Juniorům se nepovedlo navázat na domácí výhru, derby v Litvínově rozhodla druhá třetina

Napsal 10.09.2016 Marcel Holl
L i t v í n o v / C h o m u t o v - Po domácí výhře nad Slavií zajížděla pirátská juniorská družina ke čtvrtému kolu DHL extraligy do sousedního Litvínova. První periodu vyhráli Litvínovští zásluhou France 1:0. Ve druhé části se chomutovská hra sesypala. Během sedmi minut inkasovali Piráti čtyřikrát a bylo prakticky po zápase, neboť Litvínov již náskok do konce duelu nepustil a zvítězil 3:6.
4.kolo so 10.9.2016
LIT
6:3(1:0, 4:1, 1:2)
Litvínov
Havlík – Urbánek, Franc, Havlík D., Březák – Macháč, Kučera, Schmidmayer, Drašar, Bečvář, Vébr, Bárdoš, Fencl, Pecka, Chmelař, Horák, Dufek
Pavlát – Hlaváček, Gröger, Novák, Lidák, Smutný, Hřebíček, Běhula – Polák, Niňaj, Kulich, Palička, Részegh, Chlán, Svoboda, Navrátil, Šilar, Adámek

Litvínov
14. Franc (Bárdoš), 27. Vébr (Březák), 30. Drašar (Březák, Franc), 33. Bečvář (Fencl), 34. Bečvář (Vébr, Fencl), 54. Bečvář (Fencl)
37. Adámek (Svoboda, Palička), 43. Svoboda (Palička), 59. Svoboda (Niňaj, Részegh)

6:6
1:1
0:0
51:30
115
Turčan – Hynčica, Marek

Po prvních deseti minutách, kdy si ani jeden celek nevytvořil žádnou větší šanci, střílel Daniel Novák, ale Havlík si kotouč pohlídal. Poté udeřil Litvínov, když se prosadil Martin Franc – 1:0. Do konce první periody si nejprve vyzkoušeli přesilovou hru domácí, ale jediná šance Frencla letěla mimo. Krátce poté měli možnost dvouminutové výhody i Chomutovští, ale stejně jako soupeř neuspěli.

Do druhé části se přeneslo vyloučení Niňaje, které však domácí nepotrestali. V sedmadvacáté minutě se Litvínovští prosadili podruhé. Zdeněk Vébr ujel chomutovským obráncům a překonal Pavláta – 2:0. Přibližně o tři minuty později poslal domácí do tříbrankového vedení David Drašar – 3:0.

Hned vzápětí bylo de facto po utkání, Jan Bečvář skóroval v minutě dvakrát za sebou – 5:0. Poslední vteřinu 35. minuty měli Piráti velkou šanci, když se kotouč dostal mezi betony Havlíka a poté se odrazil od tyčky ven z brány. Poprvé se Chomutovští radovali o minutu později, když mířil přesně Tomáš Adámek – 5:1. Do konce třetiny už se skóre neměnilo.

Do posledního dějství vstoupili Piráti velmi dobře, kdy na rozdíl dvou branek snížil Jan Svoboda – 5:2. Hned vzápětí Dufek ujel hostující obraně, ale na Pavláta si nepřišel. Po několika šancích na obou stranách skórovali opět domácí ránou Jana Bečváře – 6:2. V 59. minutě uzavřel střelecké konto Jan Svoboda – 6:3.

Jindřich Kotrla (HC Litvínov): „Důležité bylo, že kluci dodržovali, co měli. Především jsme po nich chtěli, aby se poctivě vraceli. Díky tomu jsme soupeře přečíslovali. Nějaké chyby jsme v utkání udělali, ale ne nic katastrofálního. Proměňovali jsme svoje šance, vzadu to také šlapalo, takže klukům gratuluji.“

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Litvínov měl v utkání více chuti do hokeje, větší elán a na ledě to bylo jasně vidět. Po našem dobrém začátku jsme dostali gól, klasicky jsme se sesypali a pak už to šlo hodně z kopce. V utkání zaslouženě vyhrát lepší tým, což byl Litvínov. Mně nezbývá nic jiného, než pogratulovat.“