Luboš Horčička opět vymazal střelce Komety, Chomutov tak slaví vítězství 2:0

Napsal 24.11.2007 David Matula
C h o m u t o v - Šlágr kola mezi KLH Chomutov a Kometou Brno byl k vidění na ČEZ stadiónu. V oboustranně pohledném utkání, plném nasazení měli více ze hry domácí, ale ani ve dvounásobné početní výhodě branku vstřelit nedokázali. Se stejným nasazením vstoupili oba týmy i do druhé třetiny a hned ve druhé minutě překonal Hronka Mikšovic. Poté nedal velkou šanci Zábranský a trestné střílení neproměnil Padělek, a tak na 2:0 pro bílomodré upravil Havlůj. Vstřelil tak stou branku Chomutova v této sezóně. Ve třetí třetině oboustranně skvělé publikum branku nevidělo, a tak si domácí mohou navlíknout již třináctý vítězný korálek v řadě. Před rekordní návštěvou sezóny porazili Kometu 2:0.
24.kolo so 24.11.2007
2:0(0:0, 2:0, 0:0)
KOM
Horčička - Březina, Ťupa, Bombic, Trefný, Kolda, Černý, Chatrnúch, Malinský - Polodna, Kostourek, Jíra - Havlůj, Šíp, Jeslínek - Tauš, Heinisch, Mikšovic - Hašek, Charousek, Boušek
Kometa
Hronek - David, Čech, Mikel, Houdek, Morava, Lhotský, Malena, Fojtík - Dlouhý, Padělek, Vostřák - Staněk, Barus, Appel - Rob, Lipina, Černý - Zábranský, Moskal, Hruška

Šlágr 24. kola mezi KLH Chomutov a Kometou Brno byl k vidění na ČEZ stadiónu v Chomutově, kde se utkali vedoucí tými skupiny východ a západ přičemž domácí chtěli prodloužit svou sérii neporazitelnosti. Začátek utkání byl opatrný z obou stran, jakoby se chtěli mužstva nejprve otrkat. Ve 4. minutě hráli hosté přesilovou hru, kterou nesehráli vůbec špatně, ale skórovat se jim nepodařilo i když svým závarem zamotali pěkně hlavy čtveřici bránících chomutovských hráčů. V 6. minutě dostali početní výhodu i chomutovští, která byla vylepšena výhodou dvou mužů v poli. Sice jen 42. vteřin, ale žádnou 100% šanci si domácí nevytvořili. V této fázi utkání se bojuje o každý centimetr ledu, zatím je to spíš urputná bitva, než pohledný hokej. Ve 14. minutě dostal hostující Morava 2+2 minuty za kroček a následně za vysokou hůl. Byli to ale paradoxně hosté, kteří si vytvořili šanci na vstřelení gólu, když ujeli 2 na 1. Hostující Staněk však těsně minul Horčičkovu klec. Jako přes kopírák zopakovali brněnští hráči svou akci 2 na 1 v minutě 17., Černý však branku domácích jen těsně minul, možná i proto, že byl faulován domácím obráncem Trefným. Tuto početní výhodu domácí v poklidu ubránili.

