Mladší dorost Pirátů Chomutov si poradil s Litvínovem a doma ho porazil 6:1

Napsal 15.03.2012 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Severočeské derby bylo na programu na zimním stadionu. Do Chomutova zamířili hosté z Litvínova. Po vyrovnané úvodní části, která skončila nerozhodně 1:1 se v druhé rozhodlo o vítězi. Tím jsou Piráti Chomutov, kteří druhou část vyhráli jednoznačně 4:0. V poslední části domácí přidali ještě jednu branku a Litvínova porazili jednoznačně 6:1.
33.kolo čt 15.3.2012
6:1(1:1, 4:0, 1:0)
LIT
Lukeš (Strejc) - Taraška, Krstev, Macháček A., Klepl, Knobloch, Pokorný, Dimitrov, Kozák, Pitra, Macháček P., Rohla, Adámek, Pala, Páleník, Kaše, Rindoš, Strunz, Šmejc.
Litvínov
Spěšný (Sklíba) - Havlíček, Kučera, Najman, Bečvář, Poljanský, Chmelař, Drašar, Bárdoš. Vostárek, Sklenička, Helt, Dunko, Pospíšil, Moravec, Březák, Brzek.

Úvodní branku v zápase vstřelili domácí, když překvapili hlavně hosty a udeřili v oslabení. Autorem branky byl Michal Kozák. Hosté zareagovali o dvě minuty později, jako jediní využili přesilovou hru ke srovnání skóre. Po úvodní části se tak šlo do šaten za nerozhodného stavu.

Druhá část, konkrétně druhá půle byla představení pro Piráty. Střelecký den odstartoval Petr Macháček, který využil samostatného úniku a blafákem překonal brankáře Litvínova. O tři minuty později zamířil lehčí střelu na bránu Roman Rohla, a ta zapadla, až do brány. To nebylo od domácích vše. Nejhezčí akci v zápase předvedlo trio Petr Macháček - David Kaše a Tomáš Adámek. Po vykombinování hostující obrany, puk zajel do odkryté brány. Poslední gól ve druhé části vstřelil David Kaše, který prostřelil litvínovského gólmana skrz betony.

Poslední část se hrála pouze z povinnosti. Závěrečnou branku v zápase přidal po přihrávce Michala Kozáka, Martin Strunz. Chomutov přehrál Litvínov 6:1.