Juniorka v repríze čtvrtfinále porazila Slavii

Napsal 06.09.2019 David Panuška
C h o m u t o v / P r a h a - Pirátská juniorka zajížděla v rámci prvního kola turnaje O Pohár DHL do Prahy, kde se utkala se Slavií. Dlouho šlo o vyrovnaný duel, ale nakonec bláznivá poslední desetiminutovka rozhodla. Dařilo se Tomáši Koblížkovi a oslavenci Josefu Koláčkovi, oba hráči zaznamenali shodně tři body.
1.kolo pá 6.9.2019
SLA
2:5(1:0, 0:2, 1:3)
Slavia
Málek – Hovorka, Němeček, Štíbr, Mareček, Srdínko, Klatt, Holý – Kižlin, Štrombach, Havrda, Hradil, Ribarovski, Křenek, Turek, Míšek, Labuzík, Janča, Petrák
Běhula – Seemann, Zeman, Ludvík, Ferbas, Vaněk, M. Pöschl – Švec, Dani, Pech, Benda, Prokop, Jaroš, Veselý, Berčík, Janeček, Koláček, Lobodowski, T. Koblížek

Slavia
16. Štrombach (Janča), 49. Křenek (Havrda)
24. Seemann (Vaněk, Berčík), 35. Zeman (Prokop), 54. Dani (Koláček, T. Koblížek), 57. Koláček (Vaněk, T. Koblížek), 59. Dani (T. Koblížek, Koláček)

3:4
0:1
0:1
44:38
63
Pavlovič - Ganger, Šimánek

První třetina byla na šance vskutku vyrovnaná, na straně domácí se o ně staral Damien Hradil a na straně chomutovské zase Miroslav Dani, kterému se nakonec povedlo vsítit hned dvě trefy. Na první gól si fanoušci a příznivci jak z Prahy, tak z Chomutova museli počkat až do patnácté minuty. Jako první se radovali fanoušci domácích po brance Filipa Štrombacha, který dostal z rohu kluziště přesný pas na hokejku, poté si položil soupeřova gólmana Běhulu a s kapkou štěstí dokázal skóroval 1:0.

Druhá třetina začala pro sešívané velice špatně, zase u toho byl produktivní chomutovský forvard Dani, který si dokázal vybruslit do mezikruží a tvrdou ránu ohrozit Málkovu bránu, jenže Málek puk za svá záda nepustil a držel tak stále čisté konto. Vyrovnání přišlo ve třiadvacáté minutě. Piráti využili svoji první přesilovku po velice tvrdé střele od modré čáry, prosadil se Vít Seemann - 1:1. Druhá třetina přinesla domácím v některých fázích až infarktové stavy, jelikož si mohla nejednou vzít své vedení zpět, hlavně po kombinaci Hradila a Křenka, kdy Křenek nádherně našel neobsazeného Hradila, který to měl přímo do odkryté klece, ale bohužel se mu puk na hokejce postavil a nakonec prázdnou bránu přestřelil.

Třetí a poslední gól druhé třetiny vsítili taktéž Severočeši. Ve 35. minutě se povedlo převrátit vedení na chomutovskou po kombinaci Prokopa a Zemana. Denis Zeman vyslal nekompromisní střelu, na kterou Málek nedosáhl - 1:2. Třetí a poslední část hry začala pro sešívané barvy slibně. Hned na začátku si branku mohl připsat Ribarovski, ale trefil pouze spojnici a skóre se neměnilo. Utkání se neobešlo bez šarvátek a ve 47. minutě jsme byli svědky bitky, které se účastnil domácí Srdínko a chomutovský Švec.

Vyrovnávací branka přišla pro sešívané ve osmačtyřicáté minutě po technické střele Lukáše Křenka, který si dokázal stáhnout puk po střele spoluhráče Štíbra a sám vystřelit do pravého horního rohu - 2:2. Sešívaní dokázali vyrovnaný stav udržet jen pět minut, kdy si o pozornost řekl již zmiňovaný Miroslav Dani, který si se svými spoluhráči pohrál se slávistickou obranou, a nakonec skóroval do úplně prázdné klece - 2:3.

Slávisté byli po třetí obdržené brance ve viditelném stresu, a to se ukázalo během domácí přesilovce, kdy si obránci špatně pohlídali útočníky Chomutova a Josef Koláček se dostal do samostatného nájezdu, nemýlil se a trefil přesně - 2:4. Sešívaní si po čtvrtém obdrženém gólu vybrali svůj time out, po kterém naskočili na led v šesti. To se jim vůbec nevyplatilo a obdrželi i pátý gól, který vstřelil chomutovský Miroslav Dani a završil tím svůj povedený výkon a chomutovskou výhru - 2:5.

TOP foto: Karel Švec, Český hokej

Pavel Kolařík (HC Slavia Praha) : „První třetina byla z naší strany celkem dobrá, bohužel to jsme si asi mysleli i o třetině druhé, že do ní vlétneme a soupeř bude mít respekt, opak byl pravdou a soupeř nás trochu zatlačil. Třetí třetina byla rychlá a hodně nahoru a dolu. Zápas to byl podle mě vyrovnaný, ale nám to tam bohužel nepadalo a soupeři prostě jo.“

Jan Brychta (Piráti Chomutov) : „Tady na Slavii jsem odehrálI spoustu zápasů, ale tenhle se řadí mezi ty lepší, z obou stran jsme měli možnost sledovat výborný hokej. Slavia si celý zápas vedla výborně, skvěle bruslila. Od nás to taky nebyl vůbec špatný výkon a dalo se na to dívat. Na našem týmu bylo trochu vidět, že někteří hráči nemají tu nejvyšší soutěž v krvi a přišli z nižších soutěží, také nám chyběla vyhranost. Povedl se nám bojový výkon, který jsme mohli sledovat na obou stranách.“