Krajské derby skončilo fiaskem, zápas byl předčasně ukončen za stavu 1:1

Napsal 27.08.2009 Miroslav Kučera, Helena Hadvičáková
C h o m u t o v - Na chomutovském ČEZ stadionu bylo k vidění krajské derby mezi KLH Chomutov a Lvy z Ústí nad Labem. První třetina nepřinesla nic zvláštního, avšak ve druhé třetině se hra zrychlila a vyústila v gól hostů. Chomutov byl ale celou třetinu aktivnější. Ve třetí třetině se hra velmi přiostřila a důsledkem tohoto byl předčasný konec zápasu.
přát. čt 27.8.2009
1:1(0:0, 0:1, 1:0)
UNL
Štěrba (Hanuljak) - Pulpán, Malinský, Všetečka, Grof, Trefný, Pavlas, Bombic, Mazanec - Procházka, Kraft, Míka, Hašek, Mikšovic, Jíra, Trochta, Skořepa, Eiselt, Charousek, Domin, Jeslínek
Ústí n.L.
Salfický (Orct) - Pojkar, Kříž, Vobořil, Mizera, Zeman, Novotný, Gýna, Holomek - Pajič, Pazourek, Dragoun, Kloz, Kříž, Čaloun, Vrtek, Sklenička, Novák, Havlíček, Šaffer, Heřman

Do první třetiny vstoupili lépe domácí a hned ve čtvrté minutě spálili obrovsku šanci Charousek s Jeslínkem, když prvně jmenovaný přihrával skrz brankoviště a Jeslínkovi kotouč sjel z hole. V osmé minutě bylo u branky Salfického opět rušno. Jelínek vystřelil téměř z nulového úhlu, avšak Salfický nevěděl, kde má kotouč, který mu propadl mezi betony, ale do branky nedoklouzal. První třetina se nesla v poklidné atmosféře, a tak byl prvním vyloučeným až ve 12. minutě hostující Kloz. Ústečtí si však svoji přesilovku dlouho neužili. Vzápětí najel do domácího brankáře Štěrby Dragoun, srazil ho a putoval na trestnou lavici také. Do konce první třetiny domácí vypálili nespočetněkrát na Salfického, ale k tomu kotouč buď vůbec nedorazil nebo ho nepustil za svá záda, a tak se šlo poprvé do kabin za stavu 0:0.

Druhá třetina začala tak, jak skončila prví. Chomutovští drželi kotouč na svých hokejkách a výsledkem tohoto snažení byl obrovský závar před hostující brankou. Domácí dobré tři minuty ostřelovali Salfického, kombinovali v útočném pásmu, ale branku nevytěžili. Ve 29. minutě napadnul domácí Domin ústeckého hráče a byl na dvě minuty vyloučen. Pár vteřin před koncem trestu se k puku dostal Vladislav Vrtek, který nadvakrát propálil Štěrbu – 0:1. O pár minut později měl příležitost k vyrovnání Grof, který se sám před Salfickým tvrdou střelou neprosadil. Druhá třetina končila opět aktivitou Chomutovských, kteří se snažili o vyrovnání, leč marně, a tak byl stav po dvou třetinách 0:1.

Do závěrečné třetiny domácí doslova vlétli a byl na ledě jenom jeden tým. Opětovné střílení na branku Salfického nepřineslo kýženou vyrovnávací branku. Důsledkem chomutovského tlaku bylo vyloučení Holomka, který vystřelil kotouč mimo hrací plochu a byl za to potrestán dvouminutovým trestem. Po necelé minutě přesilové hry se domácí konečně dočkali. Před Salfickým se utvořilo klubko hráčů, ve kterém se nejlépe zorientovala největší osoba utkání, František Bombic, který propasíroval kotouč pod klečícím gólmanem - 1:1. Tímto okamžikem končil na ledě hokej a začal boxerský zápas. V 50. minutě nešetrně dva hostující hráči nešetrně srazili domácího Stanislava Mikšovic, který musel v utkání předčasně skončit a za pomoci spoluhráčů byl odveden do kabin. Poté se vrátka od domácí trestné lavice netrhla. V jednu chvíli zde byli dokonce čtyři Chomutovští. Nevylučovalo se však pouze na domácí straně. V 54. minutě se po menší šarvátce odebrali na trestnou lavici Pavlas s Čalounem. Vrchol večera přišel o pár vteřin později. Na domácí modré čáře si nejdříve František Bombic a Jiří Zeman řekli pár slov a poté začala pravá boxerská podívaná. Bombic se na ústeckého beka vrhnul, chytil ho za hlavou a nasázel mu několik pořádných úderů. Oba aktéři tak museli předčasně do sprch. Po tomto excesu byl zápas raději předčasně ukončen, protože hrozilo riziko dalších šarvátek. Zápas tak skončil remízou 1:1.