KLH Chomutov oplatil Hradci porážku

Napsal 17.10.2007 Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - Ve středečním kole přivítali hokejisté Chomutova na svém zimním stadionu loňského vítěze základní části HC VCES Hradec Králové . Úvodní třetina přinesla jedinou branku, o kterou se postaral domácí Hašek, když doklepl kotouč do prázdné brány. Ve druhé třetině zvýšili Severočeši náskok na tříbrankový rozdíl, zásluhou dvou tref Petra Jíry. V poslední části hry žádná branka už nepadla a tak chomutovští porazili celek z Východních Čech 3:0 a Horčička si připsal další vychytanou nulu.
13.kolo st 17.10.2007
3:0(1:0, 2:0, 0:0)
HKR
Horčička - Révay, Ťupa, Bombic, Trefný, Kolda, Černý, Chatrnúch, Malinský - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Heinisch - Jeslínek, Stehlík, Hašek - Tauš, Freiberg, Havlůj
Hr.Králové
Koutský - Toužimský, Lesák, Táborský, Hendrich, Pazdera, Karlíček, Klement - Haluza, Domin, Kadlec - Sakrajda, Rákos, Vondráček - Fořt, Roubík, Volráb - Šeda, Diviš, Suchý

Domácí hokejisté začali utkání faulem již v první minutě hry a to vedlo k tomu, že úvod zápasu patřil hostujícímu celku, který se dostal do tlaku, jenž trval i po nevyužití této přesilové hry. Domácí se však brzy otřepali a v osmé minutě po střele Jakuba Trefného doklepl puk do prázdné brány za záda bezmocného brankáře hostí Jaroslav Hašek, ke kterému se puk odrazil od klubka těl před brankou. Zbytek třetiny byl vyrovnaný bez větších šancí na obou stranách, i když domácí měli výhodu dvou přesilových her, ve kterých si ovšem nedokázali vytvořit potřebný klid a prostor ke střele v obraném pásmu hostujícího celku.

Druhá třetina začala snahou Hradce o vyrovnání, ale jejich snaha skončila v prvním případě nepřesnou přihrávkou hostujícího Sakrajdy při úniku dvou hostujících útočníků na jednoho domácího obránce. Poté se z blízka pokoušel bekhendem překonat domácího gólmana Suchý, ale neuspěl. Ve 26. minutě se dostal domácí Jeslínek do brejku, jeho blafák do bekhendu Koutský s velkým štěstím vytěsnil. Nápor hradeckých byl otupen dvouminutovým trestem Hendricha za hákování. Domácím se na rozdíl o předcházejících přesilovek tato již vydařila, když po velkém zámku se podařilo sedm vteřin před vypršením testu vstřelit druhou branku, když zblízka překonal ležícího gólmana k tyči Petr Jíra. To hostujícím celkem trochu otřáslo, protož ihned vzápětí si vytvořil ve 34. minutě dobrou příležitost Kostourek, který se prodral středem kluziště a jeho blafák do bekhendu srazil vrátivší se obránce těsně vedle tyče Koutského branky. O minutu později již snaha domácích vyústila ke vstřelení třetího gólu, když se podruhé v utkání prosadil Petr Jíra, který prostřelil hostujícího gólmana. Po zbytek třetiny se snažil Hradec o aktivní hru, která byla umocněna i vyloučením domácího hráče dvě minuty před koncem třetiny, ale i když si vytvořili mírnou převahu, domácí se v poklidu ubránili.

Třetí třetina začala opět přesilovou hrou hostujícího celku, protože byl za faul společně se závěrečným hvizdem rozhodčích vyloučen na dvě minuty domácí Révay za hákování. Z této přesilovky však hosté nedokázali nic vytěžit a jejich snaha alespoň o zkorigování výsledku ztroskotávala na výborně chytajícím domácím gólmanovi Horčičkovi. Hradečtí se i přes to nevzdávali, neustále se tlačili do útoku, k čemuž jim pomohly i dvě po sobě jdoucí přesilovky. Domácí se však v poklidu ubránili a naopak se i jim v závěru zápasu naskytly dvě přesilovky, ve kterých si vytvořili místy až drtivý tlak, který volal po vstřelení branky, ale hostující obrana v čele s gólmanem Koutským s vypětím všech sil odolala.

Pavel Pazourek (Hradec Králové) „První dvě třetiny nebyly z naší strany špatné, dokázali jsme si vytvořit několik dobrých šancí, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. Na druhou stranu jsme inkasovali tři branky, při čemž jsme si na dva nahráli sami a při třetím jsme pokryli střelce, ale nedokázali jsme jej odstavit od puku. V závěru už potom měli domácí navrch a výsledek si pohlídali. Rozhodl náš nedůraz před brankou soupeře a chyby vzadu, to nás dnes stálo lepší výsledek.“

Vladimír Kýhos (Chomutov): „Po dlouhé době jsem s naším výkonem spokojen, krom jednoho úseku ve druhé třetině, kdy jsme se moc tlačili do útoku a soupeř hrozil brejkami, jsme měli utkání ve své moci. Vstřelili jsme tři branky, mohli jsme jich dát víc, ale neproměnili jsme několik dobrých příležitostí. Pro mě je důležitý, že jsme dnes žádný neinkasovali a soupeře do mnoha velkých šancí nepustili. Jsem spokojený a musím mužstvo pochválit, jelikož jsme konečně znovu našli svou tvář, hráli jsme to, co bychom hrát chtěli.“