Medvědí doupě se štěstím odolalo chomutovskému nájezdu

Napsal 01.02.2006 Libor Kult
C h o m u t o v - Další kolo, které bylo již 45. v pořadí, zavedlo hokejisty KLH na led Berounských Medvědů. Oba týmy byly před vzájemným duelem v odlišné pozici. Severočeši se snaží uhájit co nejlepší pozici pro nasazení v play-off, kdežto odstup Středočechů od pásma ohrožení je podobně velký jako ztráta na osmičku pro vyřazovací boje. Po dvou třetinách svítilo na ukazateli skóre nadějných 2:3 z chomutovského pohledu. Závěrečné dějství však rozhodlo o tom, že body zůstanou v Berouně. Medvědi si tak připsali vůbec první body v letošních soubojích se svěřenci trenéra Kýhose. Ti naopak klesli na šesté místo, čemuž nezabránil ani Miloš Kajer, jenž se do Chomutova vrátil po třinácti letech.
45. st 1.2.2006
BER
5:4(2:1, 1:1. 2:2)
Beroun
Valent - Filip, Kašák, Vaněček, Pulpán, Štrach, Míka - Vrbata, Šinágl, Tvrzník - Sakata, Křesťan, Novotný - Bakrlík, Horčička, Vlček - Pabiška
Podolka - Martínek, Poživil, Szakal, Nosek, Révay, Trefný, Černý - Boušek, Šíp, Charousek - Pražák, Koláček, Jan Šulc - Jíra, Kostourek, Malát - Stavenský, Mikšovic, Kajer

Chomutovským již tradičně začátky venkovních utkání příliš nevycházejí a výjimkou nebyl ani zápas v Berouně. Hned v jeho 6. minutě potrestal Petr Šinágl vyloučení Charouska a otevřel skóre - 1:0. Severočeši poté zvýšili aktivitu a toužili po vyrovnání. Velkou příležitost měli při čtyřminutové přesilovce, ze které však kromě střel Bouška a Jíry nic nevytěžili.

Hned jak se domácí ubránili, udeřili podruhé. Pulpánův pokus vyrazil Podolka pouze na hůl Lukáše Pabišky, a ten se z ostrého úhlu nemýlil - 2:0. Až v samém závěru úvodní třetiny se ke slovu dostal také Chomutov. Před branku se protlačil Jiří Charousek a 14 vteřin před sirénou upravil na rozdíl jednoho gólu - 2:1.

Druhou třetinu zahájil chomutovský obránce Martínek dalekonosnou střelou, která překvapivě málem skončila vyrovnávací brankou. Hned vzápětí následovala tři vyloučení v rychlém sledu a Beroun měl k dispozici přesilovku 4 na 3. Během ní se do přečíslení dostali Křesťan s Horčičkou, ovšem gólman Podolka bravurním zákrokem nepřipustil další změnu skóre.

Ta nastala až těsně před polovinou utkání a pro strážce chomutovské svatyně byla hodně smolná. Jiřímu Novotnému při snaze vystřelit sjel kotouč z hole, což Podolku dokonale zaskočilo - 3:1. Medvědi tím odstartovali velký nápor a hosté nevěděli, kam dřív skočit. Největší šanci měl Sakata, ale Podolkova lapačka byla na místě. Ve 34. minutě naopak udeřilo na druhé straně. Bouškův samostatný nájezd dotáhl do úspěšného konce Radek Šíp - 3:2. Stejné skóre vydrželo na ukazateli až do konce druhé třetiny.

Třetí dvacetiminutovka začala velmi opatrně. Z nudy vyvedl diváky až překvapivá střela Charouska z nulového úhlu, která se od obou tyčí odrazil zpět před brankovou čáru. Hráči KLH ale zřejmě ke vstřelení gólu potřebují dohánět dvoubrankovou ztrátu. A tak berounští zvýšili své vedení, když se tvrdou ranou prosadil Petr Horčička - 4:2. Až poté, při vlastním oslabení, propálil Martin Szakal vše, co mu stálo v cestě - 4:3.

Jenže ani tentokrát nevydržel těsný stav příliš dlouho. Pouhých 70 vteřin poté přidal svoji druhou trefu v utkání Lukáš Pabiška - 5:3. Berounští si tento výsledek hlídali. Nic na něm nezměnil ani nájezd Pražáka s Jírou, který zakončil druhý jmenovaný nepřesnou střelou. V závěru zápasu se hosté odhodlali k power play a půl minuty před koncem snížil Milan Kostourek na 5:4. Na konečné porážce to už ale nic nezměnilo. Chomutovští ani tentokrát neuspěli a propadli se v tabulce na šesté místo.