Mladší dorost Pirátů dvakrát vedl. Nakonec padl a odváží si ze Slavie porážku 4:7

Napsal 25.11.2012 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Smolný zápas mají za sebou mladší dorostenci Chomutova, kteří zavítali na led Slavie. Zápas rozehráli na výbornou, což dokumentuje vedení v zápase 0:1 a 1:2. Ovšem ani takto dobře rozehranné utkání nedokázali dovést do vítězného konce. Zápas rozhodli domácí, necelých pět minut před koncem, kdy se prosadili dvakrát a navíc třetí branku vstřelili do prázdné brány. Za Piráty se prosadili Rindoš, Petržílka a dvakrát Lyszczarczyk. Slavia Praha – Piráti Chomutov 7:4.
17.kolo ne 25.11.2012
SLA
7:4(2:2, 2:1, 3:1)
Slavia
Stašek - Novotný, Šmerha, Weinhold, Hradil, Kovář, Šteiner, Příkop, Zderadička, Hejda, Mušo, Kolář, Mareček, Chládek, Furch, Krásný, Fiala, Kohút.
Štefka - Šílar, Toman, Petržílka, Novák D., Lyszczarczyk, Novák A., Knobloch, Kulich, Svoboda, Lidák, Rindoš, Hřebíček, Jindra, Taraška, Berky, Hlaváček, Hreben.

Slavia
7. Fiala (Zderadička), 16. Šteiner (Mareček, Fiala), 24. Kolář (Furch, Weinhold), 36. Kolář (Furch, Weinhold), 57. Mušo (Kohút, Šteiner), 59. Weinhold (Mušo), 60. Hejda
3. Rindoš (Kulich), 8. Petržílka (Lyszczarczyk), 34. Lyszczarczyk (Hlaváček), 52. Lyszczarczyk (Toman, Lidák)

6:4
3:1
1:0
46:36
47

Zápas mezi Slavií a Chomutovem začal brzkým vyloučením domácího hráče. Přesilovku hosté ještě nevyužili, několik sekund po jejím vypršení si ale zpoza branky vybruslil Josef Rindoš a pod tělem Staška otevřel skóre. Stav nevydržel dlouho, jelikož se v početní výhodě tečí prosadil Eric Fiala. To ale ještě nevěděl, že za sedmnáct minut se chomutovský Hanuš Petržílek trefil přesně k tyčce a strhne vedení zase na stranu Pirátů.

Ve 13. minutě byl blízko vyrovnání Hradil, ke kterému se dostal kotouč po tvrdém souboji. Slávistický útočník však trestuhodně minul hostující klec. O tři minuty později se ke střele dostal Mareček, Štefko mu ji stihl vytěsnit, ovšem jen k Davidu Šteinerovi, který neměl vůbec žádný problém doklepnout puk do sítě. Stav 2:2 vydržel až do závěrečného hvizdu první části.

Druhé dějství začalo klidnou hrou, což nezměnil ani sešívaný gól v čtyřiadvacáté minutě. Furchovi se ještě povedlo v pádu poslat kotouč na Jana Koláře, ten se nerozmýšlel a o horní tyčku dostal Slavii do vedení. Dlouho se pak hrálo bez výrazných hokejových akcí, týmy se přetahovaly o puk ve středním pásmu.

Nádhernou hokejovou akci předvedl ve druhé polovině prostřední dvacetiminutovky Alan Lyszczarczyk, jenž projel skoro celým hřištěm a zakončil přesně nad Staškův beton. V zápětí se po pěkné přesilovkové souhře prosadil Jan Kolář. Necelou minutu před koncem druhé třetiny mohl vyrovnat Toman, kdyby ale nenapálil černou pryž jen do hrudníku červenobílého gólmana.

Velkou příležitost neproměnil Šmerha a to se Slavii vymstilo. V 52. minutě totiž Alan Lyszczarczyk chtěl vyšperkovat souhru ještě jednou přihrávku, kotouč se mu ale vrátil, a tak okamžitě vypálil do odkryté klece. Když už to vypadalo na pětiminutové prodloužení, po křižné nahrávce se prosadil Ivan Mušo.

Chomutovští se již na nic nezmohli, naopak Martin Weinhold si najel na modrou čáry a tvrdě vypálil. Jeho rána k menšímu udivení skončil až v síti. V poslední vteřině ještě pojistil domácí výhru Tadeáš Hejda.

Pavel Rohlík (Slavia): Dle mého názoru se jednalo o jedno z nejkvalitnějších utkání dosavadního ročníku extraligy MD. Obě mužstva hrála útočný hokej a k vidění bylo hodně pěkných akcí. My jsme o výhře rozhodli až v samém závěru. Radost mi udělalo, že všechny 3 naše pětky podali vyrovnaný výkon.

Petr Martínek (Chomutov): Na led Slavie jsme přijeli bez šesti hráčů základní sestavy, přesto si myslím, že jsme podali dobrý výkon. Domácí jsme hodně potrápili a škoda, že jsme dostali rozhodující gól tři minuty před koncem. Tři góly jsme navíc dostali, když jsme byli zbytečně vyloučeni.