KLH Chomutov prohrál v Kladně s místním Vagnerplastem těsně 1:2

Napsal 02.09.2010 Pavel Kadeřábek
V první třetině nejprve nevyužili obě mužstva své přesilovky, když se hrál celkem svižný hokej, do vedení se dostali domácí v 18. minutě po nenápadné střele JAROSLAVA KALLY, která propadla Hylákovi mezi betony. Ve druhé třetině se povedlo domácím hned ve 21. minuutě zvýšit skóre, když se prosadil MARTIN LÁTAL. Hosté se snažili, ale snížit se jim i přes velkou snahu nepodařilo. Ve 3. třetině se hostům podařilo ve 46. minutě snížit na 2:1 PETREM JÍROU. Pak měli hosté možnost vyrovnat v pětiminutové přesilovce při vyloučení Tomana. To se jim ale nepovedlo, navíc se nechal vyloučit hostující Selingr a když byl vyloučen v 56. minutě hostující Pavlas, mohli se domácí uklidnit a v klidu si dokráčeli k těsnému vítězství. Hosté se sice ještě pokusili odvolat gólmana, ale vyrovnat se jim nepodařilo
přát. čt 2.9.2010
KLA
2:1(1:0, 1:0, 0:1)
Kladno
Cikánek (Falter) - Drtina, Kameš, Toman, Mrázek, Procházka Libor, Šmach, Mnatsyan, Piskáček - Látal, Patera, Eberle - Valský, Kalla, Bílek - Bělohlav, Stieler, Kuchler - Knotek, Melka, Kotrla - Gengel
Hylák (Hanuljak) - Brňák, Rutta, Mucha, Grof, Havíř, Pavlas, Pulpán, Bombic - Fiala, Kůs, Freiberg - Kuběna, Sikora, Hrdel - Selingr, Skořepa, Zucker - Procházka Milan, Kraft, Jíra

V první třetině se hrál svižný hokej z obou stran, rušněji ale bylo před chomutovskou brankou, kdy se do šance dostal Procházka, Patera a Mrázek. Domácí také dostali hned ve 4. minutě výhodu přesilovky, kterou ale hosté dobře ubránili. V 7. minutě byli blízko ke brance hosté, když střela Milana Procházky cinkla o horní tyč Cikánkovi branky. Po něm ohrozil domácího strážce v brance i Kraft, nebyl ale dost důrazný. V 10. minutě ujeli domácí 2 na 1, Hylák ale Steilera vychytal. Ve 12. minutě musel řešit nebezpečné nahození Valského Hylák, puk si ale nakonec našel v lapačce. Ve 13. minutě zahrozili hosté, konkrétně Brňák a Fiala, Cikánek byla ale pozorný. První přesilovku si zahráli hosté ve 14. minutě po faulu kladenské posily Piskáčka. Přesilovku začali hosté dobře a při střele Havíře měl domácí brankář i trochu štěstí, ale střelu nakonec nadvakrát zneškodnil. Hosté přesilovku nevyužili a hned po jejím skončení nebezpečně vystřelil domácí Kameš, Hylák byl ale pozorný. Domácí se přeci jen dokázali prosadit, když je poslal do vedení v 18. minutě nenápadnou střelou JAROSLAV KALLA, puk propadl nešťastně Hylákovi mezi betony. Domácím narostla křídla a hosté se jen s vypjetím sil bránili, ale zvýšit náskok domácích nepovolili.

Hned po 34 vteřinách 2. třetiny se podařilo domácím vstřelit druhou branku. Po velké šanci Krafta ujel Drtina, který přihrál MARTINU LÁTALOVI, který blafákem do bekhendu nedal Hylákovi šanci a navýšil náskok domácích o dvě branky. Poté domácí nevyužili přesilovku při vyloučení Fialy a ani ve 34. minutě když byl vyloučen hostující Zucker. Ve 39. minutě měli domácí další přesilovku,když byl vyloučen hostující Rutta. Ani tuhle výhodu nedokázali domácí využít.

Třetí třetinu začali domácí dohrávanou přesilovku, v níž si největší šanci dokázali připravit Kamešem, který ovšem Hyláka neprostřelil. Hosté poté zabrali a vytvořili si mírný tlak, který byl korunován zaslouženou brankou. To běžela 46. minuta, když se po povedené kombinaci podařilo protlačit puk za záda Cikánka PETRU JÍROVI a hosté tak snížili náskok domácích na jednobrankový rozdíl. Ve 48. minutě mohl zvýšit náskok domácích Valský, ale na Hyláka nevyzrál. Hosté se poté snažili o vyrovnání, ale snaha vyústila v oboustranou potyčku, která byla odměněna dvojím vyloučením na obou stranách, to běžela 51. minuta. Šanci na vyrovnání dostali hosté poté, co byl v 52. minutě vyloučen na 5 minut + do konce utkání za krvavé zranění domácí Toman. Snahu hostí otupil svým vyloučením po 2. minutách zbytečným faulem Selingr a síly na ledě se tak vyrovnaly. Pak byl v 56. minutě vyloučen hostující Pavlas a domácí se tak nemuseli o svůj jednobrankový náskok tolik strachovat. V čase 59:36 dostal hostující Bombic trest 5 minut + do konce utkání a tím znemožnil hostům závěrečný tlak se snahou o vyrovnání. V čase 59:36 byl v dobré šanci faulován při úniku hostující Kraft za což šel pikat domácí Šmach. Zbytek třetiny si již domácí pohlídali, hostům nepomohlo ani odvolání brankáře a oplatili tak hostům předchozí porážku.