KLH Chomutov podlehl hostům z Nižného Novgorodu 1:4

Napsal 31.08.2010 Miroslav Kučera, Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V první třetině šli jako první do vedení domácí, když se v přesilovce prosadil střelou od modré ZBYNĚK HRDEL. Jenom že po zbytek třetiny byli hosté jasně lepší a postupně nastříleli domácím 3 branky. Nejprve ve 12. minutě při hře 4 na 4 vyrovnal SERGEY VYSHEDKEVICH, o minutu později v přesilovce poslal hosty do vedení CHARLES LIVGLET a minutu před koncem upravil na 1:3 po chybě domácí obrany RYAN VESCE. Ve 2. třetině diváci branku neviděli i když k ní nebylo daleko. Největší šanci měl Radek Duda, který ale svůj samostatný nájezd neproměnil. Hrdinové této třetiny byli oba brankáři. Ve třetí třetině se domácí marně pokoušeli o zkorigování pro ně nepříznivého stavu, naopak to byli hosté, kteří zvýšili v přesilovce ve 48. minutě 4:1. Autorem branky byl MIKHAIL VARNAKOV. Do konce utkání se již nic nestalo a tak si hosté odvážejí zcela zasloužené vítězství.
přát út 31.8.2010
1:4(1:3, 0:0, 0:1)
NOV
Hanuljak(Hylák) - Pulpán, Mucha, Mazanec, Rutta, Brňák, Havíř, Bombic, Grof - Selingr, Hluchý, Kůs, Fiala, Seman, Sikora, Hrdel, Zucker, Kuběna, Jíra, Duda
Nižnij Novgorod
Fomichev(Brückler) - Tyulyapkin, Livglet, Klopov, Galuzin, Čermák, Nikitenko, Krikunov, Varnakov - Vesce, Grot, Potapov, Shastin, Vyshedkevich, Rozin, Kuzmin, Korolev, Evseenkov, Posnov, Elison, Ryazantsev

V úvodu utkání byl host z Novgorodu aktivnější a hned po minutě hry si vybojoval přesilovou hru. Z té však Rusové nic nevytěžili. To se ovšem nedalo říci o první přesilovce domácích. 18 vteřin před návratem vyloučeného hráče se napřáhl od modré čáry Zbyněk Hrdel a jeho rána zapadla k tyčce. O dvě minuty později však bylo vyrovnáno. Při hře čtyř proti čtyřem se hned po buly dostal k puku Vyshedkevich a ten propadl až za záda domácího brankáře. Hned za pár vteřin rázem Novgorod vedl, povedenou kombinaci zakončil Livglet. Chomutovští měli šanci vyrovnat o čtyři minuty později opět při přesilové hře, ale to by nesměl ujet domácí obraně Vesce, který blafák pověsil přímo pod horní tyčku. První třetina tedy skočila za stavu 1:3.

Druhá třetina byla ve znamení neproměnených velkých šancí na obou stranách. Jednu takovou měl domácí Radek Duda, který po rychlé kombinaci vystřelil na Fomicheva, ten ho ale vychytal. O dvě minuty později se předvedl také Miroslav Hanuljak, který pochytal všechny dorážky, které na něj šly po střele jednoho z Rusů. Sám před Hanuljakej se objevil také Evseenkov, ale na domácího lapače si nepřišel. Hned při protiútoku ujel na druhé straně hostující obraně opět Duda, ale jeho blafák Fomichev dobře přečetl a nedovolil domácímu útočníkovi skórovat. Druhá třetina skončila za stejného stavu, jako ta první.

I třetí třetina neztratila na své atraktivitě. Domácí se tlačili do útoku, aby alespoň zkorigovali stav. Hosté také jenom nebránili, ale vydávali se i na útočné výlety. Ikdyž byli domácí přecejen o něco aktivnější, na skóre se toto neprojevilo, ba naopak. Při přesilovce hostů vystřelil od modré Vyshedkevich, s jeho ranou si Hanuljak ještě poradil, ale na dorážkou Varnakova byl již krátký. Krušnohorcům nepomohla ke snížení ani přesilová hra pěti proti třem, a tak zápas s atraktivním soupeřem z ruské Kontinentální ligy skončil lépe pro hosty z východu.

Jaroslav Liška (Chomutov): Dnes jsme hráli s velice kvalitním a vyspělým soupeřem a pro nás to je jedině dobře. Novgorod výborně bruslil a my se museli srovnat s jejich stylem hokeje, který je úplně jiný. Je založený na virtuozitě jednotlivých hráčů. Myslím si, že ve druhé třetině jsme srovnali krok a měli jsme řadu šancí. Škoda těch dvou nájezdů Radka Dudy, utkání mohlo být dramatičtější.