Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorost i počtvrté podlehl Plzni, trefil se jen Štefančík

Napsal 18.01.2018 Libor Kult
C h o m u t o v - Osmé kolo nadstavbové skupiny ELIOD extraligy mladšího dorostu zaválo Piráty na led jasného lídra celé soutěže z Plzně. Svěřenci Bedřicha Pastyříka s Vladimírem Petrovkou vyslali za celý zápas na branku jen deset střel, které stačily pouze na jeden přesný zásah. O ten se postaral Marcel Štefančík ve třetím dějství za stavu 3:0 pro domácí. Mladí Piráti prohráli potřetí za sebou a v novém roce mají na kontě zatím jen jedno vítězství.
N8 čt 18.1.2018
PLM
3:1(2:0, 1:0, 0:1)
Plzeň
K. Čech – Páník, Hamšík, Pánek, Jiříček, De Sousa, Vajner, Malák – Slanina, Soukup, Hollar, Šiler, Altrichter, Kaiser, Steinbrücker, Ženíšek, Kuchárik, Kvasnička
Šatný – Němec, Petrásek, Holec, Pöschl, Vaněk, Kovár, Martínek, Klika – Spudich, Králíček, Urych, Príhoda, Kulich, Prokeš, O. Čech, Štefančík, Holka, Vrhel

Plzeň
14. Ženíšek (De Sousa), 20. Hollar (Altrichter), 37. Slanina (Vajner, Hollar)

Hucl – Rubáš, Tvrdík

V úvodní dvacetiminutovce duelu mezi Plzní a Chomutovem byli aktivnější domácí hokejisté, kteří se však často nemohli prodrat přes dobře organizovanou obranu Pirátů. Na brankáře Olivera Šatného tedy Západočeši pálili hlavně z větší vzdálenosti, v podstatě se všemi takovými pokusy neměl hostující gólman žádné starosti, protože jeho kolegové mu většinou umožňovali jasný pohled na střelce. V brance Plzně se představil gólman Karel Čech, který v první třetině příliš práce neměl, zaměstnala ho hlavně rána od pravého mantinelu, kterou na domácí klec vyslal Ondřej Príhoda, ale jinak Piráti příliš západočeskou svatyni neohrožovali.

Na druhé straně bylo více živo, hlavně když domácí hokejisté hráli přesilové hry. V první třetině měli k dispozici celkem dvě, nicméně ani jednu gólově nezužitkovali. Díky početním výhodám se však modrobílí dostali více do hry, čehož poprvé využili ve čtrnácté minutě. Hned tři indiáni se vrhli k brance Chomutova, nejpozornějším hráčem byl domácí útočník Adam Ženíšek, který rychlou střelou propálil Šatného – 1:0. A v poslední minutě úvodní třetiny se v útočném pásmu dostal k touši Tomáš Hollar, jenž 50 sekund před sirénou poslal domácí do dvoubrankového vedení – 2:0.

Druhá část utkání začala opravdu hodně zostra. Oba týmy byly plné elánu, hráči na ledě doslova létali. Hrálo se ze strany na stranu. Opět byli aktivnější domácí, kteří se častěji zdržovali v útočném pásmu. Dvakrát dokonce napálili brankovou konstrukci. První bomba v podání indiánů otřásla břevnem, přesilovkovou dorážku Daniela Kuchárika zastavila levá tyč branky Šatného. Na straně Pirátů byl hodně aktivní Stanislav Vrhel, jenž řídil většinu útočných akcí Chomutova během oslabení Plzně, ale ani on nevstřelil kontaktní gól hostí.

Ani jeden tým nevyužil početní výhodu. Indiáni měli k dispozici jednu přesilovku, Piráti hned dvě, během kterých se sice udrželi v obranném pásmu Plzně, ale Karla Čecha nepropálili. Za domácí hráče byl velice aktivní útočník Vlastimil Kvasnička, který několikrát pohotově střílel, snažil se také dorážet, ale ve druhé třetině mu nebylo přáno dát třetí gól Plzně. To se povedlo až krátce před druhou sirénou. Indiáni vyhráli buly ve vlastní třetině, bleskové se prohnali do útočného pásma, kde přišla rána od modré čáry. Útočník Jan Slanina nakonec usměrnil puk do sítě, Západočeši tedy po čtyřiceti minutách vedli 3:0.

Do třetí třetiny vstoupili lépe domácí indiáni, kteří se hned od začátku této části drželi v útočném pásmu, ale čtvrtou trefu nepřidali. A tak udeřilo na druhé straně. Po vyhraném buly přišla střela od modré čáry a Marcel Štefančík zaznamenal první zásah svého týmu – 3:1. Do konce utkání už si domácí zkušeně výsledek hlídali, pouze hostující Jiří Kulich měl zajímavou šanci. Na druhé straně střílel do tyče Jan Slanina, leč skóre se ji do závěrečné minuty nezměnilo.

Jan Snopek (HC Plzeň 1929): „Výsledek je dobrý. Ve výkonu jsme střídali pasáže, se kterými jsme byli spokojení, s těmi horšími. Měli jsme výpadky kvůli nedůrazu, nedisciplinovanosti, ve forčekingu nebo kvůli ztrátám kotoučů u modré čáry. Toho se musíme vyvarovat, protože pak nás to stojí moc sil.“

Bedřich Pastyřík (Piráti Chomutov): „Byli jsme horší v bruslení, soupeř se lépe pohyboval a potvrdil pozici nejlepšího mužstva v soutěži. Za dvě třetiny jsme měli ve hře pět na pět jen dvě střely na bránu. Sice jsme sehráli skvěle přesilovky, ale při rovnovážném počtu hráčů jsme nestačili. Těší nás, že za stavu 0:3 se tým zvedl, hráli jsme dobře, při troše štěstí to mohlo být ještě dramatické, kdybychom hned po první brance přidali druhý gól. Nicméně soupeř vyhrál zaslouženě.“