Mladá Boleslav porazila v šestém utkání Chomutov 3:2, rozhodne sedmý duel

Napsal 24.04.2012 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Utkání bylo po celou dobu velmi vyrovnané, ale z hokejek Chomutovských hráčů byla cítit velká zodpovědnost posledního kroku. Mladá Boleslav v utkání vždy vedla, domácí museli stále jen dotahovat. Třetí vedení ze strany hostů se ukázalo být konečným, vítěznou trefu si tedy v 50. minutě připsal kanonýr Jaroslav Balaštík. Série se za stavu 3:3 stěhuje do středních Čech, kde se o osudu barážové série definitivně rozhodne.
BAR6 út 24.4.2012
2:3(0:1, 2:1, 0:1)
MBL
Řehoř (Duba) - Mrázek, Havíř, Pavlas, Macháček, Pulpán, Bartejs, Rutta - Jíra, Kraft, Hřebejk - Ondřej, Sikora, Hromas, - Hruška, Lapšanský, Procházka - Seman, Diviš, Gajovský - Kovář
Ml.Boleslav
Hübl (Valent) - Dudáš, Beňovič, Baldwin, Chaloupka, Mozík, Žabka, Rýgl, Drábek - Balaštík, Výborný, Mikulík - Podkonický, Nouza, Goertzen - Pabiška, Bahenský, Stieler - Tomas, Loskot, Jiránek

34. Jíra (Kraft, Pulpán), 40. Kraft (Pulpán)

Hribik, Hodek - Charvát, Pouzar

V úvodu se domácím Pirátům dařilo dobře bránit a napadat rozehrávky hostů. V bouřlivé atmosféře však nedokázali využít přesilovku a navíc si ji sami předčasně ukončili. Po vyloučení Hromase se v boleslavské početní výhodě puk odrazil k ROMANU TOMASOVI, který puk nasměroval do prázdné branky. Řehoř po nepřehledné situaci před klecí neměl šanci. Hosté se stále dostávali do oslabení, čehož Piráti nedokázali dobře využít. Po první třetině vedli mladoboleslavští 1:0.

Chomutov druhou třetinu načal opravdu slibně. Vytvořil si hned několik gólových šancí, které domácí diváky zvedaly ze sedadel. Vyrovnání se však Piráti dočkali až ve 34. minutě, kdy se z gólu mohl radovat Milan Kraft, který ale přihrál na ještě lépe postaveného PETRA JÍRU a ten už neměl problém puk z první poslat do sítě. Boleslavští si ale chvíli poté zahráli přesilovou hru a po výborné kombinaci puk tečoval do branky BORIS ŽABKA, což hosty poslalo zpět do jednobrankového vedení. Domácí ale stále ohrožovali gólmana Jaroslava Hübla. Odměnou jim byla další branka, kterou tentokrát vstřelil kapitán MILAN KRAFT pouhých pět vteřin před koncem třetiny. Gól do šatny znovu srovnal skóre a o vítězi musela rozhodnout třetí třetina.

Její začátek se Pirátům částečně povedl. Několik minut v kuse drželi hosty v jejich obranném pásmu a Chomutov byl dobře naladěn. Boleslavští pouze vyhazovali puk na zakázaná uvolněni. Úvodní tlak se ale nepovedlo zužitkovat. Pirátům totiž chyběl důraz před brankou, za což byli posléze potrestáni. Z protiútoku střílel od mantinelu Pabiška a kotouč se dostal až na rozjetého JAROSLAVA BALAŠTÍKA, který Bruslaře poslal do vedení. Třetí gól Boleslav probudil a hra byla znovu vyrovnaná. V poslední minutě Piráti odvolali gólmana Řehoře a následovalo několik šancí. Hübl však vedení svého týmu udržel a Mladá Boleslav tak Pirátům zatrhla mečbol. Série se za stavu 3:3 přesouvá do Mladé Boleslavi, kde se ve čtvrtek odehraje rozhodující zápas, který ukáže na příštího účastníka Tipsport Extraligy.

Jiří Doležal (Piráti Chomutov): Podařilo se nám to dotáhnout na 2:2, bohužel jsme později pykali za svou chybu, která se nám stala osudnou. Série se teď stěhuje do Boleslavi a já doufám, že se nám tam podaří zvítězit a postoupit. Bude to ale těžké.

Petr Novák (BK Mladá Boleslav): Bylo to podobné utkání, které rozhodla jedna jediná branka. Jsem rád, že to byla zrovna ta naše. Díky tomu si z Chomutova vezeme nutné vítězství a ve čtvrtek to bude opravdu velký zážitek jak pro domácí fanoušky, tak pro ty chomutovské.