KLH Chomutov udolal Hradec Králové 4:3 na samostatné nájezdy

Napsal 20.12.2010 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Od úvodní buly měli jednoznačně navrch domácí, kteří svůj tlak korunovali vedoucí brankou v desáté minutě. Opakovanou střelou se prosadil Roman Chlouba a poslal domácí zaslouženě do vedení. Ve druhé třetině se obraz hry nezměnil. Změnilo se ale skóre, když se ve dvojnásobné přesilovce prosadil tečí Mudrochovy rány od modré Jaroslav Kůs a zvýšil vedení na 2:0. Ve třetí třetině se začly dít na ledě věci. Hned ve 41. minutě snížil Budínský a během dvou minut v rozmezí 49. a 51. minuty hosté dokonali obrat a šli do vedení po brankách Chmelíře a Čermáka. Domácí ale zabojovali a v 57. minutě vyrovnal Davídek. V prodloužení branka nepadla, i když k ní měli blízko hosté. Ti trefili dokonce dvakrát tyč domácí branky. O dvou bodech a uhájení prvního místa v tabulce před vánoční přestávkou rozhodl domácí Milan Kraft v samostatných nájezdech.
30.kolo po 20.12.2010
4:3sn(1:0, 1:0, 1:3 - 0:0 - 1:0)
HKR
Hanuljak(Štěrba) - Kántor, Pulpán - Mudroch, Havíř - Mucha, Prošek - Rutta - Hřebejk, Kraft, Kuběna - Jíra, Skořepa, Hluchý - Davídek, Kůs, Radulay - Zucker, Chlouba, Selingr
Hr.Králové
Luňák(Alexa) - Klement, Čáp - Chmelíř, Popela - Červený, Višňák - Karlík - Jindřich, Čermák, Kadlec - Budínský, Koudelka, Volráb - Hruška J., Moskal, Hruška O. - Valášek, Berger, Kubica

Od úvodního buly byli domácí hráči KLH jednoznačnými pány na ledě. Hosté se k přímému ohrožení domácího gólmana nedostávali tak často, jak by si určitě sami představovali. První polovina úvodní třetiny se tak nesla v marném dobývání Luňákovy branky. V desáté minutě se domácí zaslouženě ujali vedení, když Selingrovu přihrávku zpoza branky nadvakrát protlačil za brankovou čáru Roman Chlouba a poslal tak domácí do vedení. Poté se hrálo celkem dvakrát 4 na 4 a hra ztratila na tempu a přesnosti. Šanci na vyrovnání dostali hosté v poslední minutě, kdy měli možnost hrát přesilovku, kterou si přenesli i do druhé třetiny.

Tuto přesilovku využít nedokázali, přinesla jim ale o hodně větší aktivitu, než tomu bylo v první třetině. To ale netrvalo dlouho a postupně se přenesla větší aktivita opět na hokejky domácích. Ve 37. minutě dostali domácí výhodu dvou mužů v poli a tuto výhodu dokázali přetavit ve druhou branku v dnešním utkání. Petr Mudroch vystřelil od modré a JAROSLAV KŮS jeho střelu tečoval mimo dosah Luňáka a rozjásal podruhé domácí fanoušky. Do konce třetiny se již nic nestalo, i když hosté se snažili alespoň o snížení pro ně nepříznivého stavu. Se všemi jejich pokusy, které nebyly nijak nebezpečné, si domácí gólman poradil.

Ve třetí třetině se na ledě začaly dít věci. Hosté snížili hned po 38. vteřinách VÍTEM BUDÍNSKÝM a na hokejky domácích se zcela nepochopitelně vkradla nejistota. Ta byla završena v minutě 49., kdy vyrovnal LUKÁŠ CHMELÍŘ. To bylo na domácí fanoušky docela dost a po zjištění, že Ústí vysoko vede začali být i více nervózní domácí hráči. Hradeckým narostla křídla a jejich snaha byla korunována v 51. minutě třetí brankou v domácí síti po střele MILOSLAVA ČERMÁKA. Domácí ale na poslední chvíli zmobilizovali zbytek sil a hosté se zcela zbytečně zatáhli do obrany. To se jim nevyplatilo, když tři minuty před koncem inkasovali vyrovnávající branku z hole MARTINA DAVÍDKA.

V prodloužení pak diváci branku neviděli, i když k ní měli hosté dvakrát blízko. Pokaždé trefili tyč domácí branky a utkání tak dospělo k samostatným nájezdům.

V těch se prosadil nejprve domácí Skořepa, za hosty vyrovnal Čermák. Budínský z Hradce se chtěl blýsknout parádičkou, ale jeho střelu z otočky si Hanuljak pohlídal. K puku se pak postavil MILAN KRAFT a rozhodl o vítězství domácích a udržení prvního místa v tabulce 1. ligy před vánoční přestávkou.

Jaroslav Liška (KLH Chomutov): „Do utkání jsme vstoupili dobře, což vyústilo v naše vedení. Bohužel vstup do třetí třetiny, kdy jsme inkasovali, tak jakoby výkon týmu zastavil, takže si celkově myslím, že jsme dnes zisk tří bodů prohospodařili. Utkání tak, jak se vyvíjelo, mělo být dnes jednoznačné v náš prospěch. Od nás bylo dost lehkovážné, že jsme nedokázali navýšit náš náskok a jak se potom ukázalo, tak když je výsledek takto těsný, zápas je stále otevřený. Na nájezdy jsme sice vyhráli, ale dneska to mělo být jednoznačně za tři body.“