Mladší dorost obral o body lídra! Spartu porazil po samostatných nájezdech

Napsal 28.11.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v - Piráti obrali o body lídra tabulky! Chomutovští hokejisté zajížděli v rámci 17. kola ELIOD extraligy mladšího dorostu do hlavního města, kde změřili síly s aktuálním lídrem tabulky - pražskou Spartou. Domácí šli do vedení, ovšem Severočeši dokázali ještě v úvodní části vyrovnat. Ve druhé pak šli dokonce do vedení, ale domácí dokázali odpovědět. To samé se pak opakovalo i v závěrečné dvacetiminutovce a zápas se tak musel rozhodnout po základní hrací době. Ani v prodloužení však branka nepadla, a to i přes to, že Piráti hráli početní výhodu. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější Piráti. O bonusovém bodu rozhodl svým proměněným nájezdem Alan Lyszczarczyk.
17.kolo čt 28.11.2013
SPA
3:4sn(1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Sparta
Brizgala - Janda, Eliáš, Hanuš, Jeřábek, Horský, Sedliský - Šrámek, Pšenička, Kropáček, Hrala, Komárek, Švarc, Dubský, Michnáč
Pavlát - Buchtela, Jírovec, Dvořák, Hajič, Petržílka, Studený, A. Novák - Šilar, Lyszczarczyk, J. Svoboda, Kulich, M. Svoboda, Kharboutli, Bukač, Palička, Dejmek, Koblížek, Jindra, Chlán, Stínil

Sparta
6. Komárek (Hrala, Dubský), 40. Janda (Hrala), 53. Janda (Komárek)
10. Palička (Šilar, A. Novák), 23. Lyszczarczyk (M. Svoboda), 52. M. Svoboda, rozh. nájezd Lyszczarczyk

7:6
1:1
0:0
34:55
Hrala (SPA) na 10 min. OT

Domácí šli do vedení, vzápětí přišla odpověď Pirátů

K dalšímu zápasu zajížděli mladší dorostenci chomutovských Pirátů na led pražské Sparty, tedy lídra tabulky ELIOD extraligy mladšího dorostu. Od úvodních minut tedy bylo zřejmé, že bude k vidění zajímavá podívaná.

Na branku nemuseli přítomní diváci v holešovické Tipsport Aréně dlouho čekat. Radovali se především příznivci domácích mladíků, neboť sparťané otevřeli na konci šesté minuty gólový účet tohoto zápasu. Hrala našel přesnou přihrávkou Dubského, který posunul na najíždějícího si VOJTĚCHA KOMÁRKA, jenž překonal brankáře Pavláta ve čtvrteční podvečer poprvé.

Vedení lídra ovšem nemělo dlouhého trvání. O čtyři minuty později se o vyrovnání postaral FILIP PALIČKA, který přidal svůj jedenáctý zásah v aktuálním ročníku nejvyšší soutěže mladších dorostenců. Tím také úvodní dvacetiminutovka skončila, do šaten šly oba celky za vyrovnaného stavu.

Využitá přesilovka Chomutova, vyrovnání Pražanů 14 vteřin před koncem

Do prostředního dějství vstoupili lépe hosté. Domácí jim k tomu i značnou měrou pomohli, po faulu Hraly jim nabídli přesilovou hru. Tou svěřenci trenéra Jaroslava Hejcmana nepohrdli a po sedmnácti vteřinách úřadovali. Přihrávku Matyáše Svobody zužitkoval ve druhou vstřelenou branku Pirátů nejproduktivnější hráč celé soutěže ALAN LYSZCZARCZYK. V tu dobu ale ještě nikdo nevěděl, že se polský talent stane hrdinou utkání. Sparťanský hokejista Kryštof Hrala zřejmě neudržel nervy na uzdě a po inkasované brance obdržel desetiminutový trest za naražení soupeře zezadu. Tedy za stejný trest, za jaký byl vyloučen i předtím.

Domácí dokázali odpovědět až v samém závěru druhé třetiny. Piráti už si zřejmě mysleli, že se nemůže nic stát a do poslední části hry si ponesou těsné vítězství. Realita byla ovšem poněkud jiná: Hříšník Kryštof Hrala připravil gólovou akci pro SEBASTIANA JANDU, jenž vyrovnal na 2:2. Branka padla pouhých čtrnáct vteřin před koncem druhé části.

Divoký začátek třetí třetiny

I do poslední dvacetiminutovky vstoupili lépe hosté, kteří svou aktivitu přetavili ve třetí branku. O tu se postaral MATYÁŠ SVOBODA, který poslal Piráty z trestného střílení podruhé v zápase do vedení.

Radost hostujícího celku ale neměla dlouhého trvání. Chomutov totiž nabídl svému soupeři početní výhodu, kterou Sparta využila k vyrovnávací trefě, o kterou se postaral svou druhou brankou v utkání SEBASTIAN JANDA.

V 57. minutě navíc fauloval Adam Novák a sparťané mohli zápas v nabídnutém trestném střílení rozhodnout. Pražané ale tuto možnost promarnili, a možná i proto spěl zápas do prodloužení.

Lyszczarczyk rozhodl zápas svým 28. gólem

V tom se ale ani jeden tým nedokázal prosadit, a tak se rozhodovalo v samostatných nájezdech, ve kterých byli úspěšnější hosté. O druhém bonusovém bodu pro Piráty rozhodl svou druhou brankou v utkání ALAN LYSZCZARCZYK. Ten ve svém šestnáctém zápase vsítil už neuvěřitelný osmadvacátý gól. Polský mládežnický reprezentant vede kanadské bodování celé ELIOD extraligy mladšího dorostu, na záda mu ale dýchá Albert Michnáč z pražské Sparty. Oba zaznamenali 41 bodů, ale chomutovský forvard odehrál o jeden zápas méně.

Piráti tak porazili lídra tabulky po samostatných nájezdech. Na Spartu stáhli manko na rozdíl devíti bodů. Třetí Plzeň ztrácí na Severočechy jediný bod.