Karlovarská Energie prvním pokořitelem v nové sezóně

Napsal 09.08.2007 Martin Bocian
C h o m u t o v - Dva dny po úspěšném duelu proti Litvínovu pokračovali chomutovští hokejisté ve svém pohárovém tažení. Tentokrát se jim do cesty postavil silný celek HC Energie Karlovy Vary. Severočeši podali zejména v úvodu opět velmi sympatický výkon, ovšem tentokrát se k nim pomyslné hokejové štěstí obracelo zády. Hosté se v polovině utkání štastně ujali vedení a pak již zápas dovedli do vítězného konce.
HP2 čt 9.8.2007
1:4(0:0, 0:2, 1:2)
KVA
Podolka - Révay, Chatrnúch, Bombic, Trefný, Kolda, Malinský, Šulc, Březina - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Mikšovic - Jeslínek, Tauš, Havlůj - Ton, Stehlík, Freiberg
Karlovy Vary
Mensator - Dobroň, Mudroch, Němec, Řezníček, Grof, Duben, Hanzlík, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Hluchý - Procházka, Pech, Kuběna

Dnes v podvečer přivítal KLH Chomutov na svém zimním stadionu dalšího extraligového soupeře HC Energii Karlovy Vary, které nastoupili v kompletním složení. Začátek utkání se opozdil skoro o 30 minut kvůli výpadku elektrického proudu v celém Chomutově. Hned po pár vteřinách zahájení utkání měl dobrou šanci Boušek, ale jeho střelu z mezikruží Mensator kryl. Poté domácí měli výhodu dvou po sobě přesilových her, zejména v té první Mikšovic mířil mezi betony neúspěšně, ve druhé měl šanci Šíp, který dostal nahrávku podél brankoviště, ale přestřelil a ani Kostourkova střela se neujala. I na druhé straně měli hosté stejnou výhodu dvou přesilovek po sobě, ale jen zkoušeli pozornost Podolky od modré čáry. První vážnější akci předvedl mezi přesilovkami karlovarský obránce Mudroch, který si najel v útočném pásmu na pravou stranu a z kruhu vypálil tvrdou střelu do hrudi Podolky. Chomutovští hokejisté byli v první polovině úvodní třetiny aktivnější, ale skórovat se jim nepodařilo. Poté se hra odehrávala na obou stranách bez vážnějších situací ke vstřelení branky. Ke konci první třetiny se dostal Kumstát do šance po objetí brány, avšak na Podolku u levé tyče nevyzrál a tak úvodní třetina skončila bez branek. Vyloučení: 3:3.

Do druhého dějství vstupovali hráči Energie s 69 sekundovou početní výhodou, ale žádnou střeleckou možnost si nevypracovali. Po karlovarské přesilovce si najel na útočnou modrou Kostourek, který jel sám na Mensatora a nestihl pořádně zakončit, jelikož byl zezadu faulován. Poté měli opět bílomodří výhodu dvou přesilovek po sobě a dokonce dvojnásobnou 69 sekundovou početní výhodu, nýbrž tuto velkou možnost nedokázali využít k otevření skóre v utkání. A zase na straně Energie byla stejná výhoda, jen s rozdílem dvojnásobné přesilovky v podobě 42 vteřin. Ještě v první přesilovce Kumstát nebezpečně střílel z mezikruží, naopak v oslabení Trefný pálil nad Mensatorovu klec. V polovině utkání se hosté dostali do vedení, když využili zmíněnou zkrácenou dvojnásobnou početní přesilovou hru, Dobroň nahrál Petru Kumstátovi ten přihrával přes brankoviště a jeho sražená nahrávka proklouzla mezi Podolkovy betony - 0:1. O chvíli později Jíra střílel z levého kruhu, Mensator zasáhl lapačkou. Za minutu inkasovali chomutovští podruhé, když ujeli Milan Procházka s Pechem, nadvakrát se vyměnili puk a první jmenovaný přehodil Podolkův levý beton - 0:2. Od poloviny zápasu začali být Karlovy Vary aktivnější a střelecky nebezpečnější. Na straně domácích opdvověděl jen střelou nad bránu obránce Malinský. Poté si hosté vypracovali několik střeleckých příležitostí a brankář Podolka se měl co ohánět, při zakončení Kristka z levé strany, Skladaného v oslabení a z pravé strany a následné střely od modré čáry. Domácí však mohli snížit v předchozí přesilovce, ale střelec Boušek ve velké šanci poslal kotouč vedle karlovarské svatyně. Vyloučení: 4:4.

Na začátku třetí třetiny obě mužstva vyslali jen střelecké pokusy z větší dálky. V 44. minutě se hostům nabídla přesilovka čtyři na tři a tu dokázali využít Michalem Dobroňem, který po prihrávce Řezníčka od modré čáry propálil Podolku z pravé strany nad lapačku - 0:3. O dvě minuty později hráli severočeši dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku a konečně se prosadili, když po Kostourkově náhře od zadního mantinelu se trefil obránce Jakub Trefný - 1:3. Ihned poté mohli bílomodří snížit na kontaktní gól při další přesilovce, ale střelami z dálky ani z blízkosti Mensatora nepřekonali. V 53. minutě západočeši využili svou třetí početní výhodu už po 6 sekundách se trefil od modré čáry Jakub Grof - 1:4. Chomutovští následně měli další dvě přesilové hry, ale žádnou větší brankovou situaci si nevytvořili. Minutu před koncem se pokoušel překvapit Mensatora bekhendovou střelou Aleš Havlůj, ale neuspěl. V samotném závěru se dostali karlovarští do přečíslení tři na dva, zakončení Podolka vyrazil. Vyloučení: 3:3. Chomutovští hokejisté tak podlehli v pohledném utkání Karlovým Varům 1:4.

Vladimír Petrovka (Chomutov) : „Myslím si že výsledek neodpovídá průběhu utkání. Měli jsem od úvodních minut velký nápor, škoda, že jsme nedokázali proměnit některou ze slibných příležitostí, které jsme si vytvořili. Klíčové pro vývoj utkání byly přesilové hry, ve kterých byly Vary produktivnější a díky tomu vyhrály.

Zdeněk Venera (Karlovy Vary) : „Klíčem k dnešnímu úspěchu pro nás bylo přečkání úvodního náporu domácích, kteří měli navrch a několik slibných příležitostí. Naše hra se od druhé třetiny zlepšila a zejména díky proměněným přesilovým hrám se nám podařilo zvítězit. Pomohl nám výsledek domácích s Litvínovem, díky kterému jsem se na zápas důkladně připravili. Chomutov ovšem ukázal, že je to velmi kvalitní mužstvo ze špičky první ligy s extraligovým potenciálem.