Mladší dorost nestačil doma na Slávii Praha a prohrál 2:3

Napsal 28.09.2011 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Další kolo měla na programu ELIOD extraliga mladšího dorostu. Na sever Čech zavítali hosté z Prahy, kteří zaskočili domácí tým. Slávie Praha šla do vedení v osmé minutě zápasu, když se domácím nevyvedl útok a následně zapomněli na hostující útočníky. Domácí zápas otočili ve svůj prospěch, ale hosté měli poslední slovo v zápase. Dvěma góly v poslední třetině rozhodl o vítězství hostů David Vyskočil. HC Slávia Praha vyhrála nad Piráty Chomutov 2:3 a odváží si tři body.
5.kolo st 28.9.2011
2:3(0:1, 2:0, 0:2)
SLA
Lukeš (Strejc) – Toman, Dvořák Macháček, Klepl, Pokorný, Dimitrov, Kozák, Pitra, Wágner, Macháček, Adámek, Pala, Pálení, Kaše, Hlaváček, Strunz.
Slavia
Stašek (Sochůrek) – Straka, Toula, Jaroš, Weinhold, Havelka, Novák, Kottek, Mušo, Příkop, Zderadička, Hejda, Vyskočil, Kolář, Fialka, Sládek, Furch, Krejčí.

Zápas začal lépe Chomutov, který již ve třetí minutě úvodní dvacetiminutovky trefil tyč. Hosté se otrkali přibližně v polovině sedmé minuty, kdy se za obranu dostal Jonáš Fialka, ale pomalý puk následně netrefil. Severočeši měli smůlu v osmé minutě, nejprve tvrdou střelu vyrazil hostující brankář Lukáš Sochůrek a poté domácí z ničeho nic inkasovali. Hosté se rozjeli do protiútoku a Ivan Mušo otevřel skóre zápasu, když se prosadil střelou skrze betony brankáře Lukeše. Krošnohorci byli i v dalším průběhu prvních deseti minut lepším týmem, ale své šance nevyužili. Ve svém oslabení mohl Chomutov naopak vyrovnat. Tvrdě vystřelil Petr Macháček a následně s pomocí své masky pokus kryl hostující Stašek. Hostující Slávia ani domácí Piráti Chomutov si již žádnou šanci do konce třetiny nevytvořili, a tak výsledek po první dvacetiminutovce byl příznivější pro hosty.

Druhou třetinu začali Piráti přesilovou hrou, jelikož byl zároveň s koncem druhé třetiny vyloučen hostující Martin Weinhold. Domácí výhodu jednoho hráče v poli nevyužili, ale trvající zmatky ve slávistické třetině, pár sekund po návratu vyloučeného ano. Piráti zatlačili hostující obranu před brankáře Jakuba Staška a Petr Macháček tvrdou střelou vyrovnal skóre zápasu. V pětadvacáté minutě si nerozuměli hostující obránci s vlastním brankářem. Domácí toho málem využili. Puk se od hole chomutovského hráče odrazil na zadní konstrukci slávistické svatině. Severočeši obrátili skóre zápasu v devětadvacáté minutě, kdy se tečí před bránou prosadil Jakub Dimitrov. Úspěšně nahrávali Martin Dvořák a František Wágner. V polovině zápasu zazněla za Štěpánem Lukešem tyč, ale Slávii ke gólu nepomohla. Následovala řada vyloučených hráčů, čímž hra utrpěla na kvalitě a rychlosti. Dvě přesilové hry domácích a tři Slávie stav zápasu nezměnily. Po druhé třetině vedl v zápase Chomutov 2:1.

Slávia na začátku třetí třetiny vyrovnala ve vlastním oslabení, když unikl David Vyskočil a přesně zamířil pod břevno Lukešovi branky. V pětadvacáté minutě byl David Kaše v samostatném úniku faulován a rozhodčí neměl jinou možnost, než nařídit trestné střílení. Bohužel, pro domácího borce to k brance nevedlo, jelikož si se střelou poradil brankář hostující Slávie Jakub Stašek. Třetí třetina nabídla i několik vážnějších šancí na obou stranách, ale žádná branka z toho nepadla. Skóre zápasu se hosté rozhodli změnit pět minut před koncem. V čase 55:24, se úspěšně prosadil David Vyskočil, který oslavil svůj druhý gól v zápase. Domácím už moc času na vyrovnání nezbývalo. Bohužel, ani oddechový čas v poslední minutě zápasu domácím nepomohl a vyrovnání nezařídil. Slávia Praha si odváží domů vítězství 2:3 a tři body do extraligové tabulky.

Domácí trenér:

„Škoda první třetiny, kterou jsme měli vyhrát. Měli jsme několik vyložených šancí a nevyužili je. Druhá třetina byla vyrovnanější, nežli první, ale i přesto jsme byli lepším týmem. Třetí třetinu bych ohodnotil tím, že jsme postavili Slávii na nohy. Hráči udělali chybu na modré čáře a Slávie ze samostatného nájezdu vyrovnala. Následně neproměníme trestné střílení a pět minut do konce třetiny dostaneme gól. Hostujícímu hráči jsme pouze stínili a nešli do něj. Celkové hodnocení zápasu je, že jsme prohráli vyhraný zápas“.