Mladší dorost Pirátů neuspěl doma proti Slávii Praha a prohrál 1:2 po prodloužení

Napsal 15.01.2012 Václav Mohelník
C h o m u t o v - K dalšímu extraligovému kolu se do Severočeského regionu dostavila Slávia Praha. Celý zápas byl vyrovnaný, ale šťastnějším týmem byl nakonec ten hostující. Hosté o svém vítězství rozhodli minutu a čtvrt, před koncem prodloužení. Rozhodující branku vstřelil Aleš Furch. Za domácí se prosadil pouze Aleš Macháček.
23.kolo ne 15.1.2012
1:2p(0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
SLA
Černý (Strejc) - Taraška, Toman, Krstev, Macháček A., Klepl, Knobloch, Dimitrov, Kozák, Pitra, Macháček P., Rohla, Pala, Páleník, Kaše D., Zedník, Strunz, Šmejc.
Slavia
Sochůrek (Stašek) - Blažek, Weinhold, Havelka, Kottek, Mušo, Příkop, Zderadička, Vyskočil, Kolář, Sládek, Mareček, Fialka, Furch, Straka, Maňas.

První branka v zápase padla v průběhu deváté minuty. Slávia se prosadila v početní výhodě, když využila přesilovou hru. Branku si připsal Ondřej Sládek, když se jeho střela odrazila do brány.

Domácí vyrovnali v sedmadvacáté minutě. Aleš Macháček si najel od levé strany mantinelu a střelou švihem prostřelil bezmocného gólmana Lukáše Sochůrka. Ten puk propustil mezi svými betony.

Další branka v základní hrací době nepadla a tak se muselo rozhodovat v prodloužení. V prodloužení měli více vážnějších příležitostí domácí Piráti, ale hosté byli ti, kdo si odvezli bonusový bod. Rozhodující branku si připsal Aleš Furch. Piráti Chomutov – Slávia Praha 1:2, po prodloužení.