Juniorka po výprasku zabrala, veze tři body z Olomouce

Napsal 16.01.2010 Ondřej Kubát
C h o m u t o v - Chomutovští mladíci si ve 38. kole Noen extraligy juniorů spravili náladu. Po den starém výprasku v Opavě to sice s nimi v Olomouci po dvaceti minutách nevypadalo vůbec dobře, prohrávali 0:2. Nicméně v dalším průběhu duelu přidali a výsledkem byl obrat na konečných 5:3. Dvěma trefami se blýskl Lukáš Matějka, po jedné přidali Milotínský, Hofmeister a Motejlek. Chomutov si tak z Hané odvezl na sever Čech všechny tři body.
38.kolo so 16.1.2010
OLO
3:5(2:0, 0:3, 1:2)
Olomouc
Vrzala - Ustrnul, Kvapil, Jergl, Finkes, Brandýs, Axman - Heža, Dopita, Pánek, Dostál, Husák, Lehečka, Králík, Mareček, Ogrizek, Rác.
Hollý - Pinka, Motejlek, Čížek, Žižka, Karlík, Mazanec, Průcha - Ptáčník, Mála, Matějka, Hofmeister, Heindl, Zeman, Milotínský, Klouček, Hrabák, Kunc.

Oba týmy vstoupily do utkání hodně aktivně. Úvod patřil spíše hostům, kteří si vytvořili několik šancí, ale branky se narozdíl od Olomouce nedočkali. Už v sedmé minutě se Kohoutům naskytla výhoda dvojnásobné početní výhody. Jiří Pánek nahodil kotouč před svatyni Chomutova, puk se odrazil od břevna do brankoviště a důrazný Patrik Dostál už jen zametl touš do sítě – 1:0.

Na sklonku desáté minuty se Hanáci radovali podruhé. Tentokrát se červenal gólman Hollý. Oldřich Heža si totiž nabruslil do útočného pásma a vyslal dělovku téměř od modré. Puk si prokuchal cestu mezi betony chomutovského strážce kasy až do sítě – 2:0.

Ve svižném tempu se pokračovalo i po přestávce. Hosté však byli efektivnější a podařilo se jim během několika vteřin v polovině utkání srovnat na 2:2. Nejprve využili přesilovku. Mazanec střílel od modré a Michal Milotínský puk tečoval mezi Vrzalovy betony. Hned po rozehrávce sehráli hosté kombinaci na jeden dotek. Dokonale se jim podařilo vyšachovat soupeře a střela Lukáše Matějky do prázdné klece už představovala pouze třešničku na dortu. Mezi oběma trefami uplynulo pouhých 15 vteřin.

To však nebylo vše. Po dalších třech minutách už Severočeši na Hané vedli. Lukáš Matějka dostal přihrávku od Motejlka před bránu, trpělivě si puk přehodil k zadní tyči a ležící Vrzala neměl proti jeho zakončení bekhendem nárok – 2:3.

Chomutov pojistil svůj náskok na začátku třetí části. Karlík nahazoval puk od modré, jeden z hráčů v chumlu ho tečoval přímo na hůl Jakuba Hofmeistera a ten zblízka skóroval – 2:4. V sedmačtyřicáté minutě navíc hosté využili další přesilovku, jmenovitě se prosadil Martin Motejlek. Hra postupem času přitvrzovala, na ledě to pořádně jiskřilo. Rozhodčí Škach tak měl hodně práce.

Olomoučtí ve svém úsilí nepolevili a výsledkem bylo snížení na 3:5. Do otevřené obrany se prohnal Jiří Pánek, předložil puk doprava najíždějícímu Patriku Dostálovi, který jen sklepl touš za záda Hollého.

Chomutov si už však své vedení podržel a z Olomouce si odvezl všechny body za vítězství 5:3.

Luděk Konopčík (trenér Olomouce): Měli jsme ten zápas rozehraný velice dobře. Vyhráli jsme první třetinu 2:0, ale bohužel se nám potom zranil Ustrnul. Dohrávali jsme kvůli tomu na pět beků, což podle mě bylo rozhodující. Obránci pak byli přetížení, kupili chyby a prohráli jsme. Máme v kádru starší dorostence, kteří ještě nemají tolik zkušeností s juniorským hokejem.

Aleš Totter (trenér Chomutova): Včera jsme prohráli v Opavě, přestože máme lepší tým než ona. Každý si ale dělal co chtěl, nehráli jsme dobře a spadli jsme trochu na zem. Dnes jsme si to uvědomili až po první třetině. Zlomem byly naše dva slepené góly během 15 vteřin. Od té doby jsme si věřili, přidali jsme třetí gól a ubránili jsme dvojnásobné oslabení. V závěru jsme zápas měli pod kontrolou. Domácí tým jsme nepouštěli do žádných šancí.