Druhá třetina začala velkým náporem domácích borců, který vyústil vstřelením první branky. Stanislav Mikšovic po přihrávce Martina Heinische nahodil od mantinelu kotouč na Hronka a ten přes klubko hráčů před brankou, končí za jeho zády. 1:0.Ve 23. minutě si vytvořili velkou šanci na vyrovnání hostující hráči, ale Zábranský nedokázal trefit poloodkrytou branku domácích. O minutu později Michal Jeslínek ujel s Trefným, udělal kličku obránci i Hronkovi a vstřelil branku, která ovšem není uznána jelikož Lhotský natlačil Trefnýho do branky a dostává dvě minuty za nedovolené bránění. V následující přesilovce si domácí vytvořili několik šancí, ty ale s přehledem zneškodnil hostující brankář Hronek. Ve 30. minutě ujel domácí obraně brněnský Dlouhý, kterého fauloval na poslední chvíli domácí Březina a rozhodčí nařídil nekompromisně trestné střílení. Ke kotouči se postavil Ivan Padělek, který zkusil střelu pod vyrážečku, ale opora v domácí kleci jeho střelu v poklidu zlikvidoval. Hned z následujícího protiútoku se zaskvěl i brněnský Hronek když bravurním reflexem zlikvidoval tvrdou umístěnou střelu domácího Jíry. V čase 31:15 zapomněla hostující obrana za sebou jednoho z domácích, byl to Aleš Havlůj , který měl dostatek času i prostoru zamíchat kotoučem před Hronkem a vstřelil tak druhou branku domácích 2:0. Tato branka byla zároveň 100. vstřelenou brankou v letošním ročníku 1. hokejové ligy. O půl minutky později byl sám před Hronkem domácí Heinisch jeho rychlý pokus kryl Hronek rozklekem a následnou dorážku už jen diky štěstí, jelikož ho kotouč pouze trefil. Poté měli jak domácí tak hosté výhodu přesilových her, ale ani jedno mužstvo se nedokázalo gólově prosadit i díky výborně chytajícím gólmanům. V poslední minutě druhé třetiny se prokličkoval před hostujícího brankáře domácí kapitán Šíp, ale blafákem Hronka nepřekonal.

Třetí třetina začala stejně jako druhá, tzn. náporem domácích borců, ale velký závar před Hronkem skončil jen faulem hostí, jmenovitě Čecha. V následné přesilovce Charousek nabil do gólovky Haškovi, ale Hronek skokem bravurně chytá. Kometa se však ubránila a ve 46.minutě měl obrovskou šanci na snížení hostující Lipina, nejprve vystřelil přes obránce, Horčička jen vyrazil a následnou dorážku téhož střelce chytil rychlým skluzem.Ve 48. minutě zápasu se naskytla hostům dlouhá přesilovka 5 na 3. To se nechali během půl minutky vyloučit domácí Kostourek a po něm i Jeslínek. Kometa uzamkla domácí v jejich obraném pásmu, gól doslova visel na vlásku, ale po šancích Vostřáka, Lipiny a Černého zůstala domácí branka pro hostující střelce zakleta. Nutno dodat, že lví podíl měl na tom i vynikající domácí gólman Horčička. Chomutovští toto oslabení bez poskvrny přežili, ale 51. minutě poslal rozhodčí domácí opět do 4, když asi jako jediný viděl krosček domácího Ťupy. Toto oslabení sehráli domácí pozorně a nedovolili závěr utkání alespoň trošku zdramatizovat. Blžící se konec utkání vnesl nepřesnost na hokejky brněnské Komety, domácí v klidu hru kontrolovali a snažili se nikam nespěchat a pozorně bránit své dvoubrankové vedení. Půl minutky před koncem utkání ještě zasáhl Charousek v obličeji Černého a dostal čtyři minuty, jelikož hostující útočník měl v obličeji krvavé zranění. Kometa si vyžádala time-out a odvolala brankáře. Žádnou šanci si však již nedokázala vytvořit a když 10 vteřin před koncem domácí vyhodili přes všechny čáry, mohli začít slavit své 13. vítězství v řadě.

Vladimír Kýhos (trenér KLH Chomutov): „Utkání můžu hodnotit jen kladně, vyhráli jsme 2:0. Měli jsme v utkání hodně početních výhod, které jsme nedokázali proměnit. Klíčový okamžik zápasu bylo trestné střílení, které Luboš chytil.“

Rostislav Čada (trenér Komety Brno): „Určitě to bylo velice kvalitní utkání, ve kterém jsme dostali na začátku druhé třetiny laciný gól, který ovlivnil další průběh zápasu, tak jako neproměněná penalta. Myslím si, že za bojovnost a vytvořené šance jsme si minimálně bod zasloužili.“