Juniorka přejela HC MORU OLOMOUC jednoznačně 6:1

Napsal 31.10.2008 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V první třetině se jako první prosadili domácí hokejisté, kteří v 5. minutě využili svou první přesilovou hru Davidem Jaškem. Hosté byli pod tlakem a odhodlávali se jen k občasným protiútokům. Zvýšit vedení se podařilo domácím v 19. minutě Adamem Szakalem po krásné zadovce Romana Chlouby. I ve druhé třetině byli jednoznačně lepším mužstvem domácí, kteří své vedení dokázali navýšit o dvě branky v podobě využitých přesilovek. Ve 27. minutě se prosadil Tomáš Heindl a ve 40. minutě Jarda Kůs, který nastavil ukazatel skóre na 4:0. I třetí třetina byla zcela v režii domácích, kteří ve 48. minutě zvyšovali Ladislavem Nguyenem již na 5:0. Hosté dokázali snížit v přesilové hře Matoušem Venkrbcem, ale poslední slovo měli nakonec domácí. Účet zápasu uzavřel Roman Chlouba.
17.kolo pá 31.10.2008
6:1(2:0, 2:0, 2:1)
OLO
Hollý (Kaššák) - Jaško, Dostál, Kovácsik, Semrád, Saska, Žižka, Rutta -Nguyen, Kalinovič, Ptáčník, Chlouba, Hofmeister, Heindl, Hauer, Kroupa, Bečvář, Kůs, Kolář, Miklovič, Szakal
Olomouc
Slovák (Binar) - Jedlička, Ustrnul, Koryčanský, Krause, Axman, Trojan, Malina, Prášek, Dostál, Frieb, Študent, Venkrbec, Skácel, Coufal, Rác, Mareček, Pánek, Heža, Bohm

Začátek utkání byl v režii domácích hokejistů, kteří se od úvodního hvizdu pustili do soupeře s velkou vervou. Jejich snaha přinesla ovoce v podobě prvního vstřeleného gólu. V přesilové hře se prosadilDAVID JAŠKO. I poté byli domácí jednoznačnými pány na ledě a hosty držel svými dobrými zákroky jejich gólman Slovák. Hosté byli pro domácí nebezpeční jen z ojedinělých protiútoků, ze kterých si ale žádnou šanci nevypracovali. Ve druhé polovině první třetiny pokračovalo marné dobývání olomoucké branky, ve které předváděl své umění hostující brankář. Svou převahu potvrdili domácí v 19. minutě když po krásné zadovce Romana Chlouby zvýšil na 2:0 ADAM SZAKAL.V závěru třetiny měli i hosté příležitost ke snížení, ale Juraj Hollý předvedl dva za sebou jdoucí skvělé zákroky a nedovolil hostům dostat se zpět do zápasu.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji olomoučtí se snahou snížit náskok domácích, ale jejich snaha kýžený efekt nepřinesla.Domácí jejich snahu rázně utnuli ve 27. minutě, když využili i svou dnešní druhou přesilovkuTOMÁŠEM HEINDLEM. a zvýšili již na 3:0. Hra pokračovala v jasné režii domácích, hosté se bránili několikrát za sebou jen za cenu zakázaných uvolnění. Hra také trpěla častými vyloučeními, ve kterých byli lepší hosté, kteří na to doplatili 14. vteřin před koncem, když se prosadil JAROSLAV KůS a uzavřel tak skóre druhého dějství na 4:0.

Třetí třetina začala přesilovou hrou hostí, ale ti se zmohli jen na nahazování na brankáře, se kterým nemohl mít Hollý pražádný problém. Hosté byli pod neustálým tlakem, byla jen otázka času kdy se podaří domácím vstřelit další brnaku. Populární „bůr“ přišel ve 46. minutě, když se po přesilové hře prosadil LADISLAV NGUYEN. Hosté se ale přece jenm nakonec prosadili, když dokázali využít v 56. minutě přesilovou hru MATOUŠEM VENKRBCEM. Domácí ale hned následující minutu bleskově dokázali odpovědět brankou ROMANA CHLOUBY, který uzavřel skóre dnešního utkání na 6:1