Mladší dorost Pirátů Chomutov neuspěl na nájezdy a podlehl Škodě Plzeň 3:2

Napsal 04.10.2012 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Až do samostatných nájezdů se dostal zápas mladšího dorostu HC Škoda Plzeň – Piráti Chomutov. Domácí Indiáni sice od čtvrté minuty vedli, ale Severočeši skóre zápasu otočili, když se ve druhé třetině trefil Kryštof Stuchlík a Marek Berky. Domácí zápas vyrovnali. Loterii v podobě samostatných nájezdů vyhrála domácí Plzeň, která si připsala bonusový druhý bod.
7.kolo čt 4.10.2012
PLZ
3:2sn(1:0, 1:2, 1:0)
Plzeň
Zeman (Krasanovský) - Dvořáček, Bednář, Váchal, Kaňák, Čechura, Muchka, Kučera, Krystl, Vavřička, Monhart, Kantner, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Ivanič, Pokorný, Suchý, Rubner, Hajšman, Stráský.
Štefka (Strejc) - Šilar, Toman, Stuchlík, Petržílka, Novák, Lyszczarczyk, Novák, Knobloch, Svoboda, Lidák, Rindoš, Dejmek, Hřebíček, Jindra, Rohla, Taraška, Berky, Hlaváček, Hřeben.

Plzeň
4. Váchal (Vavřička, Vracovský), 40. Suchý (Kantner), 65. Vavřička
26. Stuchlík (Rohla, Lyszczarczyk), 34. Berky (Svoboda)

4:5
2:0
0:0
51:25
43

Indiáni se od prvních minut tlačili do útoku a byli za to po zásluze odměněni. V přesilové hře vypálil od modré čáry Adam Váchal a kotouč propadl za Štefka skrz hráz clonících hráčů. Piráti mohli brzy odpovědět, když se Lyszczarczyk pěkně uvolnil po levém křídle, nebezpečně vystřelil a následně objel branku a sám svou střelu ještě dorazil. Zeman si však se situací dobře poradil. Plzeňané se následně museli bránit v oslabení, ale situaci zvládl velice dobře a soupeře téměř k ničemu nepustili. Naopak, v desáté minutě byli blízko druhé brance, ale nadějnou střelu zastavila tyčka. Těsně před koncem první třetiny Kodýtek zpoza branky naslepo hledal spoluhráče před brankou, přihrávkou však našel jen připravenou hokejku soupeře. Piráti vyrazili do protiútoku a Dejmek vypálil z první. Zeman měl s jeho střelou potíže, ale kotouč vyrazil. K dorážce se následně protlačil Toman, který trefil jen před sebou bránícího Plzeňana.

Druhou část otevřel hostující přestupek proti pravidlům, indiáni následně měli dvě brankové příležitosti, ale ani jednu neproměnili. Dvakrát nechali vyniknout Štefka. A pak se projevila okřídlená fráze - nedáš, dostaneš. V šestadvacáté minutě se prosadil Kryštof Stuchlík. I další okamžiky byly v režii Severočechů. Ti nejprve hráli dvě po sobě jdoucí přesilové hry, které sice neproměnili ve vedoucí branku, ale nemuseli litovat dlouho. Ve 34. minutě totiž indiáni nezvládli přečíslení ve vlastním pásmu, Marek Berky zůstal na okamžik nehlídaný a bez váhání napálil kotouč pod víko. Když už to vypadlo, že si hosté do kabin odnesou těsné vedení, indiáni v přesilovce udeřili. Kodýtek poslal přesnou prudkou nahrávku před branku, kde našel kapitána Filipa Suchého, který krásně trefil pod víko. A bylo znovu vyrovnáno.

I úvod poslední dvacetiminutovky patřil domácím. I oni se dočkali dvou krátce po sobě jdoucích přesilovek, ale Štefka za svá záda nepustil puk dokonce ani po dvou vyložených šancích Kodýtka. Indiáni i nadále tlačili na branku, avšak i následující příležitosti zůstaly nevyužité. Plzeňské musely mrzet zvlášť šance Suchého. I hosté mohli zápas ukončit v základní hrací době sami, ale Tomanův pokus Zeman instinktivně vykopl. A tak se šlo do prodloužení.

Indiáni dohrávali přesilovou hru, ale i přes další příležitosti musely nakonec rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich byl jediným úspěšným exekutorem Jakub Vavřička, který, když Zeman úspěšně čelil třem Pirátům, zařídil Plzni bonusový druhý bod.

Ladislav Čihák (Plzeň): Myslím, že jsme podle průběhu dnešního utkání, měli nad Chomutovem zvítězit. Soupeři zachytal výborně gólman a my jsme i přes náš obrovský tlak nebyli schopni vstřelit více branek. V nájezdech nerozhodovalo štěstí, ale připravenost na ně. V přípravě jsme s Piráty prohráli 2:8 a já jsem rád, že jsme dnes byli lepším týmem. Bohužel, na výhru za tři body to ještě nestačilo.