mikyska, Škvrně)

3:3
1:0
0:0
29:21
143

Vstup do zápasu měli hráči Komety skvělý. Jenže střely Klence, Škvrněho, Nováka či Gajarského bohužel cestu do brány nenašly. A v závěru třetiny to byli překvapivě piráti, kteří mohli udeřit. Dokonce dva hráči jeli sami na brankáře Dostála, jenže situaci vyřešili špatně. Finální přihrávka skončila ve výstroji gólmana Komety. Jakub Lauko se poté chytal za hlavu ještě na střídačce, kam došel přesně se závěrečnou sirénu první části.

Druhou třetinu zprvu rozkouskovala vyloučení. Hráči Chomutova se dokonce na chvíli dostali do početní výhody pěti proti třem, ale obrana Brna odolala této nepříjemné a pro mnoho utkání také rozhodující situaci. V Hradci Králové se hrál urputný hokej plný osobních střetů a bruslařských soubojů. Branka však nepadla ani ve druhé dvacetiminutovce a to diváci ani hráči ještě netušili, o jak velké drama půjde.

První a zároveň rozhodující trefa totiž padla až v čase 55:15 a postaral se o ni útočník Martin Nečas, který na modré čáře převzal kotouč od Nováka, objel beka a tváří v tvář brankáři zamířil pod břevno. Stříbrné medaile pro Kometu navíc pojistil i gólem do prázdné brány, jenž padl vteřinu před koncem zápasu.

Brno tedy s šesti body skončilo na druhém místě Mistrovství České republiky, chomutovští Piráti na třetím se třemi body. Mistrovství vyhrál Hradec Králové, který měl sice stejně bodů jako Kometa, ale uspěl ve vzájemném zápase, díky čemuž mohl slavit.

Jan Konečný (Kometa Brno): Dnes jsme předvedli výborný výkon. Vstup do utkání byl famózní i celá třetina. Ve druhé se to přesilovými hrami a oslabením narušilo. V závěru už jsme opět dominovali. Na mistrovství jsme předváděli krásný hokej. Stříbrná medaile je velkým úspěchem, protože do Hradce jela nejlepší družstva v České republice. Je velká škoda prvního zápasu, protože jsme hráli dobře a chybělo jen trošku štěstíčka.

Radek Šíp (Piráti Chomutov): Kometa hrála výborný hokej. První třetnu nás zmáčkla, hráči rychle přistupovali, měli jsme s tím trošku problém. Od druhé třetiny se hra srovnala, bohužel z naší strany nepadl gól. Vývoj byl takový, že se čekalo, kdo dá první branku. Šance byly na obou stranách. Bohužel pro nás dala gól Kometa a zaslouženě vyhrála. Kdyby mi na začátku sezóny někdo řekl, že budeme mít bronzové medaile, budu spokojený. A to jsem i teď. Celou sezónu jsme předváděli dobré výkony a medaile je zasloužená. Pokud bych hodnotil vývoj závěrečného turnaje, mohla být i lepší. Ale to je sport a jsme rádi i za bronzovou medaili.